Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Мини соларна off-grid система 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:55 pm
Мнения: 1301
Местоположение: София
Мнение Мини соларна off-grid система
Привет!

Покрай тез пандемии, епидемии и всякакви демии през последните месеци се заседявам на вилата и от скука си купих една метеорологична станция:
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/ISVOGE4
и пуснах да работи и детектор за гръм към тази мрежа:
https://map.blitzortung.org/#5.81/41.411/26.288
За сега съм около тях, но като застудее ще се прибера към София и ми се иска да ги оставя да работят, но понеже спирам тока на къщата искам да ги захраня от малка соларна система. Отделно при бурии или силен вятър токът гасне и сега от време на време. Загледал съм моно панел над 300Вт и най-вероятно ще взема и тягов акумулатор над 100Ач. Към него ще има включени - Мтел дата бокс за Интернет достъп, малък рутер, приемника на метеорологичната станция, детектора за гръмотевици и евентуално една или 2 уеб камери. Като цяло не искам да губя енергия в инвертори за 220В и за това ще си направя захранванията директно от акумулатора - всички тия неща се хранят с 12В и с 5В. По проста бакалска сметка общата мощ която тез устройства ще консумират няма да надхвърли 25 - 30Вт. Ударих обаче на греда с MPPT контролера - не мога да намеря нещо, което има директен мониторинг по Интернет. Намирам само такива, които имат блутут за мониторинг, но никак не ми се иска да се занимавам с малкинки или ардуино-та за да следя зареждачката през тях. Въпросите ми са:
- Знаете ли за solar charge controller с Ethernet връзка?
- Мислите ли, че това чудо ще работи добре (склонът на който ми е къщата е чист юг и няма високи дървета, които да ми сенчат панела)?
- Ще има ли драма с акумулатора през зимата - все пак ще е на външна температура?

Предварително Благодаря!

Поздрави,
Колето

_________________
Някой ден и костенурките ще се научат да летят...


Нед Юли 26, 2020 12:03 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Мини соларна off-grid система
Слагаме такива. В един момент пак отиват на по-големи системи с контролер, инвертор, 2 акумулатора и т.н. Сега преработвахме да може на/без мрежата, с генератор, да отива към комшията. Та ни се такова таковата... Правим си GSM модули за мониторинга. Ще поогледам нещо подходящо за теб. Ако са вътре акумулаторите, температурата е по-постоянна. Може зимата да ги опаковаш с нещо термоизолиращо - стиропор. При работа отделят малко топлина и ще са добре. Ако не им черпиш ток на макс, зимата няма да имат проблеми.


Нед Юли 26, 2020 12:30 pm
Профил WWW
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Вто Ное 04, 2014 2:12 pm
Мнения: 114
Местоположение: Станке Лисичково
Мнение Re: Мини соларна off-grid система
не разбрах какъв ти е проблема ?
а) да се захраниш ? или б) да телекомуникираш ?

_________________
А бе много я обичам Наталия Кобилкина, бе !! .. :oops: :oops:


Сря Юли 29, 2020 12:31 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни