Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
DC мотор 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение DC мотор
Така, друго питане, доставчик на ДЦ мотори, нищо специално, ще въртя един барабан. Мощност около 150 W, принципно ми трябва по-нискооборотен, иска ми се директно да въртя барабана с ремъчна, на мотора ми се получават 750 RPM, та ако ги имат с версии с редуктори може би е по-добър вариант. От друга страна въртящият момент е смешен, 1 Nm е в най-тежкия случай при стартиране, и то на база инерционен момент и зададено ускорение, иначе барабана е горе долу празен, въпреки това инерционния момент съм го сметнал с това което е вътре, макар и то да не е твърдо закрепено. Та бих могъл да регулирам и оборотите на мотора което ще ми спести редуктор.
Та най-общо доставчик ...


Сря Юни 17, 2020 5:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: DC мотор
Днес чакам да ми пристигнат два 400 вата BLDC на Oriental Motor. Имат и представител в БГ, обаче нещо много измекярски. Дадоха две седмици срок на доставка а вече стана месец и половина. Иначе са комплект с драйвера, 4000 оборота с редуктор 1:5 - комплекта е около $800. Имат и 200 ватови на 24V. Моите са на 48V. В Габрово също има една фирма дето имат най различни - не знам Gicho дали ги знае - че дали и не работи там - той ще каже. Тях също ги хвалят - някакви германски бяха и пак им забравих името ...

Oriental Motor ги предлагат със всякакви редуктори до 1:100 май имаха.


Чет Юни 18, 2020 7:23 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: DC мотор
не ми е нужно да е blcd, прост колекторен ширпотребски, реално и асинхронен би свършил работа но за него ще трябва инвертор за да спира където трябва, въпреки че аз изобщо не съм убеден нужно ли е да спира, но така ме убеждават. Цялата постановка много прилича на сушилня, ремъка е директно в-у барабан Ф840, а задвижващото търкало мисля да е Ф25, тия 150 Вт са с голям резерв, реално може и по-малък мотор. Ускоряването не ми е такъв зор, по-скоро спирането, аз затова искам дс за да понамалявам скоростта преди спиране. От друга страна ако е дс с постоянни магнити трудно ще го използвам за спирачка. Гони се максимално ниска цена, сега се замислям но все така ми се вижда че с дс ще е най-просто. Дори и да отпадне спирането на позиция, асинхроният е по-голям а и за да му натъкмя оборотите ще иска инвертор.


Чет Юни 18, 2020 7:47 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: DC мотор
Е защо да е трудно да работи като спирачка - никви грижи - един H мост и задаваш при спрял PWM да отпуши двата долни транзистора - даваш на късо мотора - спира стой та гледай.


Чет Юни 18, 2020 7:51 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: DC мотор
ами спира, ама малките не им се спира много, от опит казвам, сега то много зависи от мотора аз съвсем с играчки бях правил една машинка 20-30 вт да бяха там слагах спирачки, ама то това да е проблема.Аз затова и съм писал 150 вт, мен ми е нужен момент 1 нм на барабана, айде 2 да речем ако стане по-тежък, това през предавката става нищо, 150 е овъркил от всякъде но спирачния ще е достатъчно голям, трябва да го спирам за около 0.2 сек излиза 5 Нм, ако утежня барабана може да отиде на 6-7, което пак е нищо де за 150 вт мотор през предавка 1:3х ..


Чет Юни 18, 2020 7:58 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 7:25 pm
Мнения: 2276
Мнение Re: DC мотор
https://dynamo-bg.com/bg/catalog/elektrodvigateli/

_________________
Две плюс две е приблизително равно на четири. Факт!


Чет Юни 18, 2020 5:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: DC мотор
мда, мерси. От тия директно ли пазарувате, или си имат представители ?


Чет Юни 18, 2020 6:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 7:25 pm
Мнения: 2276
Мнение Re: DC мотор
Директно. Дано сроковете, които ти дадат, да те задоволяват. Ако имат нещо на склад - най-добре. И в Петрич правят дс двигатели, но май нямат това, което търсиш: http://www.ekita.bg/

_________________
Две плюс две е приблизително равно на четири. Факт!


Чет Юни 18, 2020 8:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Яну 24, 2006 5:34 pm
Мнения: 1696
Местоположение: Варна
Мнение Re: DC мотор
Мотор от пералня ?

_________________
За пари сичко праим,даже и работим...


Пет Юни 19, 2020 3:37 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: DC мотор
Е тук говорим за производство, не мога да залагам мотор от пералня, иначе е изкушаващо лесно :)


Пет Юни 19, 2020 4:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Май е офтопик
Ама и асинхронните се поддават на регулиране през тъп симистор. Зависи к'во искаш.


Пет Юни 19, 2020 4:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1954
Мнение Re: Май е офтопик
bongo_x2 написа:
Ама и асинхронните се поддават на регулиране през тъп симистор. Зависи к'во искаш.


Заради това производителите на инвертори масово пускат кепенци...

п.п.
Може и с обикновен реостат да го управляваш, какъв ще е ефекта е друга тема.

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Пет Юни 19, 2020 6:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: DC мотор
ToHu написа:
Е тук говорим за производство, не мога да залагам мотор от пералня, иначе е изкушаващо лесно :)

Ми те и пералните са в производство още, та ако ти върши работа намери кой ги прави.


Пет Юни 19, 2020 9:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: DC мотор
Не съм чувал тука в околията да правят колекторни мотори - при нас са по-други и едва ли ще паснат по заданието за просота и евтиния. Знам че в Казанлък преди си въртяха някакви колекторни (че и киловати правеха) - това в Капрони.
На какво напрежение ще го въртиш?
Иначе си мисля че най-добре да потърсиш някакъв готов модул - мотор, редуктор, закрепване, ремъчна шайба. Ама не знам от какво - може би от разни битови уреди, дето въртят "бавно" - споменаха пералня, може някакви кухненски джиджавки да имат нещо подобно - за сладолед, може за детски играчки - разни колички, триколки. Ма то не останаха производители в европата - всички ползват поддоставчици от китай.
Някой уреди (перални/сушилни) ги правят "direct drive" - ама моторите са BLDC.
Има и мотори за електро инструменти - винтоверти примерно. По-масовоти са си колекторни, ама са високи обороти.

Едит: има за велосипеди/колички за инвалиди и подобни - hub мотори и други. Ама пак ще дойде скъпо.

Едит: сетих се - хлебопекарните имат близки до твоите изисквания - ремъчна предавка, неголяма мощност, ама са все AC мотори май. Ето един пример Motor YYH-40A3L 100w 230V 375rpm:
https://www.alo.bg/6307019

Пак едит: не били AC, най-били DC:
Изображение


Пет Юни 19, 2020 9:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: DC мотор
сушилня, но там е доста по-голям и поне на мойта е ас. Гичо това е за конкретен кодел или просто ти излезе на търсене ?


Пет Юни 19, 2020 10:26 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни