Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
DC мотор 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: DC мотор
Колко трябва да са оборотите на барабана. Пък и не каза на колко волта DC трябва да е. Тия от хлебопекарна са колекторни с магнити за статор и вървят и на прав ток, лично съм пробвал.


Съб Юни 20, 2020 1:10 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение Re: DC мотор
барабана се върти с 22 оборота, максималното отношение може да е 840/25, т.е. ми трябва мотор на около 700. Очевидно е ниско за колекторен, но тъй като момента е малък мисля че ако му намаля напрежението ще съане, стига да е някой до около 2000 оборота. Ако е по-високооборотен ще трябва и още един редуктор.
Напрежението е каквото такова, не съм ограничен, разбира се предпочитам да е ниско 12, 24, 36, 48 ...но и високо да е не е такава трагедия.
Аз мисля за такъв с постоянни магнити, но коже и да е с възбуждаща, но паралелна, тоя с последователна не са удачни за това приложение. Момента който ми трябва на барабан както казах е около 2 нм, отнесено към мотора около 0.06 нм, ако ще го регулирам това ще трябва да е момента му при около 1/2 до 1/3 от оборотите. Тия от линка по-горе мисля бяха 0.12 нм/А по спомен де, имаше модел който ми се струва ще стане само с регулиране. Отделно имаха опция за редуктор. Сега водят ги серво, не знам дали това им надува цената, може би, но са съвсем нормални колекторни. BLCD и други подобни са примамлива идея но твърде скъпи и като мотори и като управление, отделно не мога да го куплирм директно което го обезмисля. Възможно е да е степер с по-ниско предавателно отношение, опция е за малък степер драйвера не е много по-скъп, мотора обачее, и това е възможна опция.


Съб Юни 20, 2020 1:46 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: DC мотор
Що не провериш за мотор от чистачки за кола, хем си е с редуктор, и на 12 волта, и бол призводители. Другия вариант ти е от хлебопекарната, пак имаш сериозен доставчик и ремъци и шайби има като резервна част, отделно че тесто не се бърка лесно явно има тяга след предавката. Имам хлебопекарна но никога не съм я ползвал и не знам какви са оборотите на бъркалото.
Пък и мотора лесно ще го регулираш с напрежението да си докараш оборотите.


Съб Юни 20, 2020 2:51 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение Re: DC мотор
Тия от чистачки са им ниски оборотите. Предавка та към барабана трябва да е ремъчна в-у самия барабан защото той е отворен, лагеруват в-у ролки. Мога да го въртя или с ремък или директно фрикционно. Търкалото на мотора обаче не може да е много голямо защото има физически ограничения.
Това от хлебопекарна трябва да го разгледам.


Съб Юни 20, 2020 9:33 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: DC мотор
На общо търсене ми излезе. По специализираните фирми има множество модели като резервни части. Видях че има и AC, има и DC - в зависимост от модела явно, но са все на 220V.
От автомобилните се сещам за тия за стъклата - там може би са по-приемливи обороти, ама едва ли искаш да ползваш такива китайски? Аз миналата година сменях на моята единия механизъм, че се беше строшило нещо - абе китайска работа, но все пак година вече вдига и сваля. Но все пак режимът им не е за дълговременно ползване.


Нед Юни 21, 2020 1:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение Re: DC мотор
При тия за стъклата не е само режима, тия които аз съм виждал са и доста малка мощност, не знам ще се оправят ли, там предавателното отношение е много голямо. Отделно че те са доста специализирани, чисто механично сигурно ще ми е трудно. По скоро ще огледам DC за пералня или сушилня. Не са ми чак такъв проблем 220 V, реално мога да го направя с активен изправител и ще си спестя и ШИМ-a, като смутител де. Отделно номиналните им обороти сигурно ще са ми множко и може би ако ги пусна на 70-80 V ще дойдат точно на място.
Мисля си докато правя други неща, тъкмо като взема да го моделирам ще са ми се избистрили мислите .. или пък не :D. Имам да довърша друг дизайн преди това, и все уж ехе да е готово и излиза по нещо. Сега ме мъчи субуферчето, уж имах една кухина която я бях оставил за това но тук монитор се закача, там панта, вентилации, кабели и то не остава място. Мислех че ще мина с нещо съвсем семпло като конструкция, оказва се, че няма да е точно така, за момента имам разностранен многостранник, звука няма да знае на къде да поеме. Мислех си за някакъв малко по-извратен дизайн, демек малко по-хайтек с някое малолитражно говорителче ама за сега карам с по-стандартни решения.


Нед Юни 21, 2020 1:56 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пет Мар 21, 2008 5:50 pm
Мнения: 70
Мнение Re: DC мотор
ToHu написа:
... т.е. ми трябва мотор на около 700. Очевидно е ниско за колекторен, но тъй като момента е малък мисля че ако му намаля напрежението ще съане, стига да е някой до около 2000 оборота. ....

Мотор, или по-скоро модул от винтоверт - със все редуктора. Оборотите им са в посочения диапазон, постоянно-токови.... Само дето са все китайски..., но можеш да се огледаш и за локален доставчик.


Вто Юни 23, 2020 10:51 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6019
Мнение Re: DC мотор
това да не е за барабан за полиране?
такива съм виждал да ползват едни допълнителни валове за задвижване, т.е. мотора не върти барабана директно, а валовете върху които се пуска барабана
така далаверите са много от тоя метод - барабана не е хванат никиде, просто го пускаш отгоре, после си го вземаш
повече варианти имаш за барабан - по-голям, по-малък всичко се върти на същата машинка
ролките са с малък диаметър а барабана е голям - получава се много голямо отношение като редуктор, намаля оборотите доста
нещо от тоя род, такива правят от малка кутийка за 1 шепа материал та до 200 литрови бидони
https://www.cooksongold.com/images-prod/999_600K_12.jpg
https://www.vandykestaxidermy.com/GetIm ... Ratio=true


Вто Юни 30, 2020 4:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение Re: DC мотор
не, не е барабан за полиране, ако беше лесна работа :)


Вто Юни 30, 2020 5:25 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни