Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
разглобяем нит ... клипс ... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение разглобяем нит ... клипс ...
Трябва ми нещо което не знам има ли си име, нещо от сорта на разглобяемите пластмасови нитове но да е метално. Или пък тип пин със зегерка, обаче "зегерката" да може да се вади с ръка, или нещо от типа на lock pin/clips pin ... но го търся късо, приемрно диаметър 6 мм , работна дължина 5-6 мм. Трябва ми нещо лесно разглобяемо с което да свързвам два шарнира, този извития и този правия, сглоката между тях искам да е лесно разглобяема.
Значи знам точно как би било добре но е трудно да се произведе в сериите които са ми нужни, нещо такова :
https://cdn.shopify.com/s/files/1/0056/ ... 1580748744
https://cdn.shopify.com/s/files/1/0970/ ... 1545936815
Сега на първата снимка е явно "модернизираният" вариант, но на старите панти от тоя тип пластината е точно като от вторият линк, и се слайдва напред назад при което застопорява пина. Варианта с пластина която се маха е опция, обаче малко не ми се ще,факта че се отделя е проблемен, ще се губи и няма да я слагат. Ако е някакъв разглобяем нит пак могат да го изгубят, но без него не могат да сглобят, и най-малкото ще сложат болт с гайка, а ако е само пластина ще го оставят без застопоряване на пина. Сега винаги има опция пина да е всъщност втулка с резба и застопоряването да става с винт, но иска повечко време ...


Прикачени файлове:
sharnir.jpg
sharnir.jpg [ 83.2 KiB | Прегледано 3304 пъти ]
Вто Юни 16, 2020 9:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: разглобяем нит ... клипс ...
оня ден купих клещи за зегерки, човките им се сменят и се заключват с ей такъв пин
http://www.steelshoringposts.com/sale-1 ... rface.html

иначе за подобни механизми които трябва да се откачат съм виждал решение по друг начин - по разни мебели, има такъв пин с глава занитен за лост който ограничава отварянето на вратата, при нормална работа усилието го държи на място в някакъв канал и не може да излезе, като подпреш с ръка вратата и натиснеш лоста освобождава пина който се премества в позиция в която може да излезе

също съм виждал и друг вариант - лоста е раздвоен, и едната част поема натоварването а другата играе ролята на заключване на пина
нещо подобно
https://www.ebay.co.uk/itm/Upvc-Window- ... 3087267178


Сря Юни 17, 2020 4:29 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: разглобяем нит ... клипс ...
Това първото е интересно но съм ги виждал само в големи размери.
Второто е подобна концепция на това с пластината, но хубавото е че не се маха, ще помисля за нещо такова.
Не мога да намеря кой произвежда тия слайдващи пластини, те са С профил за да се нанизва на шарнира. Работя с няколко фирми в САЩ които правят подобен хардуер но нито една от тях няма точно такова осигуряване.
Това което доста се използва е с пружиниращ ринг, той стои в канал на пина, като е малко по-голям от отвора, при сглобката се компресира в канала и след това пак се разпъва. Работи добре ако аксиалните натоварвания са малки. То за моя случай може и да свърши работа.
Аз сега мисля и за вариант при който да минимизирам разглобяването, ако се налага сравнително рядко пластината с винта, или това от втория ти линк също би работило, а мога да изпробвам и това с пружиниращият ринг.
Мен и друго ме мъчи, по-скоро не че ме мъчи но се оглеждам, някой в БГ който да произвежда панти, или по-точно да има машина за развалцоване на стоманени нитове като за панти, но и да е достатъчно прецизно за да не ги блокира.
Не ми пречи да си ги поръчвам в САЩ ама ако има някой местен защо да не работим с него.


Сря Юни 17, 2020 7:33 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: разглобяем нит ... клипс ...
сега се сетих за нещо много подобно на твоята пластина - въртящите столове имат отдолу едно за закопчаване на амортисьора
https://www.onlinebearings.co.uk/SLM6-6 ... -Clip.html


Сря Юни 17, 2020 8:09 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: разглобяем нит ... клипс ...
Евтино и ефективно ще е нит с канал и това:

Изображение


Сря Юни 17, 2020 8:35 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: разглобяем нит ... клипс ...
Layher скелетата имат много хитро заключване - точно като това което ти трябва - пин със клин който стои на самия пин - вкарваш в дупката, извърташ клина, един чук и е готово. Малко ще е интересно обаче как точно ще се направи в умален вариант. Най вероятно ще излезе златно.


Сря Юни 17, 2020 9:38 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: разглобяем нит ... клипс ...
nik написа:
сега се сетих за нещо много подобно на твоята пластина - въртящите столове имат отдолу едно за закопчаване на амортисьора
https://www.onlinebearings.co.uk/SLM6-6 ... -Clip.html


Да ти кажа това вчера два пъти го гледах и не знам защо не ми хареса, обаче си съвсем прав, това е добро решение, това на lcr също, и двете съм ги виждал и в малки размери, за разлика от зегерката се мага само с права отвертка и се слага лесно.


Сря Юни 17, 2020 5:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: разглобяем нит ... клипс ...
Cekins написа:
Layher скелетата имат много хитро заключване - точно като това което ти трябва - пин със клин който стои на самия пин - вкарваш в дупката, извърташ клина, един чук и е готово. Малко ще е интересно обаче как точно ще се направи в умален вариант. Най вероятно ще излезе златно.

Гледам да използвам стандартни компоненти, не ми се занимава и за това да търся доставчик.


Сря Юни 17, 2020 5:24 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни