Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Pogo pins 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Pogo pins
свършили сме всички а не ми се разваля нещо, та идея някъде да има, трябва ми 3 за една фикстурра за програмиране. Гледам в комет има на 2-ки и тройки ама са на 2.54 и 3 мм а мйте площадки са оставени на 2 мм да ме пита човек що, повечето ми дебъг са на 2.54. Сега ако има избор бих предпочел cronw тип, ама не съм предерчив :)


Пон Мар 23, 2020 3:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Pogo pins
слагай 2.54мм не съ гивизи :) ако са 2-3 какво ти пречи


Пон Мар 23, 2020 3:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Pogo pins
има голям шанс да се разминат, до преди малко мерих и гледах, все пак платката има някакви толеранси в изработката. Те се насъбират няколко толеранса. Платката е малка, няма отвори или нещо друго по което а се води, само по габарит. В габарита има отклонения, отделно 1-2 десети за да влиза и излиза що годе свободно, самите пинове мърдат в горната си част и там е +/- 0.2 механизъм за затваряне и стават твърде много толеранси, ако имам и 0.54 от конектора ... сега вариант е да взема два двойни и да използвам само по един пин от тях а масата да е само през USB. Тъп та прост, да ме питаш кога съм го правил тоя дебъг компонент, дет се вика от цял кош ..... баш тоя хванах. Ама така е, това е наследство от опита ми да работя с алтиум преди 10-на години, прееба ми едни библиотеки после уж ги оправих,ама от тогава останах с две, че и три копия, и все се каня да махна ненужните ама ....


Пон Мар 23, 2020 5:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Pogo pins
ами какво да ти кажа... взимаш пиновете, режеш ги на единични и разпробиваш основата на 2мм растер....


Пон Мар 23, 2020 5:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Pogo pins
Мислех си го, то няма как да разделя два и да оцелеят ама ще взема повече и така, за капак на всичко са SMD :), те таквоз : https://store.comet.bg/Catalogue/Product/50977/ ама като купя 5-6 двойни все 3 пина ще излязат.


Пон Мар 23, 2020 5:50 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1313
Местоположение: София
Мнение Re: Pogo pins
Нещо директно от Фарнел няма ли да свърши работа - имат и SMD и TH, но тези които видях са единични:
https://bg.farnell.com/c/test-measureme ... cts-probes
Не знам какво е положението сега. Последно поръчах компоненти на 9 март вечерта,
на 10-и на обяд бяха при мен.
На сайта няма някаква индикация за проблеми с поръчките, но нямам повод да опитвам.
Куриерската доставка е 5 евро.
П.С. Ето какво писмо получих току що от Фарнел:

Уважаеми клиенти,
В съответствие с извънредната ситуация поради коронавируса, засегнал България, Farnell приложи незабавни предпазни мерки, насочени към запазване на здравето на служителите и клиентите.
Офисите за продажба в Полша са затворени до второ нареждане. Всички наши екипи обаче са в състояние да ви предоставят обичайната услуга за поддръжка чрез рационална работа. Можете да се свържете с нас на следните имейл адреси:
Операторите от местните офиси за продажби – на мобилен телефон или чрез имейл
Служба за обслужване на клиенти – info-bg@farnell.com
Оферти – info-bg@farnell.com
Всички служебни пътувания и външни срещи в засегнатите райони са отменени за следващите няколко дни.
Телефонната ни услуга е активна, но може да има закъснения.
Можете да посетите уеб сайта ни за онлайн поръчки bg.farnell.com . Можете да посетите уеб сайта ни за онлайн поръчки
Продължаваме активно да работим в тясно сътрудничество с нашите доставчици, за да избегнем негативно влияние върху веригата на доставки. Ние непрекъснато следим развитието на извънредната ситуация в световен и в национален мащаб и ще ви държим в течение редовно за всякакво бъдещо нейно развитие.
Благодарим ви за разбирането и съдействието
С уважение,
Zuzana Trckova
Sales Director


Пон Мар 23, 2020 6:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: Pogo pins
Аз от Mouser купувам за момента through hole ама имат доста... Изборът определено е по-голям от Комет. Имат и crown.

_________________
www.elkran.com


Пон Мар 23, 2020 8:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Pogo pins
Те това свърши доста добра работа, дори по-добра от стандартните пого пинове : https://store.comet.bg/Catalogue/Product/50978/
Вадят се лесно, и свършиха перфектна работа. Първоначално мислех да правя доста по-сложна фикстура, но с тия пинчета стана перфектно. Тялото го изпечатах на 3д принтера, сатана бързо и работи перфектно, сега колко ще издържи не знам, няма изгледи да се счупи.


Прикачени файлове:
DSC_1964.JPG
DSC_1964.JPG [ 404.14 KiB | Прегледано 2903 пъти ]
Съб Апр 11, 2020 2:29 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни