Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
бездимна цигара GLO 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение бездимна цигара GLO
Иде реч за GLO - 2 mini.

Изображение

Някой да е чоплил това нещо?

Нагревателят се състои от 2 секции - горна и долна. Очевидно за да се минимизира разходът на енергия и за да се обуслови "пълзящото нагряване". Интересува ме алгоритъма на нагряване.

Решил съм да изхвърля оригиналната електроника, която е пълен боклук (за 2 месеца дефектираха 3 нови устройства) и да направя моя.


Чет Мар 05, 2020 11:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: бездимна цигара GLO
Няма да е зле, преди да правиш каквато и да била електроника да вземеш да си направиш един CT скен на белите дробове, че тия електронни цигари май ще се окажат по-вредни от класическите. Преди две вечери прекарахме със сина цяла нощ в спешното и потрошиха сигурно $20к за тестове, докато накрая се разбере, че само за 3 год електронните цигари са му направили бая дамидж. Просто приятелски съвет 8) .


Пет Мар 06, 2020 12:43 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 9:54 am
Мнения: 865
Мнение Re: бездимна цигара GLO
WTF?! На колко години е синът ти и от колко пуши обикновени и електронни?


Пет Мар 06, 2020 9:23 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10939
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: бездимна цигара GLO
Незнам в кой свят живеете, но тук 15 годишни ги засичам да пушат електронни цигари...
По едно време имаше някаква пушилка сериозна в Щатите, бяха ги забранили и се съдиха
Димитър ще каже какво е точно положението.

Безплатен обяд няма...още повече със никотин и т.н. Тук в аптеките не продават Аспирин с витамин Ц - продават
Аспирин с Кофеин...да не говорим за сиропите за кашлица с морфин, малко като съдържание, но затова пък
в голяма бутилка - да не дразни детето като кашли, а мама и тати гледат телевизия


Пет Мар 06, 2020 9:37 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3302
Мнение Re: бездимна цигара GLO
Димитър, за кои точно става въпрос? За тези с които пушиш глицерин с разтворен никотин и ароматизатори или за тези които нагряват компресиран тютюн до по-ниски темоератури? Аз мотивирах цялата рода да минат на вторите като излязаха преди време.... На първите им бях голям фен в самото начало, но един екип в Турция публикува много тревожни изследвания и за вредата от тях и реших да стоя на далече. Сега ако и вторите се окажат проблематични, лошо.

Груби, в Германия кодеиновите сиропи са на мода и ги изписват като аспирин. Баси ненормалнат работа, не знам лекарите ли не се усещат или какво. Вярно, че са супер ефективни, но това си баси опасния медикамент. Веднъж пробвах да вдигна дозата като експеримент и това си действа като хашиш направо. Тревата е бозибдна в сравнение с него. А познавам хора дето имат по две, три бутилки вкъщи за резерва,,,


Пет Мар 06, 2020 1:43 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: бездимна цигара GLO
поета го е казал много отдавна
.... вместо аспирн да пием кодтерпин,
не щеме аналгин, дайте ни морфин ....

https://youtu.be/ieWrEbquu5I ... ех младост ...


Пет Мар 06, 2020 2:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: бездимна цигара GLO
Става въпрос за първите - тези с глицерина. Ама аз не им разбирам въобще така че мога и да се бъркам. Иначе той е а 24 г и пуши горе-долу от 18 годишен а ел цигари от около 3-4 г. Тук една камара народ имаше проблеми защото изведнъж се появиха много фалшиви ароматизирани джусове. Той твърди че пуши само оригинални без аромат но явно и с тях има някакви истории. Аз пушех цигари по две кутии на ден от 15 годишен до 33 годишен и ги отказах изведнъж 2005 месец преди да дойдем в щатите и никога не съм имал проблеми заради пушенето. С тия ел цигари да имаш проблеми само след 3-4 г и то като си млад и на всичкото от горе спортуващ постоянно ми се вижда ебаси и странната работа. Явно ще се окажат доста опасни тия джаджи.
Сори, развалихме на човека темата ама тия дни съм доста напушен на тая тема :D .


Пет Мар 06, 2020 2:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: бездимна цигара GLO
Ами тоя глицерин като го изпарят и като го вдишаш кой знае какво прави, изобщо защо някой е решил че е безопасно да дишаш глицерин ...ония от здравния контрол ти ебават мамата щото някой пръснал два детайла със прея без да си сложи маска, и в същото време хората дишат изпарен глицерин с кой знае какво още вътре.


Пет Мар 06, 2020 2:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: бездимна цигара GLO
Аз пуша течност (база с никотин без никакви ароматизатори), (GLO - то го ползва жена ми).

Пуша по този способ от около 8 години. Преди това пушех класически. Вреда не усещам никаква а от миризмата на класическата цигара ми се гади.

Наслушал съм се на много приказки затова, колко вредни били течностите. Като отчетем обстоятелството, че седмичните разходи по течностните са по-малки от дневните за класически или бездимни, си мисля, че въпросните "проучвания" може и да са резултат от нечии доста сериозни интереси.

Колко много по-вредна да е течността, която съдържа само пропилен-гликол, глицерин и никотин, от цигара, която съдържа менделеевата таблица?


Пет Мар 06, 2020 2:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение Re: бездимна цигара GLO
Аз имам късмета да познавам един много добър касапин. Като повечето доктори той не одобрява пушенето, но веднъж видя една електронна цигара на бюрото ми и буквално избухна. Вика нормални цигари пуши колко искаш, ама тая по-добре да съм си я заврял някъде дето не ме огрявало слънцето ;-)


Пет Мар 06, 2020 2:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: бездимна цигара GLO
Каквото и да си говорим, истината е, че вредата на класическата цигара върху здравето е доказана посредством дълговременни статистически анализи.
Какво да очакваме от 10 годишна статистика за течностните? Ами за бездимните, които се появиха от около 2 години?


Пет Мар 06, 2020 2:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: бездимна цигара GLO
какво му е на пропилен гликола о на глицерина .... едно време на течностите за дим машини /пропилен гликол/ имаше предупреждения да не се вдишва в големи дози пушека от машината ....


Пет Мар 06, 2020 2:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: бездимна цигара GLO
Мии "пушете" никотинови дъвки тогава :) Помагат между другото - изкарвал съм доста часове на места където и електронната цигара е немислима, без изобщо да ми се допуши.
Иначе съм голям тютюнджия и поне 200 пъти съм отказвал цигарите :) За по-евтино (около 3 пъти) ползвам тютюн на килограм, но е голям зор да нацелиш поносимо качество и стабилност на доставките. Предното лято на село пробвах отлежал тютюн на низи (съвсем без пари), но по нашенско се отглеждат само шантави сортове.

Ама годинките напредват и се усещам, че трябва поне да ги намаля. Отделно, че по грозотия думите "пушач" и "наркоман" си размениха местата :(


Пет Мар 06, 2020 3:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: бездимна цигара GLO
А ти па, ако знаеш, дъвките, колко са вредни..... :D


Пет Мар 06, 2020 3:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: бездимна цигара GLO
За да има и нещо техническо по темата...........

управлението:

Прикачени файлове:
1.jpg
1.jpg [ 1.02 MiB | Прегледано 4572 пъти ]

Прикачени файлове:
2.jpg
2.jpg [ 710.92 KiB | Прегледано 4572 пъти ]


нагревателя:

Прикачени файлове:
3.jpg
3.jpg [ 572.3 KiB | Прегледано 4572 пъти ]


батерията е NCM14650 3,6V. 1,2Ah.


Пет Мар 06, 2020 3:29 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 37 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни