Отговори на тема  [ 205 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Следваща
NTC за лампа на кола 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8902
Местоположение: Разград
Мнение Re: NTC за лампа на кола
@Митко - като се опитваш да направиш нещо за 3,48 лв. какво искаш. Сигурно може и напълно безшумно да се направи - дотолкова позволява бюджета.


Сря Ное 20, 2019 3:22 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: NTC за лампа на кола
gicho написа:
...И моите H7, предишния комплект беше 15 паунда, сегашния бях го пуснал че е от технополиса - мисля към 20 кинта. Ако ще ми подаряваш такива (а не тия от левчето) става - или просто ми пускаш по 20 кинта по еконта срещу писмена декларация от мен че няма да слагам ДРЛ ни на дълги, ни на къси.
Ако ще даваш от евтинки ще ги взема и няма да слагам DRL - само ще искам и абонамент да ми ги сменяш през няколко месеца. Не е сложно, 2-3 минути с миенето на ръцете, малко по-неприятно е ако е в някой дъжд или на -15. Което ми връща спомените как мъкнах един 'кумулатор през половината град на ръка, в поледица, щото ме домързя да го сменя есента...

Не мога да отрека, офертата ти е неустоима. Дори се чудя дали да не разширя услугата. Освен подмяна на крушките, да включа вътрешно и външно почистване. Ако е необходимо и полиране, зареждане с гориво - колкото може да се събере в резервоара, смяна на масла и филтри, проверка на акумулатора и при необходимост замяната му. Разбира с цвят по избор на клиента. Да не разваляме фън шуя с някакви банални изпълнения.
Също така и проверка и замяна на гуми, и разни други дреболии.
Ама за да не се изказвам прибързано, нека първо да помисля по въпроса...


Сря Ное 20, 2019 3:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8902
Местоположение: Разград
Мнение Re: NTC за лампа на кола
Ако си съгласен и аз искам :) Ама при мене малко по-сложно - късите са ксенони и се разглабя предницата докато се стигне до тях. 2-3 часа с миенето на ръцете :)


Сря Ное 20, 2019 3:37 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: NTC за лампа на кола
Cekins написа:
Ако си съгласен и аз искам :) Ама при мене малко по-сложно - късите са ксенони и се разглабя предницата докато се стигне до тях. 2-3 часа с миенето на ръцете :)

Аха, добре че го спомена, че щях да пропусна тоя детайл.
Тоест за да не се създават неудобства, ще трябва да се предоставя и заместващ автомобил. Ок, ще го има предвид.


Сря Ное 20, 2019 3:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: NTC за лампа на кола
Офертата ми не струва, точно колкото твоята да слагам лампи от левчето. Точно щото не съм сложил Хитайски ксенон да не блещя на колегите ми се налага да слагам скъпи крУши.
Аргумента да купувам евтини крушки с торбата води до друг проблем - като не свети нормално или спре в кофти момент ще отнеса нещо или някого, или мен ще ме отнесат докато сменям на пътя. Циганията не е за да спестя пари, а за да си осигуря по-голямо време между отказите. Което се влоши като ни накараха да караме на къси. По еквивалентна логика трябва да прокламирам всички да купуват long life крушки за да се възстанови MTBF-а на фаровете както преди DRL законите? Което автоматично изключва крушки от левчето. Но тогава трябва да контраоферирам на колегите в темата да им купувам long life крушки от Англия и да им пращам...
Но предполагам че това с левчето е било необмислена шега, щото и ти едва ли оттам пазаруваш. Ако е обратното лошо - да взема да се моля да не пуснат накладки в тия левчета...То китайски гуми има по специализираните магазини...


Сря Ное 20, 2019 4:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8902
Местоположение: Разград
Мнение Re: NTC за лампа на кола
Те Косер и Евро07 съвсем малко им трябва да станат левчета. Ама Косер ми е близо и когато ми потрябва е отворен.


Сря Ное 20, 2019 4:13 pm
Профил ICQ
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: NTC за лампа на кола
Сега остава и да изчислите реактивната мощност в правотокова верига...


Сря Ное 20, 2019 8:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: NTC за лампа на кола
Cekins написа:
@Митко - като се опитваш да направиш нещо за 3,48 лв. какво искаш. Сигурно може и напълно безшумно да се направи - дотолкова позволява бюджета.

Значи първо пестяхме от крушки, а сега и от DRL-и :D . 3.48 лв е напълно несериозно, без значение на теб ли ти излиза толкова или за толкова го продаваш.


Чет Ное 21, 2019 1:43 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8902
Местоположение: Разград
Мнение Re: NTC за лампа на кола
На мен нищо не ми излиза - дава ми се задача да го вкарам в еди какъв си бюджет, правя го и вземам някаква твърда сума на произведена бройка. Естествено, че като стигне до продажба цената набъбва. Човека за когото ги правя иска да продава "нещо си" което трябва да се конкурира с подобни местно производство, които както казах са дори и по-зле от моите, а още по-лошо и с разни китайщини за които въобще няма да говоря. Така че не се учудвай, че съм допуснал някакъв компромис - да - мога да го направя безшумно ама от този DRL примерно той продава по около 30-40 на година. На практика целта не е толкова някаква супер печалба, а да не връща клиенти. Вече мисля обясних какъв е компромиса - ти най-добре от всички тук би трябвало да знаеш как се проектира силова електроника. Та мога да направя фронтовете на отпушване достатъчно наклонени, че да няма проблеми, ама пък транзисторите почват "леко" да топлят а аз не искам някоя кола да се запали заради една тъпотия. Именно от почти запалена кола тръгнаха нещата. Бяха го направили с транзистори с гейтов капацитет около 4nF с драйвер един BC817 с 4.7кОм гейтово съпротивление и 10кОм пулъп.


Чет Ное 21, 2019 9:11 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: NTC за лампа на кола
Dimitar написа:
Значи първо пестяхме от крушки, а сега и от DRL-и :D . 3.48 лв е напълно несериозно, без значение на теб ли ти излиза толкова или за толкова го продаваш.

Това дори е скъпо бре. Да ти прави впечатление че никой не си е поръчал дори такъв? :lol:

Но, имам добра новина. Изобретил съм още по-евтин вариант за DLR. Не ми се иска да навлизам прекалено в детайли, тъй като изделието още не е патентовано.
Все пак в тоя форум всички са пичове, и затова ще споделя по-важните детайли.
В новото устройство ще се използват специално разработен и произведен по поръчка НОФУЕ - "Намалител на Осветеността на Фара с Удължаващ Ефект". Модулите ще се предлагат няколко разновидности, в зависимост от желаната осветеност, умножен коефициента на гъзария.
Ето какво представляват специално произведените НОФУЕ.
Ако в магазина за левче имат крушки, ще направя базов комплект включващ модул за DRL и крушки.
Ще има и стандартен кит който ще включва всичко от базовия + 23см. кабел и 11.3см. изолирбанд.
Разбира се за гъзарите ща има и луксозен кит който ще включва всичко от базовия, но кабелът и изолирбанда ще са повече. Респективно, кабелът вече ще е 230мм, а изолирбанда ще е цели 113мм.
В НОФУЕ са премахнати недостатъците на традиционните модули за DRL:
Има двузоново ограничение на тока и като максимална стойност, и като RMS.
Не използва ШИМ, с което подпомага слушането на любимата музика без пръцкане и тръцкане във високоговорителите.
Разделно управление на левия и десния фар, лесен монтаж, красив дизайн и още мноооого други.


Чет Ное 21, 2019 12:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: NTC за лампа на кола
Тази тема взе сериозно да застрашава имиджа на лаптопското видео. Там поне можеш да научиш, как се прави лютеница. Тук и това не можеш. :D


Чет Ное 21, 2019 12:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: NTC за лампа на кола
Избързваш. На темата и трябва време за да се разгърне и да обхване всички области... :lol:


Чет Ное 21, 2019 1:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: NTC за лампа на кола
Ми не е сега сезонът на лютеницата - има тема за киселото зеле обаче.


Чет Ное 21, 2019 1:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8902
Местоположение: Разград
Мнение Re: NTC за лампа на кола
Ицо - да виждаш някъде да съм казал на някой да си купи. Даже обратното... Аз също не съм си сложил. Сложил съм си DRL дето се казва "NAVIK".


Чет Ное 21, 2019 1:59 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: NTC за лампа на кола
Вчера някой от производителите на дълги ДРЛ да го е сърбял задника?
Отново глупак с бмв на дълги през деня се опита да ми вади очите.


Пет Ное 22, 2019 10:29 am
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 205 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни