Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Букси за ножов съединител 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Букси за ножов съединител
Здравейте! Какви букси(кабелни накрайници) използвате, когато е необходимо да се закачите за оставени пинове за ножов съединител? Говоря за варианта, когато не се използва edge connector, а директно се набучват кабели към пиновете. И съответно каква стъпка използвате за тези обувки.
Проблемът ми е такъв - искам да си оставя ножов съединител за диагностика и тестове, но ме притеснява да пускам там захранването(230V). Притеснява ме да не вземе вътре в ножовата клема да дадът пиновете на късо и да ми изгори, както тестовата платка, така и тестваната! Мога да оставя някакви отстояния и да премахна пад-ове, но въпреки това са си 230V и ме притеснява. Мисля че даже не е особено правилно на 1 клема да има и силово и оперативно... Така че мисля да си оставя 2 отделни пина, на които да се закача с кабелните обувки, а оперативните да са на ножовия! Мога да скрия пистите от долната страна на платката и потребителят да не може да ги достигне.
Ако прилагате различен подход ще съм благодарен да споделите!
Благодаря!

_________________
www.elkran.com


Чет Окт 10, 2019 8:51 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Яну 24, 2006 5:34 pm
Мнения: 1698
Местоположение: Варна
Мнение Re: Букси за ножов съединител
Една снимка ще спести N думи... Я покажи кво си натворил :)

_________________
За пари сичко праим,даже и работим...


Чет Окт 10, 2019 3:42 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Букси за ножов съединител
И аз нищо не разбрах..


Чет Окт 10, 2019 4:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Re: Букси за ножов съединител
Ами няма снимка! На ниво проект съм! Искам да сложа ножов съединител някъде по платката за диагностика - нахлузвам платката и ѝ правя пълна диагностика от там. Това е идеята. На въпросния съединител съм си извел всичко - интерфейси, сигнали, състояния и т. н. Има и захранване - 230V.
Притеснява ме да не пробие това 230 към някой от другите пинове. В момента идеята ми е просто да използвам доста по-голям съединител и да отделя 230V на 4-5 пина от другите, за да съм сигурен, че няма да има заря.
Питах как ги правите тези неща?

_________________
www.elkran.com


Чет Окт 10, 2019 5:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Букси за ножов съединител
Метализирани площатки в края на платката? Както бяха старите слотове в компютрите, например ISA. Дебелината на платката ти дава идея за конектора. Особено ако е за начално програмиране, тестване, калибиране даже не ти трябва специални покрития - нали само няколко пъти ще се мушка.


Чет Окт 10, 2019 10:21 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Мнение Re: Букси за ножов съединител
предложение от вече проверен вариант. има ги в комета, ако са ти големи като размер има и по дребни. ама за 220 волта с ампераж според мен това е добре.
има и такива ДИРЕКТНО ЗА пинове на платката както ти даде пример колегата с ISA портовете. комета има сичко ;). ако не фарнел, пак от сайта на комета. за съжаление няма снимка на категориите, ама с малко ровене ше са намери. кеф ти порт, кеф ти пин, мъжко/женско :)


Прикачени файлове:
driver8ch.jpg
driver8ch.jpg [ 226.76 KiB | Прегледано 4096 пъти ]

_________________
http://karadev.net
Пет Окт 11, 2019 7:59 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 8:16 am
Мнения: 1063
Местоположение: путинофили: "иди н***й"
Мнение Re: Букси за ножов съединител
gicho написа:
Метализирани площатки в края на платката? Както бяха старите слотове в компютрите, например ISA. Дебелината на платката ти дава идея за конектора. Особено ако е за начално програмиране, тестване, калибиране даже не ти трябва специални покрития - нали само няколко пъти ще се мушка.

220V е множко за "метализирани площатки в края на платката"
(какво ще има на тях, когато платката се захрани по-нормалния начин!)


Пет Окт 11, 2019 8:14 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Букси за ножов съединител
Ами никога не съм го правил, в сушилнята ми беше така направено, и то с качествени съединители и резултата не беше никак приятен, забелязах че това е чест дефект на АЕГ, т.е. не е много за нещо което работи постоянно особенно ако има и вибрации или друг повод за влошаване на контакта.


Пет Окт 11, 2019 8:20 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Букси за ножов съединител
Поставянето на подобен тестов конектор има редица неудобства, затова масово в практиката се ползва test fixture, а връзките към тестовите точки се правят с pogo pins.
С едно движение свързваш всички тестови вериги започваш теста.

Ето това намерих за онагледяване:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Пет Окт 11, 2019 9:17 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Букси за ножов съединител
За масово тестване това е най-добрият вариант от гледна точка скорост/надеждност.. Ако имаш 220 изисква малко по-добре да обмислиш къде ще имаш тестови точки, удобно е силовите да са само отдолу за да не се моткат от горе проводници с високо.


Пет Окт 11, 2019 9:54 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Букси за ножов съединител
Предполагам че това няма е някоя сложна платка и 10-15 връзки ще са достатъчни така че всички игли може да са отдолу. 220V може да се хванат директно от пиновете на конектора (ако има), останалите сигнали по други TH компоненти или на специални падове. Трябва да се направи една платка за иглите или това което най често се ползва - да се набият в плексиглас. Добре е платката да има отвори в краищата за да се направят водачи. И остава да се измисли как ще се притиска ...

Изображение

Изключително неудобно е да се рутират много сигнали, заедно с 220V до една точка за да монтаж на конектор


Пет Окт 11, 2019 10:19 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Re: Букси за ножов съединител
За варианта с пого пинс съм наясно. Проблемът ми е, че става дума за малки серии. И се правят постоянно някакви модификации. А на практика хардуерът е подобен - просто се променя кутия, разположение и т. н. Та ми се струва доста по-удачно да сложа голям ножов(2х12) и да разположа 230 в единия край, а оперативните в другия. Така и да модифицирам у-вото, стендът на практика е един и същ. А за това с пого пинс трябва всеки път нов, което за 50-100бр не е много оферта...

_________________
www.elkran.com


Пет Окт 11, 2019 12:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Букси за ножов съединител
Напротив за 50-100, си е ок. Аз за основа използвам ненаситен платка, а не хващам пиновете, отгоре плексигласи пак пробит през платката като шаблон. Ако си измислиш конструкцията да е ок, основа с пинове се прави за няколко часа.


Пет Окт 11, 2019 3:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Re: Букси за ножов съединител
Чакай малко. Значи използваш ненаситена платка от същия вид и поставяш пого пиновете на позициите за тестване(като шаблон) и ги фиксираш с плексиглас, който е пробит на същите места?
Или поне аз така си го представям?!
Можеш ли да качиш снимка?

_________________
www.elkran.com


Пет Окт 11, 2019 8:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Букси за ножов съединител
Даже си ги печатам фикстурите. Пиновете си ги правя сам. На принтера си стават всички отвори където трябва заедно с всички други за ключове, бутони, потенциометри и т.н. Аз ги правя да се тестват вече готови платки и пиновете ми са вдлъбнат конус - контактуват на спойките на клемите. Правя някакво заключване на платката към фактурата и това е. Тествам серии по 50 - 100 и си е ок. Даже и за по малки серии си струва да се прави тестер.

Утре ако сколасам ще ти снимам тестера дето правя в момента - хем е и разглобен все още.


Пет Окт 11, 2019 9:06 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни