Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
DranEST III схема .... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28009
Местоположение: София
Мнение DranEST III схема ....
Не че тая големи надежди, ама ако на някой му се намира ? Всичко му работи с изключение на PE теста при 25А. Не съм го отварял още, подозирам че е реле или MOSFET, ако имам схема ще видя поне има ли смисъл или направо да му търся сервиз. Лошото е че тука нямат, трбява да го карам в САЩ и кой знае колко време ще отиде. Не знам как генерират тия тоци, ясно е че е някакъв генератор на ток, определно е различен от тоя за 0.2 А защото иначе и двете нямаше да работят. Ако бях аз щях да го комутирам с реле, ама знам ли какво са измислили.


Нед Авг 25, 2019 9:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28009
Местоположение: София
Мнение Re: DranEST III схема ....
... ако няма схема до няколко дни може да се трие.
след няколко часа чудене го оправих. За малко да го пратя към САЩ. Оказа се смотано реле, най-интересното релето щрака но на единия контакт съпротивлението някъде в нищото, 50-60-20 Ома .. бая му се молих под 2 ома не падна, размених котвата с друго реле на което на тоя контакт има нещо с малки тоци, поне според дебелината на пътечките. След размяната дават някъде 0.6 до 0.8 всички, ще видим. Интересното е, че видимо нямаше никакъв проблем, другото от което взех котва имаше следи от дъга, а това съвсем чистичко, върви разбери.
Сега ще търся да купя малко релета да имам запас, че не се знае до кога ще изкара ремонта, ама някакво шибано реленце : Kaco K-RY_-4808 RY 16 200 L1 , ако някой е виждал подобни гадове, в смисъл нещо друго в подобен корпус.


Пон Авг 26, 2019 1:37 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: DranEST III схема ....
дори не разбрах кой е DranEST трети...

такива релета ползвах за ниско-киловолтни тоци, но предполагам че е някакво наточено за това приложение поради възможностите на корпуса. ще погледна дали е КАКО
щракни една снимка и най-вече схема на контактите.
16 са амперите.
200 май са 2 NO и 0 (нула) NC контакта
като че ли може да се намери подобно тук
ако ти прилича, мога да им звънна да видим дали наистина имат


Пон Авг 26, 2019 7:18 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28009
Местоположение: София
Мнение Re: DranEST III схема ....
Абе снимка зор, вече затворих, това чудо на немската мисъл може да те откаже само като погледнеш как е сглобен.
Релето е с два нормално отворени, те са с двой на изолация. Изглежда ето така https://encrypted-tbn0.gstatic.com/imag ... 1-EfqZ-weg
Но надписите са различно подредени, има още един K-RY....


Пон Авг 26, 2019 3:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28009
Местоположение: София
Мнение Re: DranEST III схема ....
П. С. Тия някога са правили сейфти тестери, сега само монитори на захранване, не е лошо уредчето, доволен съм, само дето спря да мери на 25А PE жицата...
п.с.2 За 25-те ампера, един траф са сложили, той сигурно и за други цели се използва като гледам намотките и изходите, но конкретно за това от него проводника минава през токово трафче и от там към сондата, нищо чудно и на синусуида да го клатят.
Това което ми направи не много добро впечатление е управлението на въпросните релета, тая платка освен че е монтирана много изродски, то не самата тя ами кабеляка към нея, съдържа 6 такива релета и още 4-5 малки. Всичко това се клати от една руга платка по лентов кабел, ама тоя кабел е къде 20 см. От към релетата диоди няма, значи са на другата платка, не погледнах дали са дискретни или в някакъв чип заедно с ключовете. Ама мисълта ми беше, като са там тия диоди обратното напрежение минава през това лентово кабелче ... много шумно ми се види. Друго много интересно, това нещо мери изолация, до 6 kV май, никъде не видях кабел като за 6 kV, към дивайса отиват две прости ПВА-та, в най-добрият случай 600 V изолация. Вярно че е за малко, токът е малък ала бала ... ама малко несериозно изглежда.


Пон Авг 26, 2019 3:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28009
Местоположение: София
Мнение Re: DranEST III схема ....
Тъпото реле пак се прецака, за смяна плаче, някой ако се сеща за доставчик...
Дедо тия impexron се чудя как съществуват, от години ме тормозят за оферти, не се минаваше седмица без да получим запитване, давам им цени които съм сигурен друг не им дава, и за толкова години не са купили нищо ... те явно нямат нищо на склад, звънят по доставчици, някой им даде цена и така. Ще ги пробвам ама съм в мексико, предпочитам нещо онлайн :)


Съб Авг 31, 2019 5:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28009
Местоположение: София
Мнение Re: DranEST III схема ....
Еби майка му .. няма кой да ми ги достави в мехикания, вариант 1 е да го пратя за ремонт, ама нямам резервен, поне не с цялата функционалност ... някой да се сеща за нещо аналогично .... да им го и на релетата, май ще купувам нов тестер.


Пон Сеп 09, 2019 11:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: DranEST III схема ....
ама и ти пускаш информация по половин бит на седмица... чак сега разбрах кой е болния.

имам едно RY 12 200 U4
пускал съм 8kV през двата контакта (последователно), тока не съм го мерил.
ако ти върши работа


Вто Сеп 10, 2019 6:49 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28009
Местоположение: София
Мнение Re: DranEST III схема ....
Ами то беше тръгнало да го еба, вчера си играх бая, този път не е изолационното, има някава малка шракска пишка която комутира трафа, тя е пила вода ама е лесна, утре трябва да е тук. Къде що видях реле поръчах, и ако не ме домързи ще ги сменя всички, само тия изолационните останаха, таман 7 парчока от тях, та и са 3 модела, едно с НЗ, 3 с позлатени и останалите от това дето го писах. Това товето може да спаси ситуацията в определен момент.
Гледам ги тия релета, добре с анаправени, всичко може да им се смени, чудя се защо не продават резервни контакти за тях. Тоя път ги отворих, разглобих и почистих.
След няколко часа дзверене по платките се оказа мерят по доста по-прост начин от колкото си мислех, и тия 25 А най-вероятно не са точно 25 а около. Аз си представях генератори на ток и др. подобни, нищо такова. Един мрежов траф с няколко намотки, най-вероятно намотките са за различните напрежения. Вторичната през ТРИ релета, общо 5 контакта отива за мерене на заземителния, като минава през еидн токов траф. най-вероятно мерят токът, мерят и напрежението и смятат съпротивлението.
Едното реле което превключва първичните намотки цъка ама не пее, контакта явно е залепнал и не превключва и трафа се не храни.
Как не го убих не знам, това немеца е подло създание, за целите на рмеонта трбяваше всичко да го извадя от корубата, 20 мин се чудих коя платка как да я завъртя та да мога да ги навържа и подкарам насипно, всички кабелчета мерени до мм да пасват в кутията, отделно навсякъде между платките се мота и мрежовото и то по енди много нефелни кабели, чак изпитвам страх. Кабелчето е 0.22 а изолацията ислно ме съмнява че издържа и 300 V, или е някаква много специална. дори и към лицевия панел отива мрежово .. абе ... иначе открих наследника, или кой зане какво се явява : Gossen Metrawatt M7010 , изглежда 100% същото но зелено, явно някъде във времето са се разделили и тия DRANETS са продължили да правят само мониторинг на захранването, па тия другите продължават да правят и тестери, загледах и един техен и като нищо ще го взема.
За сега меря с един праисторически хайпот-сейфти точно като за мексиканци, има 3 светодиода и един бутон :) но мери само на 10А.


Вто Сеп 10, 2019 6:32 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни