Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Електроника за отчитане гориво от нафтова цистерна? 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Електроника за отчитане гориво от нафтова цистерна?
може да се направи, не етолкова трудно.
то си му се казва flow meter. има датчици(индуктивни) много са удиобни, само дерта е, че трябва като си направиш системата да си я тарираш.....
иначе плащаш екстра пари за готови и тарирано уредче.
търси за diesel flow meter

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Чет Юли 18, 2019 10:45 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Електроника за отчитане гориво от нафтова цистерна?
Аз съм пипал точно такава система. Един собственик на бензиностанция в Кубрат си купува втора употреба цистерна (по скоро мобилна бензиностанция) от Германия - с два резервоара - един за дизел и един за бензин. Обаче електрониката имала някаква повреда и му искали крупна сума да я оправят а на него му трябваше само да си прави някакъв вторичен контрол като си зарежда цистерните на бензиностанцията. Цистерната си имаше монтирани помпи (за двете горива), разходомери и пистолети за зареждане. Оригиналните платки на компютъра останаха при мене - имаше 3 съпротивления за -50, +100 и +250 градуса pt100 двете с 0.1% и едното с 0.05% точност - тях си ги пазя. Самата кутия беше една 1см дебела алуминиева кутия с 15мм стъкло. Клавиатурата прилича на нормална обаче на самия бутон отдолу има магнит, под магнита е кутията и от другата страна на алуминия платка с рид ампули. Тази кутия е сложена при разходомерите и помпата. Честно казано виждал съм Atex неща ама като това не съм виждал друго. Освен нея вече в кабината имало друг "компютър" който не съм виждал - там си имало принтер за касови бележки и т.н. И човека искаше да му направя брояч който да се сложи в същата кутия, та го изкормих (подчертавам с огромно нежелание :) ) и чарковете останах при мен. Не съм му правил корекция по температура, макар че камиона имаше порядъчно количество датчици. Ползвах оригиналните разходомери. После разправя че засякъл един път каква разлика ще даде от температура - през зимата сипал топло горивото от Бургас и докато стигне до тука на -10 градуса дало няколко десетки литра разлика, че дали не беше и повече.


Нед Юли 21, 2019 7:57 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Електроника за отчитане гориво от нафтова цистерна?
Бензина е по-различен, но всичко зависи в каква зона е У-вото, в зона нула се допуска само IS.


Нед Юли 21, 2019 11:48 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни