Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Exide 1000 G-18-680 доументация 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Exide 1000 G-18-680 доументация
то май основно водород и кислород се отделят, просто се разлага водата
а кипенето не е лошо нещо, казват му още изравняване на клетките, която кипне първа значи се е заредила, после минава време докато кипнат и останалите, т.е. има нужда от известно време да си кипи докато всичките се заредят на 100%, за да се сведе до минимум сулфатизацията е хубаво колкото може повече от времето да стоят на 100%
до колкото знам единствения негативен ефект на кипенето е голямата загуба на вода, иска си постоянно доливане
другата причина поради която препоръчват кипване от време на време е на тези с течен електролит да се разбърква електролита, защото с времето се утаява, киселината е по-тежка от водата, издигащите се нагоре балончета разбъркват електролита, особено на такива тънки и високи клетки


Вто Юни 25, 2019 10:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Exide 1000 G-18-680 доументация
За тия батерии се препоръчва веднъж седмично изравняване, което се прави с 6 допълнителни часа заряд, зарядните си имат такива функции, най-вероятно ако не е кипнала до тогава ще кипне От друга страна, ако поеме и 1/3 от това, т.е. да речем към 600 Ач, приблизително 22 Квч, а аз съм и вкарал за 8 часа 35 квч, разликата от 12 очевидно е отишла в греене, което не знам дали е достатъно чак да я кипне, клетката със сигурно е далеч от температура на кипне, но предполагам локално около плочите нещата са по-различни. Водород и кислород би следвало да се отделят сранвително малко при изправна клетка, също се отделя S2О и подобни. Като цяло миризмата се дължи и на изпаряващият се електролит.
Иначе за разбъркване, мойто си се разбърква естествено, имам спукана гума .. тъй де счупена ролка, една от предните е счупена, по скоро и се е отчупил полиетилена и е на половината метал, не мога да чакам резервната та в момента добре го разбърквам :)


Вто Юни 25, 2019 10:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Exide 1000 G-18-680 доументация
кипването не е от температура, а от разлагане на водата
преди да се зареди клетката до край енергията отива за зареждане, газ почти не се отделя, след като приключи заряда енергията отива за разлагане на водата, тогава изведнъж започва да отделя балончета и бързо кипва
та от там си мисля че основно се отделя водород и кислород
а иначе от дундуркане не се разбърква много щото плочите са наредени в доста компактен пакет, който затруднява клатенето на електролита, най много да разбъркаш горните 10-20см, останалото надолу си остава да се утаява, а при толкова високи и тънки клетки дори да няма плочи пак ще си остане утаено, та за това кипване...


Вто Юни 25, 2019 11:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Exide 1000 G-18-680 доументация
Ще трябва да по прочета, с тия не са ми били интересни до сега, с vlra съм си играл много, но най-вече за бекъп цели, във флоат заряд, година че и повече май тествах е, сигурно направихме най-доброто зарядно за целта :D, лудо младо умора няма :)


Сря Юни 26, 2019 1:27 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни