Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Хендс-фри за автомобил от Lidl… 
Автор Съобщение
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 3:45 pm
Мнения: 420
Местоположение: Монтана
Мнение Хендс-фри за автомобил от Lidl…
Гледам в брошурата една палачинка за монтаж на сенника за около 28 лв. Блутут 4.1, лесен монтаж, 6.5 часа разговор, 4 седмици стенд-бай… Дотук всичко добре, но за разлика от повечето хендс-фрита за ухо - на т'ва нищо не пише за микрофони, за чистене на звука и т.н.

Лошото е, че няма как човек да пробва подобни изделия, и тогава да реши дали му харесва или не. Така ми останаха две слушалки, с които нито аз мога да чуя добре какво ми говорят, нито пък човека отсреща да може да разбере какво говоря, ако не се напъна да крещя буквално…

Някой да е настъпвал тая мотика с лидълското?

_________________
Не карай по-бързо от своя ангел-пазител!


Съб Юни 22, 2019 10:17 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Хендс-фри за автомобил от Lidl…
Не съм, но последно като купувах нещо от там продавачката спомена освен за гаранцията и период на връщане - както си е в Европата.
Май тъп часовник беше.


Съб Юни 22, 2019 11:06 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 3:45 pm
Мнения: 420
Местоположение: Монтана
Мнение Re: Хендс-фри за автомобил от Lidl…
Да, зная за тази политика. Това им го признавам на тия вериги магазини - много по-различна от типичната българщина, царяща на нашия пазар. Но не обичам да вземам нещо, за което не съм сигурен, че ще ползвам. Съответно не обичам и да връщам…

Връщал съм само ако въпросната стока не отговаря на описанието, и съм бил въведен в заблуда. Нещо, което ми се случи в един квартален магазин, и беше ходене по мъките, докато най-сетне с помощта на "един приятел на една държавна работа" в магазина с мрачни физиономии ми върнаха парите…

Та те такива работи. Просто се чудех дали това устройство работи или не работи читаво. Ако работи - вземам си едно, и готово. :D

_________________
Не карай по-бързо от своя ангел-пазител!


Съб Юни 22, 2019 11:23 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 11:21 am
Мнения: 1025
Мнение Re: Хендс-фри за автомобил от Lidl…
За да се чува читаво трябва да има някакви алгоритми за подтискане на шума. В Лидъл нямаш никакъв проблем да го върнеш до 1 месец, така че вземи и го пробвай ако си го харесал. Аз ползвам един модел на Анкер, но той се свързва към радиото на колата и трябва да имаш Aux вход.


Пон Юни 24, 2019 10:13 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Хендс-фри за автомобил от Lidl…
Баща ми има поне 4 най различни купувани от лидл. Всичките работят, но факта че е купил от всяко което е пускано досега сам по себе си говори че просто не стават. Теб ще те чуват ама ти какво ще чуваш е под въпрос (освен ако не спреш и угасиш двигателя или колата ти не е някаква супер дупер безшумна - като ролса в който чуваш как тиктака ролекса ти). Хендсфри в кола признавам само такова което ползва аудиото на колата, ама те обикновено си вървят с колата... Аз по принцип ходя с такова на ухото и нямам проблеми с говоренето докато карам. Има хубави устройства в порядъка на 100-120 лв.


Сря Юни 26, 2019 8:42 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Хендс-фри за автомобил от Lidl…
Хендс фри куча марка с FM Предавател работи без никакви проблеми, закача се на запалката.
Друг въпрос че го тествах няколко пъти, заради това че плейваше приказки за малкия, и после нещо се уморих и не съм го използвал.


Чет Юни 27, 2019 8:28 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: Хендс-фри за автомобил от Lidl…
Преди година се занимавах да търся обстойно и стигнах до следното заключение. Пазарът се дели на 3 сектора със съответните особености

1. Куча марка - високоговорител + микорофон + BT, цените са ниски, разликата идва от качеството на микрофона
2. Среден сегмент - тук има някакви опити за noise cancellation, цените са по-високи, разликата идва от стабилността на BT връзката
3. Висок клас - noise cancellation технологията е стабилна, същото се отнася за BT връзката

Спрях се на Voyager Legend серията на Plantronics, понеже прекарвам много време в разговори когато съм на път и noise cancellation-a им е отличен. Елиминра всичко - като се почне от вятър и автомобили и се стигне до разговор на хора в непосредствена близост. Не са перфектни но за тази цена по-добро не намерих.


Чет Юни 27, 2019 11:26 am
Профил WWW
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 3:45 pm
Мнения: 420
Местоположение: Монтана
Мнение Re: Хендс-фри за автомобил от Lidl…
Така, като обмисля мненията досега - май не си заслужава дори и тези пари. Все пак пустите му пари не щат да падат от тавана (вече проверих). Освен малко мазилка заради протичането от банята на съседите отгоре - друго не ще да пада.

Та вместо това, ще се ориентирам към малко по-скъп модел на хендсфри за ухо Plantronics. Бях се насочил към стационарното, защото по принцип хендсфри ми е необходимо само докато шофирам, и стационарното се свързва автоматично, не се налага да слагам и свалям слушалка. Но пък иначе и със слушалка на ухото се свиква бързо. Само че смених две слушалки, и все не ми харесаха как работят. Едно прехвалено "Epox" - едва чувах, че човека отсреща говори "нещо", камо ли пък да разбера какво. После една "Hama Tatoo" - същата работа, само че и човека отсреща не ме разбираше какво му говоря… И оттук дойде идеята да се обсъди.

Та, благодаря на всички включили се в дискусията.

_________________
Не карай по-бързо от своя ангел-пазител!


Чет Юни 27, 2019 5:16 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни