Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Откъде да намеря това? 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Откъде да намеря това?
Н'бабане Гт'муан'га написа:
Никак не са лоши тия идеи... Мисля да пробвам със "сцепените дупки", това поне е лесно. Пък ще видим

аз си го представях нещо подобно, ама дали може да се приложи в товя случай ти ще кажеш


Прикачени файлове:
4.jpg
4.jpg [ 31.39 KiB | Прегледано 3837 пъти ]
Пет Май 31, 2019 11:40 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Откъде да намеря това?
nik написа:
Н'бабане Гт'муан'га написа:
Никак не са лоши тия идеи... Мисля да пробвам със "сцепените дупки", това поне е лесно. Пък ще видим

аз си го представях нещо подобно, ама дали може да се приложи в товя случай ти ще кажеш


Може да се приложи но не точно по начина от твоите картинки. Тъй като на хедърите пиновете са с квадратно сечение, процепите трябва да са на 0/90/180/270 градуса, за да може ъглите на пина да контактуват с дупката. Ще пробвам и ще пиша когато имам резултати след известно време

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пет Май 31, 2019 12:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Не е точно по темата, но е близо
Тези дни ми попадна пълнител от "електронна цигара". Гледам 4 кръгли контактни площадки, мааму, и почнах да разглобявам. Двете позлатени в средата се оказаха за реотанчето, опирали са се в няк'ви "пъпки". Двете отстрани се оказаха яки магнитчета (как им се викаше...?). Ценно като идея, понякога незаменимо, а с подходяща ориентация магнитите не позволяват включване наобратно.


Пон Юни 03, 2019 3:46 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 748
Мнение Re: Откъде да намеря това?
Да ползвам темата :)
От къде мога да напазаря болтове/крепежи по DIN 912 с якост 12.9 ? На добра цена ?


Вто Дек 17, 2019 12:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8892
Местоположение: Разград
Мнение Re: Откъде да намеря това?
Е от магазина за болтове естествено :) Иначе сериозно : Вюрт, Хилти. По скоро Вюрт със сигурност ще предложат. Ние сме купували единични бройки такива - домакина даже май от някой от местните магазини за крепежи ги беше намерил.


Вто Дек 17, 2019 1:37 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10615
Местоположение: София
Мнение Re: Откъде да намеря това?
s7ama7 написа:
Да ползвам темата :)
От къде мога да напазаря болтове/крепежи по DIN 912 с якост 12.9 ? На добра цена ?

Имам някакви повърхностни наблюдения за един проблем, но на повече от един случай, та може да се каже че има и някаква закономерност.
Болтове 5х20 с клас на якост 12.9, с които е затегнат стоманен детайл към алуминий. След известно време, при разглобяване на възела вадя болта скъсан. Може би е по-правилно да се каже строшен на две. Скъсаната част се развива безпроблемно. Тоест, не е заклинила в алуминия.
Последния случай беше буквално комичен. На един крепеж за обработване на детайли, като взех да го преместя, падна главата на болта на един центроващ щифт, който не е натоварен по никакъв начин. Пак по същата схема - стоманен детайл кум алуминий.
Още не мога да преценя дали болтовете са калпави, или има проблем с различното топлинно разширение на стомана и алуминий, и в даден момент усилието става голямо и къса болта...
За сравнение - нямам нито един скъсан болт с по-нисък клас на якост пак завити в алуминий.

Целта на тоя ферман беше да помислиш дали трябва да се презастраховаш с ненужно яки болтове.


Вто Дек 17, 2019 2:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Откъде да намеря това?
А с какъв момент си ги затягал тия болтове? Това е странно, възможно е да е от термично разширение, но с оглед малката резба и това че материала ти е алуминий би трябвало да се повреди резбата.


Вто Дек 17, 2019 2:38 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 748
Мнение Re: Откъде да намеря това?
Примерно севан7 Пловдив не предлагат различно от 8.8 пък се води голяма фирма за крепежи :) в ташефгалин също ги няма . А там където ги намирам ми се струва скъпо предвид цените им на болтове които взимам от другите фирми .


Вто Дек 17, 2019 3:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10615
Местоположение: София
Мнение Re: Откъде да намеря това?
ToHu написа:
А с какъв момент си ги затягал тия болтове? Това е странно, възможно е да е от термично разширение, но с оглед малката резба и това че материала ти е алуминий би трябвало да се повреди резбата.

Не съм ги затягал с динамометричен ключ, но да кажем че са добре затегнати, без да се прекалява, за да не изкарам "витките" на резбата в алуминия.
При детайлите от последната случка, и при тая дължина на болта, разпределението е примерно 5мм. от болта е в стоманения детайл и 15мм. в алуминия. При тая дължина би трябвало да се получава относително добро разпределение на усилието между навивките на резбата.
Наистина случката е много странна, но имам едно наум.


Вто Дек 17, 2019 4:03 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 748
Мнение Re: Откъде да намеря това?
Зависи от коя серия е алуминия но дори и "мекия" 6082 който е най разпространен при нас няма да ти превърти . Ако е 7075 и 5мм да е дължината на резбата не вярвам да я скъса/превърти


Вто Дек 17, 2019 4:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Откъде да намеря това?
itso.t написа:
......и 15мм. в алуминия......

ако си сигурен в качеството на болта, подозирам, че в дължината е проблема, пробвай с по-къс болт, примерно 5мм в алуминия и виж дали пак така ще се скъса
алуминия се разширява двойно повече от болта
дългия болт хваща температурното разширение на 15мм алуминий, късия ще хване само 5
ако не се скъса значи проблема е в температурата, тогава ще мислиш как да го бориш


Вто Дек 17, 2019 4:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Откъде да намеря това?
Най-вероятно е точно както го описва Ник.
Иначе високоякостни има в Евроболт. В пловдив не знам, в Пазарджик има една фирма дидавас, дедавас, нещо такова, купувал съм високоякостни от тях, но все над М16, може би и по-малки доставят, за налични не знам.


Вто Дек 17, 2019 5:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10615
Местоположение: София
Мнение Re: Откъде да намеря това?
Това което е обяснил Ник за температурното разширение съм го казал още в първия пост по темата. Тоест, това не е някаква новост като идея.
Изобщо не смятам да се занимавам повече със случката.
По-нагоре споменах и каква е била причината да я спомена.


Вто Дек 17, 2019 6:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3227
Мнение Re: Откъде да намеря това?
Не знам дали не е късно ама и аз да зацапам темата.
Обмислял ли си обратния вариант?
Вюрт мисля че имат конектори на 2.54мм, които са предвидени да влизат директно в проходен отвор (без запояване). Могат и да се вадят, по спомени.
Мисля че идеята е основно за програмиране на платки.
Ако искаш мога да разровя, трябва да имам дори мостри някъде...

EDIT
То е за кабели. Ако ти трябва Borad to Board явно няма да стане

https://www.youtube.com/watch?v=qPV8Jh5K9po


Пет Дек 20, 2019 12:21 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни