Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Производство на L-скоби - алуминий или нещо друго 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10939
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Производство на L-скоби - алуминий или нещо друго
Скоба в форма на чисто L - от алуминиева лента 300мм / 25мм / 2мм (лека и относително гъвкава) - примерно 500 броя, има ли някой във форума който се занимава с такава дейност. 3-4 отвора. 2х4.5мм, 1-2х6-8мм
Т.е. купуване на материал, нарязване, сгъване, пробиване. Може покрай това да ми трябват 1000х гайки М4, както и 1000х винтове М4х30мм (засега е примерно). Предполагам мога да си ги купя във Wurth.

Питам тук, преди да го сложа в обяви или да търся в Китайщината.

Материалa който съм купил от Horbach казва 25x2mm / 18W45. Ще ги използвам за закрепване към бетон на кутиите Fibox, за които съм писал по-долу. Незнам дали избора е най-удачния или най-евтиния, но трябва да почна отнякъде.


Пет Май 24, 2019 3:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Производство на L-скоби - алуминий или нещо друго
Можем, ама транспорта до теб? Не знам дали няма да ти излезе по-евтино някъде покрай тебе да ги правите. Ако искаш пусни едно запитване на inoks маймунка абв беге с чертеж ако може, точен брой и размер отвори :). Имай в предвид че вероятно ще се реже на водното всичко, сгъването на абкант. Толкова тясна и тънка ивица ако се реже на гилотина ще стане на бургия.


Пет Май 24, 2019 9:38 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27997
Местоположение: София
Мнение Re: Производство на L-скоби - алуминий или нещо друго
Ммм тц ... малко късно ти вече си купил. Първо аз не бих използвал алуминий, не само заради цената но и заради корозията, особено ако е на бетон. Второ може да звучи удачно, но изработката на скоба от лента не е много добър избор, препдолагам говориш за лента на руло, поне аз така си я представям, това изисква развиване, изправяне, и то на такъв малък размер .. кофти работа, повечето големи апарати за развиване и изправяне няма да работят с такава шина. След това 18W45 не ми говори нищо, но повечето Al профили и шини не подлежат на огъване, поне не на ъпкант, не се огъват а се чупят, дори да не се счупят по време на огъването ще се напукат доста от външната страна на радиуса, за да може да го огъваш трява да е подходящ материал и термална обработка.

Ако не си купил за всички бих ти препоръчал да минеш на неръждавейка, дай си изискванията и който се занимава ще ти го направи, колегата Cekins мисля че работят основно неръждавейка, мога и аз да ти съдействам в фабриката където произвеждам в БГ де, не мексико :)
Изобщо избягвай алуминий при такива приложения.


Пет Май 24, 2019 10:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10939
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Производство на L-скоби - алуминий или нещо друго
Ами не, купих си 2м "летва" за проба, не съм купил руло.
Може и неръждавейка, може и по-дебела и по-широка.
Ще направя чертеж, и ще пусна на Cekins.
Транспорта - DHL economy, Speedy..
ToНи - ако ги поръчаме в Мехико или Щатско,
те така или иначе там ще ходят?


Пет Май 24, 2019 11:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Производство на L-скоби - алуминий или нещо друго
Тя и неръждавейката ако е 2 мм и се реже на 25мм широчина пак ще се усуче на гилотината. 2мм ми се струва тънко като цяло - дори и за неръждавейка. По скоро на 3 или 4 ме навежда мисълта. Трябва да питам колегата дето се занимава с ламарини. Иначе отворите вероятно пак ще са на водното. Иначе работим и черно и бяло, обаче напоследък все само големи железа се правят. Е не чак огромни ама все по няколко тона. Нямаме лазер за съжаление - за неръждаемо по-добре търси хора с лазер - по-бързо е и по-евтино. Евентуално може да питаме една фирма до нас дето имат лазери за рязането.


Съб Май 25, 2019 6:13 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27997
Местоположение: София
Мнение Re: Производство на L-скоби - алуминий или нещо друго
За количество най-чистия варират е да се пусне на cnc щанцата и след това на ъпкант. Мога да тиорганизирам производството в БГ, мога и Мексико, имам един малък под изпълнител който може да ги поеме. Може и на лазер но на щанца е по-евтино, това не са декоративни така че притесненията че може да има драскотини са нерелативни. 2 мм си е добра дебелина за стомана, зависи и от функцията но ако се търси якост в една две или три оси, това се прави с профилиране, да минаваш на дебел материал е нерентабилно.
Драсни какво искаш да стане и ще ти го направя като кад и ще го пусна за цена и в БГ и в Мексико, после ти ще си прецениш, ще те свържа направо с производителите.


Съб Май 25, 2019 9:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Производство на L-скоби - алуминий или нещо друго
С на които им оправям машините правят подобни неща за Германия. Ако не се оправите - пиши.


Пон Май 27, 2019 9:32 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10939
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Производство на L-скоби - алуминий или нещо друго
Явно с металните скоби няма да стане нищо, получателя ще си поеме задължението.
Но да не отварям нова тема

Друга скоба - П-образна, Омега или може да е и Г-образна (т.е. да се крепи само от едната страна)

Метална или Пластмасова. Разстояние между закрепващите отвори 125мм, отвори 4мм или около, ширина 20мм или по-малко, височина на скобата 3см. Тоталната дължина би трябвало да е 200мм максимум (125 + 2х30мм + 15мм други). Дебелина - 2-3мм.

Това крепи един мембранен дисплей, т.е. нищо като тегло и в вътре в кутията. Никакво натоварване, ако не изключим някой некадърен оператор, който прави първоначалните настройки.

Има ли нещо такова стандартно или пак се прави по поръчка?


Сря Юни 12, 2019 12:01 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Пон Фев 20, 2012 6:49 pm
Мнения: 581
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Производство на L-скоби - алуминий или нещо друго
За какво количество става въпрос?


Сря Юни 12, 2019 3:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10939
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Производство на L-скоби - алуминий или нещо друго
200-250бр.
Ако зависеше от мен бих ги направил даже от монтажна лента. Ще е красиво на 3D принтер, но ще е горимо и вероятно скъпо.


Чет Юни 13, 2019 6:26 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни