Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Антена vs Антена 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Антена vs Антена
Здравейте! Може ли малко съдействие! Не съм особено вещ при антените! В момента трябва да си купя някакво количество, но съм меко казано объркан!
Заданието принципно ми е 2.4GHz, 50 ома, 2dBi. Ето това си взех за теста:
Цък
Представянето е задоволително, по моя преценка! Както виждате обаче няма бройки и разрових из Алибаба. Разправям се тук с един производител, който ми предложи 2 варианта:
Вариант1
Вариант2
Това, което ми направи впечатление, е че е написано на едната антена 3dBi, a на другата 4dBi! На мен по чаршаф ми трябва max gain 2dBi! И продавачът ми обяснява, че могат да ми пратят и двата варианта на по 2dBi!
Въпрос 1: Отговарят ли тези антени на изискванията и ще ми пратят ли, каквото трябва, ако приемем, че могат да ги произведът? Аз не, че съм сигурен, че тази от Комет е баш 2dBi, ама да не напишат на листчето 2dBi и да ми ги пратят! Ракетно ли е производстото?!
Въпрос 2: Коя от двете да избера? Плюсове и минуса на двете?! Абстрахирайте се от цената, моля!
Благодаря!

_________________
www.elkran.com


Сря Май 08, 2019 6:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4979
Местоположение: София
Мнение Re: Антена vs Антена
stoyanoff, парче жица с около 1/4 λ ще ти свърши същата работа, а може и по-добре.


Чет Май 09, 2019 8:25 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Антена vs Антена
Ми те пръчките (евтините) са това: за противовес месингова тръбичка запоена за оплетката, нагоре жилото стърчи 1/4 λ и другото е празно.
Обаче гледам, че Вариант1 е с букса и според мен това е решаващото, т.е. да си хареса кое ще му пасне като конструкция.


Чет Май 09, 2019 9:22 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 4:18 am
Мнения: 632
Мнение Re: Антена vs Антена
Стоянов и аз нищо не разбирам от антени, обаче -едното е външна антена която може да завърташ на някъде си.Другото е за монтаж вътре в кутия където мястото е ограничено. Диаграма на излъчване на двете би трябвало да е различна. Как си сметнал и измерил какво ти трябва? И да си поръчаш нещо в повече бройки без да си тествал предварително с конкретното нещо..За 100 броя китаеца ще ги премери с рулетката и ще ти каже,че са тамън... :twisted:

_________________
Не мога да знам всичко,а и не искам.Тогава би било прекалено лесно и скучно!


Чет Май 09, 2019 4:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Re: Антена vs Антена
Desert Leo написа:
stoyanoff, парче жица с около 1/4 λ ще ти свърши същата работа, а може и по-добре.

Вече съм напълно съгласен! Дори производителят ми предлага нещо подобно на тези, на които съм дал линк.
Притесняваме само 1 работа! Ако приемем, че комуникацията няма да се извършва тип насочена антена, а другият нод ще е на рандом позиция, не е ли по-добре да избера кръглата спрямо тази, която е като платка?!

_________________
www.elkran.com


Чет Май 09, 2019 4:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4979
Местоположение: София
Мнение Re: Антена vs Антена
stoyanoff, това е твоята антена. Има кръгова диаграма в хоризонтална равнина. Не е задължително да се използва Вч съединител - може вертикалния елемент да се запои към централното жило на коаксиалния кабел, а останалите 4 към оплетката.


Чет Май 09, 2019 4:47 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни