Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
лазерен принтер дефект 
Автор Съобщение
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Чет Мар 19, 2009 7:33 pm
Мнения: 779
Мнение лазерен принтер дефект
Честит Св. Георги на всички :)
И на именниците най вече :)

Имам тука един лазерен принтер
Samsung CLP-300 Color Laser Printer

http://www.satorico.com/samsung_all.htm

Проблема му е че при печат, остава "призрачно" изображение
от предходната страница която е печатана.
След 1-2 страници вече не се вижда, но се появява друго от следващата.
Избражението е бледо.

Четох че може да проблем с Барабана ( зеления) който не може да се разреди и така полепва тонер пак на същите места.

Има ли някой запознат с тая техника? Да ме насочи какъв е проблема точно ?

Иначе го отворих , почистих, даже почистих барабаните и главите на тонера, но пак се появява този дефект.


Пон Май 06, 2019 3:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2593
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: лазерен принтер дефект
Май имаше някаква лампа която осветява барабана за да го разреди ?
Може да не свети достатъчно :roll:

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пон Май 06, 2019 3:43 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Чет Мар 19, 2009 7:33 pm
Мнения: 779
Мнение Re: лазерен принтер дефект
А тези барабани повреждат ли се?
В смисъл износват ли се, щото може да му е свършил живота вече !


Пон Май 06, 2019 3:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: лазерен принтер дефект
Барабаните се износват, но не по този начин.
Отделно някои имат софтуерно "износване", но и то не е по този начин.

Явно барабанът не се доизтрива, може ламБата да е хванала малко прахоляк, може друго и ъъъ, май не беше с ламБа :oops:
Искаш да ровичкаш там ли?! Обикновено ги правят да не си струва зора. Питай в сервиз.


Пон Май 06, 2019 4:57 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Чет Мар 19, 2009 7:33 pm
Мнения: 779
Мнение Re: лазерен принтер дефект
То за това се мъча, ако е нещо по Илементарно, тъй и тъй съм го прежалил.
Ако може да си доизкара тонер касетите до край ще е достатъчно , че са още на 50%


Пон Май 06, 2019 7:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение Re: лазерен принтер дефект
Мда, както си и помислих този е с trasfer belt, 80% в него ти е проблема. https://www.youtube.com/watch?v=JbzgX0Xe6CU.
Най-вероятно не трансферира всичкият тонер. Друг вариант е фюзера да пренася част от тонера между стрнаиците, ама това е по-малко вероятно, и ъс сигурност няма да е цяла страница.
Може да се почиства, но трябва да си внимателен, има и шанс да го съсипеш. Не знам на тоя принтер какво влиза в това асмбели.


Пон Май 06, 2019 9:11 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Съб Май 21, 2016 8:47 pm
Мнения: 476
Местоположение: Бургас
Мнение Re: лазерен принтер дефект
Качи една снимка да видим дали причината е в барабана или в трансферната лента, макар че както го обясняваш, май е второто.
За този модел няма резервни части за трансферния модул, предлага се само комплект на цена...два пъти повече от целия принтер.
По принцип самата лента издържа много (ако не е надраскана или скъсана)- над 100 хил страници, проблемът му е почистващият нож. С течение на времето или се износва, или се изкривява и не може да почисти качествено лентата. Има лечение, но си трябва читав сервиз или поне такъв, който знае слабите места на този модел.


Вто Май 07, 2019 7:19 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: лазерен принтер дефект
amdatlon, най-добре в сервиз, но ако искаш гледай видеото в ютубата и го почисти. Твоят поне е правен за разглобяване.

На моя му свърши тонера и днес докато чакам га го напълнят (майсторът имаше работа) реших да го почистя от прахоляк и мъхчета. Не е правен за разглобяване, но намерих видео в ютубата. Обаче руснакът се оказа луд: разглоби го на жички и болтчета, а аз такива нерви немам. Поочистих го криво-ляво и чак като сглобих видях причината на проблема: барабанът в единия край е хванал нещо като нагар, с малко зор се почиства. Това води до по-блед печат в този край. Лошото е, че вече го бях сглобил, и ся трябва да чакам барабана да завърти и периодично да отварям задния капак за да чистя достъпния участък.
Иначе поне моят Xerox Phaser 3010 излезе желязна машинка! Пък го взех за 100 и малко лева, тонерът за 3к копия е 30-40лв, в момента е 30.


Вто Май 07, 2019 7:42 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Чет Мар 19, 2009 7:33 pm
Мнения: 779
Мнение Re: лазерен принтер дефект
Благодаря за насоките,
Килипчетата съм ги изгледал вече :)
Но мисля не си струва да го нося в сервиз, та за това питах проблема е лесно отстраним
да го направя.
Остава само сега да сваля и този trasfer belt, и да видя как се почиства.
:)


Сря Май 08, 2019 7:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение Re: лазерен принтер дефект
изопропилов алкохол, но както е писал по горе Иванов, може да е ножа, нямам идея какъв е при тоя модел, аз познавам тия които съм имал и е трябвало да ремонтирам от неволя, не че ми е хоби да човъркам принтери.


Сря Май 08, 2019 8:42 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Съб Май 21, 2016 8:47 pm
Мнения: 476
Местоположение: Бургас
Мнение Re: лазерен принтер дефект
amdatlon написа:
Остава само сега да сваля и този trasfer belt, и да видя как се почиства.:)


Внимателно с разглобяването и гледай кое откъде се сваля. Силиконовият нож, който почиства лентата е подвижен- отделя се механично от нея по време на печат. Принципът е следния: по време на подготовка на страницата ножът е прилепнал и почиства лентата. Когато започне трансфера на тонера ножа се отделя и последователно върху лентата се прехвърлят четирите цвята (циан, магента, жълт и черен). Едва тогава готовото изображение на страницата се прехвърля върху листа. Ако го оставиш постоянно прилепнал ще печата само черното.
Ножът се поврежда основно поради две причини:
- изкривява се с течение на времето и не може да прилепне плътно за да "изстърже" тонера, който не се е прехвърлил върху листа;
- върхът на ножа се захабява заради ползването на некачествена хартия. Примерно евтината хартия пуска много власинки, които действат като шмиргел на острието (най-високия ръб на силикона) и правят го плосък и той спира да чисти.
Тъй като не се предлага такъв нож като резервна част, решението е само едно: разлепя се силиконовата пластина от основата (внимателно, за да не се разтегне или скъса), ножът се обръща с разлепената част нагоре (т.е. по дължина) и се залепя отново на същото място с качествено двойно залепващо. Важното е да се залепи на абсолютно същото място, +/- 0.5мм не са фатални, но НЕ трябва да е на "една страна".
Успех!


Пет Май 10, 2019 8:52 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Чет Мар 19, 2009 7:33 pm
Мнения: 779
Мнение Re: лазерен принтер дефект
Много ти благодаря за подробното обяснение, тъкмо се чудех на какъв принцип действа.
Обаче ще се забавя с изпълнението , тъй като 3 дена обикалям по болници понеже си контузих крака и сега съм като робокоп :) с една шина за обездвижване .


Пет Май 10, 2019 7:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1978
Местоположение: Котел
Мнение Re: лазерен принтер дефект
bongo_x2 написа:
amdatlon, най-добре в сервиз, но ако искаш гледай видеото в ютубата и го почисти. Твоят поне е правен за разглобяване.

Иначе поне моят Xerox Phaser 3010 излезе желязна машинка! Пък го взех за 100 и малко лева, тонерът за 3к копия е 30-40лв, в момента е 30.

Бат Бонго, уж си от стара коза яре пък как може да даваш за зареждане 30лв. кото новите касети са по 9 лв. :axe:
http://tonertip.com/savmestima-toner-ka ... -3010-3040


Нед Май 12, 2019 7:56 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: лазерен принтер дефект
Верно, бе! Тази цена е трепач, но по принцип вървели под 20лв. Обаче когато беше голямото печатане нямаше неоригинални, сега харчим по 1-2 годишно и затова не съм търсил. Благодарско, ще поръчам 2-3, повече не вярвам да издържи барабана, а машинките са спрени от производство.
Оригиналната е 65лв за 1500 копия, сега гледам 120лв за 2300 копия, бамаамуй пластмаса! Има едно чипче което служи само да гарантира, че касетата е оригинална, бай Китай отдавна му е намерил цаката, а тези дни намерих руснак който обяснява как се лъже принтера изобщо да не му обръща внимание.


Нед Май 12, 2019 8:53 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1978
Местоположение: Котел
Мнение Re: лазерен принтер дефект
Чипчето е 3 гроша но както казваш може и без него. Има и барабани за него - 15-на лв.


Нед Май 12, 2019 10:56 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни