Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
USB hub на чип 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: USB hub на чип
Мислил съм за автоматично затъмняващо стъкло, ама няма особен смисъл. Даже си мисля че ще е по зле. Иначе излишни боклучави маски имам с чувалите. Повечето са повредени ама все нещо мога да измисля.

То аз имам няколко проблема - основния е че нямам заварчик дето да има достатъчно сиво вещество че да мога заедно с него да направя алгоритмите на заваряване. Гледането на екран вече е екстра. Ние карахме с гледане на живо, обаче не можахме да направим технологията и излизаха много дефекти, а нещата дето заварявахме бяха с излишно утежнена процедура по сертифициране - снимки където се кръстосват заварките. Бяха ги пуснали като съдове над 6 бара, а те реално и 3 няма да минават плюс това са и гумирани отвътре с 10мм покритие предивдено да издържа 14kV и това също се тества.


Сря Ное 25, 2020 4:17 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: USB hub на чип
https://photos.app.goo.gl/sH2HUu16ihXzMmPF9

Ето го едно от първите пускания - снимано е с телефон. После вече нямаше време да снимаме клипове.

Между другото това е машината за която съм споменавал за движение с обикновен мотор и инвертор пуснати като серво. И точно за това движение.

Айде и малко снимки от преди да я довърша. Снимката в цял ръст е снимана с широкоъгълния обектив - колоната е висока към 4 метра. Хода нагоре чисто е май около 2.60 - 2.80. страничния ход беше 3 и нещо май.

https://photos.app.goo.gl/L16PMErZF3j3y4VWA

И Рек може да премести тия за заваръчната машина в някоя друга тема, че оцапахме тая за усб чиповете...


Сря Ное 25, 2020 4:21 pm
Профил ICQ
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 10:51 am
Мнения: 280
Местоположение: Русе
Мнение Re: USB hub на чип
Впечатляващо!


Сря Ное 25, 2020 5:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: USB hub на чип
Как програмирате движенията?


Сря Ное 25, 2020 5:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: USB hub на чип
Ами честно казано успях само линейно подаване със зиг-заг да направя - това отпред са 3 стъпкови мотора - двата са с ход 300мм третия 100мм. Тоя 100мм се ползва само за зиг-заг-а, единия коригира височината - направихме си един "опипвач" - там изобретението е направо велико - линеен потенциометър сложен на амортисьор за багажник на опел корса :) Хоризонталния е за ... хоризонтална корекция - често се случваше линията на заварка да не съвпада с линията на обекта и се налагат корекции.

Управлението е с PLC - Siemens S7-1200 - управлява трите стъпкови през негови си изходи, два инвертора в режим серво и един който е само за позициониране - този който вдига животното нагоре - там е и малко по сложно да се направи като CNC ос, тъй като е много тежко и трябва да има и спирачка. В смисъл по начина по който сме го направили нито ще може да движи с константна скорост, нито ще може да се премества със точно зададено разстояние.

Програмирането на самото движение си е през едно HMI на което се вкарват параметри на движението - скорост, ширина на зиг-заг-а и т.н въобще всичко което може да се управлява. Сименса може да управлява доста мотори с или без обратна връзка - за стъпковите в случая няма, освен крайни за край и за нулиране, дългата хоризонтална има ОВ и крайни. Въртележката я няма тука на тия снимки - тя е само с ОВ - от крайни няма смисъл за нещо дето се превърта :) После си има команди за различни видове движения със фиксирана скорост, с фиксирана скорост до позиця или с макс скорост до позиця. Като се комбинират и става движение. Реално и многоосен робот може да се подкара така ама ще има доста програмиране.


Сря Ное 25, 2020 8:51 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни