Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Избор на осцилоскоп 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Избор на осцилоскоп
gicho написа:
Но пак си търся убав и изгоден usb3.0 логически анализатор а-ла-салеае.


Аз наскоро взех това

http://www.hantek.com/en/ProductDetail_16_14.html

Ама в момента не ми е до него и едва ли скоро ще ми бъде. Ако имаш желание да го тестваш, мога да ти го дам назаем. Не 3.0 ама е с голяма и бърза (относително) памет. Обаче откъм програмно осигуряване, грам идея си нямам дали става за нещо въобще.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пон Апр 24, 2017 3:54 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Re: Избор на осцилоскоп
Мдам, Тек и те не са по-долу в това отношение. MSO3000 и 4000 сериите са от 10 години с един и същи процесор. Още тогава си беше бавен. Особено ако го пуснеш да прави нещо с >= 1Mpoints памет. На 5тата година му се прецака врътката за хоризонтала. После една по една и тия за вертикалите на каналите... Питах тукашните "представители". Искаха нещо платка да сменят... Заради едни енкодери (пък те са ненамираеми, няма такива да се продават). Накрая си купих каквито се продаваха и си направих преходна платка с PIC10F202.

Между другото сондите му са невероятно удобни. Не съм виждал други такива. Кабела е мек, самата сонда е гумена (е, поне дръжката й) и е малка. Невероятно удоволствие е да се работи с тях.

http://www.tek.com/datasheet/p6139b-p5050b-500%C2%A0mhz-passive-probe-datasheet


Пон Апр 24, 2017 4:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Избор на осцилоскоп
Баси, за тия пари, освен свирки, тия сонди трябва да могат да правят и салата.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пон Апр 24, 2017 4:16 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Re: Избор на осцилоскоп
Ами 10 години караме с тях... направиха ги на спагети програмистите, ама бачкат още. Масите са си на местата, щипките са здрави (за разлика от Агилента дето ще първия месец му се огъна щипката за масата).

Ся тия дето ги имаме си бяха с осцилоскопа. В началото дори струваха по 500 Eуро. После им падна цената до 350. Сега не знам как е. Изглеждат малко по-различно, кутийката за компенсация е бяла:

Изображение

Тия също изглеждат добри (от линка долу). 200MHz за 59$. Пипалото на пръв поглед е съвсем подобно на тия P5050 - демек гумено.

http://www.tek.com/datasheet/passive-probe/tpp0200-tpp0201


Пон Апр 24, 2017 4:30 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 12:41 am
Мнения: 276
Местоположение: София
Мнение Re: Избор на осцилоскоп
Само с кликания по клавиатурата и после с кликания по самия осцилоскоп за въвеждане на серийния номер, може и това да стане през компютъра.
Ето резултата от 70MHz с орязани функции или по-точно с такива на които ще им изтече фрии периода за ползване - стана на 200MHz без ограничение във времето с всички функции. Може и на 300MHz да се сложи, но така прецених в случая.
Работата отнема около 1 час с четенето в нета.
:partyman: :prayer: :partyman:


Прикачени файлове:
MSO2202A_20170729-150313.png
MSO2202A_20170729-150313.png [ 27.25 KiB | Прегледано 4398 пъти ]
Съб Юли 29, 2017 2:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Избор на осцилоскоп
Оглеждам за бюджетен скоп. Какво е хакваемо към момента?

Rigol MSO5000 серията към даден момент се е хаквала, но дали е така с тези дето са в магазина сега?

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Сря Окт 02, 2019 5:43 pm
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 03, 2005 10:31 am
Мнения: 746
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Избор на осцилоскоп
Цецо написа:
Оглеждам за бюджетен скоп. Какво е хакваемо към момента?

Rigol MSO5000 серията към даден момент се е хаквала, но дали е така с тези дето са в магазина сега?


Да

_________________
"I really do like SOLDERING as my programming language." Bob Pease


Сря Окт 02, 2019 8:52 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Избор на осцилоскоп
Някакви отзиви за тая серия? Не очаквам чудеса, сравним ли е с ниския клас на марковите?

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Сря Окт 02, 2019 9:37 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: Избор на осцилоскоп
Hantek DSO5102P си взех! Има магазин в ebay в Германия и идва без мита и т. н. Хаква се до 200MHz мисля, но дали хакнах моя...
ПП: То изобщо за какво го взех - използвал съм го 2 пъти, като и двата можех да мина и без него.

_________________
www.elkran.com


Пет Окт 04, 2019 9:08 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 3:45 pm
Мнения: 420
Местоположение: Монтана
Мнение Re: Избор на осцилоскоп
Цецо написа:
Оглеждам за бюджетен скоп. Какво е хакваемо към момента? …


От бюджет до бюджет има голяма разлика. :)

Добре е да поставиш някаква ценова граница в която да се стремим да получим максимално качество като за парите. И също така е добре да обмислиш какви функции ще са ти необходими, колко памет, за каква дейност ще ти трябва, и т.н. неща, върху които ще можеш да обмислиш като получиш информация от хора, които имат подобни осцилоскопи. А още по-добре е ако има условия да видиш и пипнеш няколко различни осцилоскопа, за да имаш по-ясна представа какво да поискаш за себе си.

За Rigol 5000 серията Дейв беше правил видео презентация. Например на него му направи доста лошо впечатление липсата на "Hi Res" режим. Някои хора пък считат този режим на възпроизвеждане за тотално погрешен, и че осцилограмата така се "скапвала". Мой колега пък на база опита си с по-евтинички скопчета стигна до извода, че изобщо цифровите осцилоскопи са компромис, защото имало известно "забавяне" във времето от момента на сигнала, до момента на възпроизвеждането му върху дисплея, и че аналоговите в това отношение са много по-добри. Не можа да ми обясни какво е значението на това забавяне, и дали сигнала има някаква връзка със сърдечната му дейност, та е толкова важно да го вижда в реално време, но както и да е. Това просто е показател, че има и хора, които могат да ти наговорят редица глупости, но разбира се отново има "нюанси". Може пък просто да имате различни методи на работа.

_________________
Не карай по-бързо от своя ангел-пазител!


Съб Окт 05, 2019 5:48 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Избор на осцилоскоп
.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Съб Окт 05, 2019 8:43 pm
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 03, 2005 10:31 am
Мнения: 746
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Избор на осцилоскоп
Цецо написа:
.


Лично aз съм с TEk MSO4102 и пак ми е малко , но съм пипал Rigol MSO5000 и за парите си ( имам в предвид да се купи най евтиния вариант и след това да се patch-не до най скъпия ) според мен си заслужава парите и е най доброто съотношение цена / възможности .Не ми харесва особено дизайна и черния цвят но явно съм и леко пристрастен ( от както се помня освен руски и едно хитачи винаги съм имал Тektronix ( то и сега са някъде към 5 броя ;) ) .

Като за нов с гаранция май е най доброто решение за момента , ако си вземеш и ДДС-то идеално за парите си .

_________________
"I really do like SOLDERING as my programming language." Bob Pease


Пон Окт 07, 2019 9:57 pm
Профил ICQ
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Съб Май 21, 2016 8:47 pm
Мнения: 472
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Избор на осцилоскоп
Да се отбележа и аз в темата.
Попаднах на ето това чудо. Mисля, че офертата е повече от добра, при положение, че ще се ползва за не толкова отговорни задачи- основно за проследяване на сигнали и за прототипи.
Та, какво ви е мнението за него и дали ще може да се побългари поне до 150МХц (понякога ми се случва, но не е наложително)?


Вто Окт 08, 2019 9:10 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Избор на осцилоскоп
Ами не е ясна много употребата му при теб, това което си написал може да е всичко. Някои неща дори при ниска честота, се виждат трудно и на добър цифров, не съм си играл с такива, но като сравнявам TDS и то не от смотаните, например с аналогов с памет, или с HP-то макар и да е дърто на някои места доста издиша, примерно звънене и то на ниски честоти, около 1 мхц данни. Ако знаеш какво търсиш го намираш, но ако не знаеш че го има може и да не го видиш, а с аналоговия иватсу си се вижда доста лесно и ясно, пък ако дебнеш някой глич с цифровия си е направо късмет.


Вто Окт 08, 2019 9:30 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Избор на осцилоскоп
Щях да предложа Agilent DSO2012 от хакваемата серия, ама и втора употреба гледам държат сериозна цена.

п.п. Тони, аджилента хваща гличовете - има такава функционалност - непериодичен сигнал си се вижда. 2000 и 3000 сериите се хакват. Миро не знам успя ли с неговия 3000 - не се е похвалил. Аз моя го карам меко хакнат от как съм го взел. С хака става и MSO с 8(или 16 за четириканалните) цифрови канала.


Вто Окт 08, 2019 9:41 am
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни