Микроконтролери и електроника
http://mcu-bg.com/mcu_site/

Как се прави - съединяване на много проводници?
http://mcu-bg.com/mcu_site/viewtopic.php?f=4&t=11134
Страница 1 от 1

Автор:  dumfree [ Нед Фев 24, 2013 11:53 am ]
Заглавие:  Как се прави - съединяване на много проводници?

Ако имаме примерно 4 FTP кабела (не свързвам LAN мрежа :) ) (т.е 32 проводника) и трябва да направим връзки измежду тях, какъв е културния начин (с възможност за бъдещо разширение/тестване) това да стане без да заема безкрайно много място.
Нещо тип http://www.wago.bg/2273/wago-222.html но по-компактно среща ли се?
Или варианта - поялник и термошлаух - надежден, относително компактен, но труден за разширения и тестване.

Автор:  ToHu [ Нед Фев 24, 2013 12:33 pm ]
Заглавие:  Re: Как се прави - съединяване на много проводници?

Зависи какво търсиш, какъв стандарт покриваш и т.н. зависи и какъв е кабела. Ако говориш за кабели със солидни проводници от сорта UTP/FPT и др. има различни дистрибуторни блокове, като този http://www.telephonecentral.com/Product ... 25310.aspx - IDC. Продават ги обикновенно фирми които се знаимават с телефонни централи, но и тези със структъурното ги има, НЕГС примерно са от евтините такива. Това си е професионално, лесно за подвързване, монтираш го в кутия и така. Има стандарти които не позволяват връзката да е на ножов контакт искат спойка, за там има подобни дистрибутори но за запояване като това https://wwwe.security.honeywell.de/Secu ... 584.0.html.
Може и с запояване и термошлаух, ама това не е много удобно и е бавно за изпълнение. Друг вариант е wire wrapping, доста универсално и удобно http://www.google.bg/search?q=wire+wrap ... B408%3B341 ;)

Автор:  dumfree [ Нед Фев 24, 2013 7:21 pm ]
Заглавие:  Re: Как се прави - съединяване на много проводници?

Благодаря много! Сега имам и подходяща формулировка какво да търся из интернетско.
Нямам изисквания към стандарти, правя си домашна система от няколко контролера, които ще говорят помежду си и има нарързани входове и изходи към тях. Варианта на Honeywell ми харесва, ще видя да направя някаква импровизация в тази насока, че подозирам цената няма да ми хареса. :)

Автор:  ToHu [ Нед Фев 24, 2013 9:30 pm ]
Заглавие:  Re: Как се прави - съединяване на много проводници?

Е аз този линк имах, има подобни дистрибутори на съвсем прилични цени, ама не ме питай от къде, аз ги вземам от хъниуел :)

Автор:  stoyanoff [ Вто Фев 26, 2013 11:54 am ]
Заглавие:  Re: Как се прави - съединяване на много проводници?

А мога ли да попитам, съществуват ли такива клеми само че съставни - т.е. клемата да се разделя на 2 части, а при съединяването им да става връзката?? Виждал съм такива, които от едната страна са за печатна платка, а от другата за кабели. Трябва ми нещо такова само че от двете страни да могат да се поставят кабели.
Благодаря!

Автор:  ToHu [ Вто Фев 26, 2013 10:15 pm ]
Заглавие:  Re: Как се прави - съединяване на много проводници?

е те тия които съм дал са за кабели, нямат платка, или ако имат тя е смао за да направи връзка между перата.

Автор:  stoyanoff [ Вто Фев 26, 2013 10:49 pm ]
Заглавие:  Re: Как се прави - съединяване на много проводници?

Това, което съм използвал до сега са COM съединители, но при тях кабелите трябва да се запоят. Трябва ми нещо подобно, кабелите да могат да се захващат с винтове(болтчета)...

Страница 1 от 1 Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/