Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
soic8/sop8 buck converter Vin>45V with low Iq for GSM module 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение soic8/sop8 buck converter Vin>45V with low Iq for GSM module
някой каза да оставяме поялниците по празниците ама мен сега ми е паднало свободно време :D
човъркам едно модулче и опитвам да му намаля консумацията на празен ход, че се храни 24/7 от батерии и всеки милиампер е далавера
фабрично на платката е запоено TD1509
http://radio-hobby.org/uploads/datasheets/td/td1509.pdf
отдолу има оставен футпринт на 90 градуса за друг чип, по пиновете го открих че е запланувано може би за MP9486A
https://www.monolithicpower.com/en/docu ... u/MP9486A/

след орязване на малко ненужна функционалност докарах консумация на входното 42V - 3.1-3.2 mA (мерено с мултицет, след известно време устройството заспива и има кратки пикове от време на време които не са проблем, гоня ниска средна консумация във времето)
има GSM модул, имаше и малка литиева батерийка която искам да разкарам, ако е нужно има място за кондензатори, в момента работи без батерията и без допълнителни кондензатори - няма проблеми, GSM чипа е RDA6625e, в момента без батерия и си прави разговори, т.е. като ток TD1509 се справя достатъчно добре,
при изключване на устройството TD1509 остава да работи на празен ход и консумира 2.4mA, което ме навежда на мисълта че по-голямата част от тока се губи тук и не е най добрия вариант
MP9486A уж му дават по-ниска консумация на празен ход ама пък е 1А, не знам дали ще стига
нещо може ли да се направи по въпроса с минимална интервенция? алтернативи?


Сря Яну 01, 2020 5:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1245
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: soic8/sop8 buck converter Vin>45V with low Iq for GSM mo
Търси чип дето е DC/DC в нормален режим и става на ЛДО когат консумацията падне.
Едно времe когат работех в немско точно такова ни трябваше и виканахме TI и заедно сковахме изискванията .
Виж това
TPIC74100

просто като идея - тоя чип е от 2008 някъде ,сега трябва да има по наточени .
По памет с това направихме 470микро А консумация когато всичко е ОФФ.

Както казах сега може и по убави да има.


Чет Яну 16, 2020 12:06 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: soic8/sop8 buck converter Vin>45V with low Iq for GSM mo
консумацията на ниското напрежение в спящ режим е прекалено голяма за лдо (сега я премерих грубо средно около 4ма), според мен просто трябва бък регулатор с малка собствена консумация
понеже нямаше по добри идеи вече поръчах MP9486A, като дойде ще видя какви резултати ще даде


Чет Яну 16, 2020 3:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3227
Мнение Re: soic8/sop8 buck converter Vin>45V with low Iq for GSM mo
nik написа:
консумацията на ниското напрежение в спящ режим е прекалено голяма за лдо (сега я премерих грубо средно около 4ма), според мен просто трябва бък регулатор с малка собствена консумация
понеже нямаше по добри идеи вече поръчах MP9486A, като дойде ще видя какви резултати ще даде


Ние ползваме TLV62130
3А, като в ниските ампери минава в друг режим на работа (мисля че разрежда импулсите).
Собствена консумация - 17uA. Тествано.
Не се препоръчва работа на 2MHz.

ЕДИТ:
Сега видях че става въпрос за 42V. В такъв случай горния не става.


Пон Яну 20, 2020 4:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: soic8/sop8 buck converter Vin>45V with low Iq for GSM mo
те имат и за 60 волта
http://www.ti.com/lit/ds/symlink/tps57160-q1.pdf
116μA Operating Quiescent Current
но е в корпус непосилен за работа, поне не и за преправяне
на готова платка мога да го запоя но не и да преправям готово устройство, дори не ми се наема да правя такава платка


Пон Яну 20, 2020 5:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1245
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: soic8/sop8 buck converter Vin>45V with low Iq for GSM mo
nik написа:
те имат и за 60 волта
http://www.ti.com/lit/ds/symlink/tps57160-q1.pdf
116μA Operating Quiescent Current
но е в корпус непосилен за работа, поне не и за преправяне
на готова платка мога да го запоя но не и да преправям готово устройство, дори не ми се наема да правя такава платка


Ами за моита индустрия -Аутомотива- преди като търсех нещо за над 40В и кажи речи дотук.
Ама сега с тия електрокари и от сорта се разви много -има много батерии дето са на номинално 48 В и съответно регулаторите трябва да са с допълнение отгоре.
Инак корпуса за мене си е нормален - в последните години почти не си спомням да съм работил с 1,27 пич - всичко е надолу .
Този дето е 3,1 х 3,1 мм не става ли да му направиш прехочниче и да влезе на мястото на старото чипче?


Вто Яну 21, 2020 9:55 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: soic8/sop8 buck converter Vin>45V with low Iq for GSM mo
https://www.microchip.com/wwwproducts/en/MIC28512

Инструмент за търсене на аналогови и интерфейсни продукти от Microchip:
https://www.microchip.com/treelinktool/


Вто Яну 21, 2020 10:28 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: soic8/sop8 buck converter Vin>45V with low Iq for GSM mo
илко, не само на майкрочип, на много други търсих, сякаш soic8 вече е спрян от производство, вече нищо не намирам в такъв корпус, масово са минали на SSOP и QFN разновидностите, а както вече писах в началото ми трябваше за преработка на готово устройство
както и да е, вече съм поръчал MP9486A, чакам го да дойде, надявам се 1А да стигне, ако не стане тогава ще го мислим


Вто Яну 21, 2020 1:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: soic8/sop8 buck converter Vin>45V with low Iq for GSM mo
чипа дойде, запоих го, трябваше да се сменят резисторите за обратна връзка, тъй като вече няма да има малка батерия му намалих изходното напрежение на 3.8 волта, при изключен модул на 42 волта консумира към 0.5ма, с включен модул след като заспи остава около 0.9ма (на ниското напрежение е около 4ма)
изглежда 1А сякаш му стига, поне на първо четене
повече не виждам какво може да се направи
гледам че масово на подобни чипове им дават уж ток на празен ход, ама при фийдбак над нормалния, т.е. транзистора напълно спрял работа
което не е точно ток на празен ход, никой стабилизатор не се ползва с напълно запушен транзистор
редно е според мен като дават ток на празен ход да по време на работа, знам ли...


Съб Яну 25, 2020 2:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1245
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: soic8/sop8 buck converter Vin>45V with low Iq for GSM mo
nik написа:
чипа дойде, запоих го, трябваше да се сменят резисторите за обратна връзка, тъй като вече няма да има малка батерия му намалих изходното напрежение на 3.8 волта, при изключен модул на 42 волта консумира към 0.5ма, с включен модул след като заспи остава около 0.9ма (на ниското напрежение е около 4ма)
изглежда 1А сякаш му стига, поне на първо четене
повече не виждам какво може да се направи
гледам че масово на подобни чипове им дават уж ток на празен ход, ама при фийдбак над нормалния, т.е. транзистора напълно спрял работа
което не е точно ток на празен ход, никой стабилизатор не се ползва с напълно запушен транзистор
редно е според мен като дават ток на празен ход да по време на работа, знам ли...



Ник ,
обикновено това дето го дават като ток на покои и т.н е при изключен стабилизатор - било то ЛДО или свичващ .
Когато на изхода има ток ,колкото и да е минимален -се гледа в кривата на регулиране на чипа.
На практика и на ЛДо и на СВ Повер даже и да няма нищо закачено като товар -винаги има някъкв ток в делителя на обратната връзка ( колкото и ултра малък да е го има).
Та специало при СВ Пов регуалторите - ако погледнеш на MPS писанията -точно така е дефинирано - 5микро А като удариш енебъла и тва дет са дефинирали като Q ток е пак при еди какви си кондици ( в случая тока през R1 i R2)


Вто Яну 28, 2020 11:56 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни