Микроконтролери и електроника
http://mcu-bg.com/mcu_site/

CCS въпрос. Proteus въпрос.
http://mcu-bg.com/mcu_site/viewtopic.php?f=3&t=3416
Страница 1 от 1

Автор:  Dot [ Вто Дек 12, 2006 5:18 pm ]
Заглавие:  CCS въпрос. Proteus въпрос.

Първо за CCS-а. Програма писана преди година и половина, успешно компилирана и работеща в доста копия безпроблемно, отказва да се компилира на версия 3.249. Грешката е че интеръпт хендлера използвам много стек. Шанс това да се промени без да се връщам на старата версия?
Протеус - Започвам дебъгване а постъпковото не върви, т.е. не се изпънява командата! На старата ми версийка си върви! Идеи? Предложения?

Автор:  [ Сря Дек 13, 2006 10:53 am ]
Заглавие: 

За кой процесор става дума ? Наистина ли използваш стека докрай ? CCS в по-старите версии позволяваше една и съща подпрограма да се използва и в прекъсване и в главната програма. В по-новите версии пищи, че било грешка ( за мен не е грешка, отговорността пада на програмиста ). С по-нови версии от 3.249 не си ли пробвал ? Знам, че в 3.245 имаше досадна грешка, ако си организираш сам глобалното прекъсване и използваш някъде const масиви, разполагаше масивите върху вектора на прекъсване.

Автор:  Dot [ Сря Дек 13, 2006 1:43 pm ]
Заглавие: 

16F628 и/или 16F648A И на двете гърми! Пробвах да я прекомпилирам за 16F690...същия ефект!
бтв: По-нова нямам! Ако някой ми предложи линкче за дръпване.... :roll:

Автор:  setoy [ Сря Дек 13, 2006 3:14 pm ]
Заглавие: 

http://www.mcu-bg.com/mcu_site/viewtopic.php?t=3137

Не че новата версия е кой знае колко по-добра... някои бъгове са ги оправили... вкарали са нови..... :cry:

Такава грешка за стека аз поне не съм виждал. Какво е точно съобщението? Вектора сам ли си го пишеш (#int global) или оставяш компилатора сам да се оправя? Вероятно първото предполагам

Автор:  Dot [ Чет Дек 14, 2006 9:54 am ]
Заглавие:  #int_ext

.....най-точно.
Точното съобщение ще засиля довечера, че точно тук нямам оригиналния софт!
бтв: 10х за линка...! :D

Автор:  Dot [ Пон Дек 18, 2006 2:35 pm ]
Заглавие: 

setoy написа:
Не че новата версия е кой знае колко по-добра... някои бъгове са ги оправили... вкарали са нови..... :cry:

Май повече са добавили отколкото са премахнали! Загубих 3 часа да боря несъществуваща грешка, докато не ми хрумна да компилирам със стария.
бтв: Interupt handler uses too much stack. Това е грешката. И на 4-тата пак избива.

Страница 1 от 1 Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/