Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Емулатор на DS2501 (1-wire EPROM) 
Автор Съобщение
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Пон Авг 24, 2020 3:45 pm
Мнения: 169
Местоположение: София, Люлин 3
Мнение Re: Емулатор на DS2501 (1-wire EPROM)
Ми аз купих 65W-вото за 30лв.
За запис в DS-а си трябва специализиран програматор, описанието на който ми е предложено at-at по-горе. Все пак, за да съм наясно какво правя, трябва някакъв анализатор. Най-малко за проверка на таймингите. За Леново не знам, но НР по третия проводник му се връща някакво напрежение (от ценер, например) и по големината му компютъра определя мощността му. В началото мислех, че и при Dell е така, но като измерих (този път внимателно) какво има на средния пин на работещото, се убедих,че това е "друга бира". Това е типичен "експертен" дефект - на кой обикновен потребител на РС ще му мине през акъла да мери вътре в куплунга "какво има там". Сигурно съм подал +19,5V (през резистор около 3Ком) на горкия DS2501, и той се е "преформатирал". При мерене има поведение на диод. Дори не знам опукан ли е или е "презаписан" , защото и здравия има подобно поведение.


Пет Сеп 18, 2020 3:52 pm
Профил YIM
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Емулатор на DS2501 (1-wire EPROM)
И без специален програматор може да минеш.. Виж тази серия от блог постове - https://hclxing.wordpress.com/2014/02/0 ... r-adapter/
Прочети не само статиите но и коментарите. Там един дава заместващ one-wire чип, който за програмиране не изисква 12V, както оригинала.
Реално никакъво снифене не ти трябва на шината. Нужно е да прочетеш и разбереш 1-wire протокола и дъмп от 90 вата зарядно в случай, че искаш да емулираш.
На твое място бих си записал един нов DS2501 (или подобен) с к'вото има в чекмеджето (примерно ардуино :D ).


Пет Сеп 18, 2020 4:30 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: stefan63 и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни