Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Библиотеки 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Библиотеки
Здравейте! Проблемът е следния - имам библиотека, която е прекомпилирана и инсталирана в някаква директория. В момента използвам CCS на TI, но мисля няма голямо значение това. Та изваждането на файловете на библиотеката от инсалационната директория е много сложно - множество версии на едни и същи файл и т. н. Въпросът ми е как импортирате подобно нещо в проект? Проблемът идва от това, че за да се използва, на дадената библиотека трябва да се сменят настройките. Т. е. има файл userParams.h(примерно), който съдържа настройките. Ако променя оригинала, то при работа с проект, ще трябва да зареждам различен файл там и тогава да компилирам. Сегашната ми МЕТА включва създаване на нов файл (MyUserParams.h), който е в моя проект и заменянето на userParams с него. Това обаче има някои недостатъци. Първо, самата промяна изиксва да занемя из хедърите на библиотеката userParams с новия файл. Това чупи готовите примери. Второ промяната трябва да става на множество места. Файлът е инклуднат на множество места. Трето самата замяна е кофти, защото не виждам начин да ексклудна .h файл от компилация(или не съм намерил такъв) и трябва да търся къде е инклуднат по баламския начин(компайл->грешка и т. н.). Още по-зле става, защото userParams не е единствения файл, който трябва да се замени. Та в крайна сметка става голяма каша с тази тактика. Как ги правите тези неща?
Благодаря!

_________________
www.elkran.com


Нед Юни 21, 2020 4:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: Библиотеки
Да речем, че съм му хванал цаката! Имам друго питане! Когато взема един проект от библиотеката(за InstaSPIN говоря, не знам дали за другите е така), всеки пример е компилиран при избран вариант Generic C28xx. Вътре в проекта има .cmd файлове, които очевидно играят ролята на линкер файлове. Ако вместо Generic C28xx избера моя контролер, работата се чупи. Казва, че не си намира някакви работи в линкер файловете. Ако след това върна настойката обратно пак не се компилира. И въпросите са много! Трябва ли да компилирам примера със сетнат моя контролер или и така може?! В смисъл пуснах някакви елементрани работи и на дебъгер работят, но може ли да ми създаде някакви ядове? Какво се чупи при смяната? Не мога да видя разлики(по-скоро не знам къде да търся).
Благодаря!

_________________
www.elkran.com


Сря Юни 24, 2020 6:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Библиотеки
Бе вероятно някой тук се е сблъсквал с твоите неща, ама може да е отпуска...
Що не пробваш в текасаските форуми?


Сря Юни 24, 2020 6:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: Библиотеки
Много бавно отговарят там! Реших, че тук има по-голяма вероятност, някой да погледне! Не е проблем и там да напиша!

_________________
www.elkran.com


Сря Юни 24, 2020 6:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4671
Мнение Re: Библиотеки
тва краварско DSP ли е... ааа мотор контрол, че няма Макрочeпове та са натресе на TI ...

_________________
main[-1u]={1};


Сря Юни 24, 2020 7:03 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни