Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
TI F28034 първи стъпки 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение TI F28034 първи стъпки
Здравейте! Сборих го до някъде контролера обаче още не съм схванал всички тънкости и няма да мина без малко помощ. Използвам първия наличен пример от библиотеката - Example_2803xLEDBlink. Самият пример си работи и съответно на негова база аз си правя проста програма -> превключвам осцилатора от вътрешен на външен. Извиквам ExtOscSel() вместо IntOsc1Sel(). Имам 10MHz кварц съответно числата за PLL не се променят (*12 /2). Работата е там, че след тази промяна прекъсването не ми се задейства.
Код:
                  // Enable TINT0 in the PIE: Group 1 interrupt 7
                  //
                  PieCtrlRegs.PIEIER1.bit.INTx7 = 1;

Това се изпълнява. Въпросният флаг си е 1-ца, таймерът брои и до там... Какво точно се променя в случая? Или поне къде да търся? Не съм закачал настройките на таймера... Какво се променя в случая? На страница 63 от чаршафа, не виждам как осцилаторът може да влияе на прекъсванията...
Благодаря!

_________________
www.elkran.com


Вто Фев 18, 2020 1:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: TI F28034 първи стъпки
Виж от къде вземат клок всички периферии, които ползваш. Може нещо да все още закачено към вътрешния клок, който си спрял и да трябва да го закачиш към външния кристал със съответните променени прескелъри също, щото едва ли двете честоти са ти еднакви. Просто проследи пътя на клоковете - няма какво друго да е.


Вто Фев 18, 2020 2:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Re: TI F28034 първи стъпки
Чакай малко! Защо пътят на клоковете? Таймерът брои! Но не задейства прекъсване! Да не би да трябва да се избере друго прекъсване?

_________________
www.elkran.com


Вто Фев 18, 2020 2:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение Re: TI F28034 първи стъпки
Контролера на прекъсванията май беше и той на отделен клок при тях и трябва да се разреши. Може и да бъркам че от доста време не съм си играл с тях. Но провери.


Вто Фев 18, 2020 4:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: TI F28034 първи стъпки
Стоянов, нали го знаеш оня лаф - 3 дена проби, спестяват 10 мин четене на дейташита :)


Вто Фев 18, 2020 5:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Re: TI F28034 първи стъпки
Там е работата, че чак сега намерих чаршафа, в който е описано в кой регистър какво има. Те са го направили в отделен документ и аз се чудех, защо не намирам регистрите в документа с пинаут и т.н. Те му казват Technical Reference Manual...
Утре като имам описанието ще прочета и ще проверя стъпка по стъпка какво става. :)

_________________
www.elkran.com


Вто Фев 18, 2020 7:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Re: TI F28034 първи стъпки
Така! Повредата за сега се оказва, че е на неочаквано място - аз не боравя правилно с този еклипс. Можете ли да ми кажете защо не мога да създам проект на хард различен от "C"?
При създаване на нов проект, тези готови библиотеки копирате ли ги вътре или само ги линквате? Защото като гледам трябва да ги променям и ме притеснява, че при ъпдейт няма да ми работи кода и трябва да ровя на ново. А когато ги копирам вътре в проекта, нещо явно не съм настроил правилно, защото тогава при извикване на дадена функция не ми я оцветява в лилаво, а си стои черна. Мисля, че това значи, че не я вижда. Обаче се компилира...
Тука гледах някакви видеа, обаче само някакви елементарни настройки дават...
Може ли да ударите едно рамо?

_________________
www.elkran.com


Сря Фев 19, 2020 7:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4715
Мнение Re: TI F28034 първи стъпки
Еклипс? е па той си прави workspace фолдер и проектите отиват там
смени пътя до workspace

_________________
main[-1u]={1};


Сря Фев 19, 2020 7:24 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Re: TI F28034 първи стъпки
TheWizard написа:
Еклипс? е па той си прави workspace фолдер и проектите отиват там
смени пътя до workspace

Е CCS хайде! Ама си е Еклипс като цяло. Има 2 проблема -> когато проектът се намира на друг драйв само в папката, която е зададена като workspace мога да правя проекти. Ако е subfolder неще. И когато е на друг драйв процедури/функции не се оцветяват в лилаво, а стоят в черно. Мисля, че означава, че не ги вижда, но въпреки това компилира. Малко съм объркан, защото на С всичко е нормално. Мога да пробвам да го преинсталирам в D, защото ако стане някой фал и трябва да преинсталирам С ще си затрия проектите и трябва всеки път да си ъпдейтвам репотата...

_________________
www.elkran.com


Сря Фев 19, 2020 8:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение Re: TI F28034 първи стъпки
Май единствено ограничение имаше пътя към проекта да няма интервали.


Сря Фев 19, 2020 9:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: TI F28034 първи стъпки
е то имена и директори с dos 6 съвместими имена спорвд мен е първото нещо което трябв да се учи :) виж в настройките на проекта, няма логика да имаш проблем.


Сря Фев 19, 2020 10:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: TI F28034 първи стъпки
Стоянов, уоркспейс-а фолдера е само за пътя към проектите. Те въобще не е задължително да са в него. демек можеш да си държиш проектите на D, да си създадеш уоркспейс където си искаш и после само импортваш готовите проекти в уоркспейса и си работиш. Недей мести и копира никакви библиотеки, щото само ще омажеш всичко.


Чет Фев 20, 2020 12:28 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Re: TI F28034 първи стъпки
Хайде сега го обясни като за по-прости като мен! Workspace-a мога да си го сменям, но когато дам Project->New CCS Project щом махна тикчето на Use default location и избера папка, която е различна от workspace и не е на "C" ми изписва, че избраната папка overlaps the workspace location. Трябва предварително ли да си променя workspace-a, създам нов проект там и да си работя?
ПП: Като взех да си играя с workspace-a това чудо се бъгяса нацяло. Сега дори примерите не ще да ми компилира...

_________________
www.elkran.com


Чет Фев 20, 2020 8:03 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Re: TI F28034 първи стъпки
Хванах му цаката! Ето сега за поколенията как стоят нещата. Когато бъде зададен някакъв workspace, добичето си прави вътре някакви свои файлове, в които съхранява настройки и т.н. Съхранява и някакви референции или променливи за път към линкнати ресурси. И тези файлове не могат да се копира(или поне не се получава с копиране). Т. е. ако проект бъде отворен в workspace различен от този, в който е бил създаден, проектът губи линковете към инклуднати директории. Не си намира вероятно някакви променливи...

А защо някой функции/процедури, когато бъдат извикани се оцветяват в лилаво, а моите си стоят винаги черни? При примерите всичко е в лилаво..
Какво означава това? Не съм дефинирал нещо правилно ли? Имам си .c и в .h прототип... И инклудвам .h.
ПП: Защо трябва да съхраняваме настройки свързани с проект в някаква различна папка от проектната... нищо поне сега нещата придобиха някакъв смисъл...

_________________
www.elkran.com


Чет Фев 20, 2020 11:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: TI F28034 първи стъпки
stoyanoff написа:
Хванах му цаката! Ето сега за поколенията как стоят нещата. Когато бъде зададен някакъв workspace, добичето си прави вътре някакви свои файлове, в които съхранява настройки и т.н. Съхранява и някакви референции или променливи за път към линкнати ресурси. И тези файлове не могат да се копира(или поне не се получава с копиране). Т. е. ако проект бъде отворен в workspace различен от този, в който е бил създаден, проектът губи линковете към инклуднати директории. Не си намира вероятно някакви променливи........

Зарад туй при работа с еклипс базирани неща като си направиш воркспейс и проект вътре, ако искаш да местиш проекта трябва да правиш експорт... и в новият воркспейс импорт.
имаче си от губещата страна :!:

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Чет Фев 20, 2020 12:26 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни