Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
SDK-та на Nordic 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение SDK-та на Nordic
Някой опитвал ли се е да инсталира и билдне sdk-та на Нордик за BLE и това за mesh network over BLE под Уиндоус. Аз се опитвам от няколко дена да го направя за да пробвам едни неща с Thingy 52 и направо ми се скъсаха всички нерви и за пореден път се убеждавам че опън сорс бозите са си ебали мамата. Трябва буквално да инсталирам 20 различни софтуера и половината неща просто или не работят както трябва или просто брадясваш докато ги подкараш :evil: .


Нед Апр 08, 2018 3:32 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10935
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: SDK-та на Nordic
питай старите ми работодатели
www.lumenradio.com

те си изкарват хляба с нордик, TI, mesh IoT и
Контики или както там се казва.
Добре се справят в момента...


Нед Апр 08, 2018 1:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: SDK-та на Nordic
Като имаш на заплата чукорнайсе програмиста, дето си бъркат в носа по цял ден е лесно, като си сам и трябва да спретнеш бързо демо за седмица-две щото някой чул, че тия неща са много фенси и лесни щото Нордик били давали всичко на готово не е чак толкова лесно :D .


Нед Апр 08, 2018 2:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10935
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: SDK-та на Nordic
всъщност програмиста беше един, или по скоро 1.5 защото вършеха и друга работа. това е частна компания и много време за бъркане в носа няма...
виж, наскоро получиха некви капитали и наеха куп допълнителни колеги...

но със сигурност не става за седмица-две, а рекламодателите пишат за всичко за което им плаща Нордик, виж който им вярва има потенциала да създава проблеми


Нед Апр 08, 2018 2:45 pm
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Нед Юли 02, 2006 9:27 pm
Мнения: 152
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: SDK-та на Nordic
Не съм се занимавал с mesh SDK-a, но и на мен ми отне няколко дни докато се оринетирам когато ги борих за пръв път. Какво по-точно не става?
Може да пишеш и във форума им или директно на съпорта. Обикновенно отговарят до ден.


Нед Апр 08, 2018 4:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: SDK-та на Nordic
Това дето не става е, че се опитвам да съединя двете SDK-та и като следвам техните стъпки, дето са дали просто не става. Дава ми една камара грешки, нбе може да намери пътищата към туловете, дето му трябват да бикдне SDK-то и т.н. С две думи мъка голяма. Нормалното SDK тръгна сравнително лесно с Keil uVision 5 и успях да компилирам един проект, обаче понеже Thing 52 няма вграден дебъгер/програматор трябва да го програмирам през бутлоадера през BLE и там пък за да го криптира hex файла с ключовете се минава през още една камара глупости и всичко е направено да работи само с команди в шела. С две думи различните екипи дето са работили по тия неща са си ползвали кой каквито тулове и софтуери го кефи и съответно ако искам да им повторя работата трябва да инсталирам съответно всички тия софтуери. Един да не е правилната версия и всичко почва да гърми и нищо не става. Имам някакъв продукт, дето работи като кит и после ако искаш да го промениш към твоите нужди настъпват такива мъки, че просто няма на къде. И това не е само при Nordic - това е при абсолютно всички, дето изкарват неща за IoT. Напълнил съм си офиса с една камара непотребни китове за поне $10k, дето някои даже не работят от самото начало. Това IoT ще се превърне в някакъв необятен пазар, ама не щото е примамливо какво може да правят тия неща - тое е примамливо и по принцип могат да се направят много полезни апликейшъни, а ще е необятен пазар за този, който може да направи така SDK-тата и туловете, че и идиот да може да ги инсталира и работи с тях.


Нед Апр 08, 2018 5:28 pm
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Нед Юли 02, 2006 9:27 pm
Мнения: 152
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: SDK-та на Nordic
Предполагам го бориш с GCC. Най-честия проблем когато не билдва стадартния SDK е, че тярбва да
посочиш правилния път в /components/toolchain/gcc/Makefile.windows.


Нед Апр 08, 2018 6:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: SDK-та на Nordic
Стандартния SDK го билднах - меша не мога да билдна.


Нед Апр 08, 2018 7:35 pm
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Нед Юли 02, 2006 9:27 pm
Мнения: 152
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: SDK-та на Nordic
Предположих, че ще е някаква подобна хватка и при него. Бих го погледнал, но за съжаление времето тази седмица е много кът.


Нед Апр 08, 2018 7:43 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни