Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Проблем с програмиране на AT89S8253 с Pickit2 
Автор Съобщение
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пет Юни 25, 2010 2:18 pm
Мнения: 339
Местоположение: Varna
Мнение Re: Проблем с програмиране на AT89S8253 с Pickit2
Имам Willem. Ако чипа се поддържа ще го програмираме.


Пет Фев 09, 2018 5:46 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 11:25 pm
Мнения: 7
Мнение Re: Проблем с програмиране на AT89S8253 с Pickit2
Явно нямам късмет с този чип. Реших да пробвам с PonyProg през ком порта (само един такъв имам), но не го чете. После реших да прозвъня кабела, който имам и се оказа, че е някакъв нулмодем кабел, където пин 6 и 8 са накъсо.

Цитат:
Имам Willem. Ако чипа се поддържа ще го програмираме.


Благодаря, но разгледах набързо и не го виждам в списъка. 89S8252 го има, но не и 8253.


Пет Фев 09, 2018 7:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Проблем с програмиране на AT89S8253 с Pickit2
Да- до 8252 си ги правих сам. После нещо промениха и се наложи да си купим оригиналният програматор. След 10 платки минахме на Атмега и даже не ги употребихме всичките.


Пет Фев 09, 2018 7:44 pm
Профил WWW
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 11:25 pm
Мнения: 7
Мнение Програмиране на AT89S8253 с USBasp
За да приключим темата успешно, след доста мъки за полуграмотен човек в тази област като мен накрая успях да програмирам чипа, но не с Pickit2 както беше темата, а с USBasp (бих искал да помоля модератор да промени заглавието на темата ако е възможно ).
За да може обаче USBasp да свърши работата с този чип е необходимо да се флашва фирмуера със специално написан за целта такъв, който прилагам, в случай че някой друг се сблъска с подобна задача. Софтуерът, който ползвах е ProgISP v1.72. В менюто с фюзовете се маркират 1010 (вертикално). Чипът ползва захранването от USB линията и беше с кварц 6МХц и 2х22пФ.

Прикачени файлове:


Благодаря за всички, които се включиха в темата.

Понеже бих искал да се направи една промяна в софта, където съм напълно неграмотен, бих искал да помоля за съдействие, които са в час с асемблер за 8051. Промяната е следната: в момента се върти енкодер, който избира между 99 програми (индикацията е със 7 сегментен дисплей), но за да се активира новата програма е необходимо да се натисне бутона на енкодера. Промяната, която ми е необходима е програмите да се активират автоматично една след друга, все едно бутонът веднага е натиснат. Пробвах да въртя с натиснат бутон, обаче явно софтът не позволява.

Прикачени файлове:
FV1_V1.txt [35.04 KiB]
197 пъти


Сря Мар 14, 2018 11:57 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни