Отговори на тема  [ 68 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
ARM Cortex M3 NXP PDB 1754 
Автор Съобщение
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Чет Яну 18, 2018 3:35 pm
Мнения: 48
Мнение Re: ARM Cortex M3 NXP PDB 1754
Обърквам се. Прочетох първите 50 страници на чаршафа за 1754. Обхващат вътрешните регистри, SP, контролен регистър, приоритети на нишки и прекъсвания. Реално до ниво код не съм стигал, но по описанието си го представям като цикли с условни конструкции за проверка и промяна на битове в регистри. Някой знае ли за университет или фирма с платен курс по програмиране на микроконтролери?


Пет Фев 02, 2018 10:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2582
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: ARM Cortex M3 NXP PDB 1754
miro_atc написа:
Примерно ако пишеш за телефон, никой не може да ти гарантира какво точно ADC ще има след микрофона.

То и след ADCто никой не може да гарантира какво ще излиза. Хиляда и петстотин вида телефони с хиляда вида микрофони. За котарака ТОМ и програма за говорене като Вайбър принципно няма значение чувствителността и честотната характеристика, динамичен обхват и др. Но за един измервателен уред си трябва. Най-малкото ако се направи с калибрация пак ще трябва външен уред с пределно ясен хардуер. :)

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пет Фев 02, 2018 11:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: ARM Cortex M3 NXP PDB 1754
Миро имам чувство, че представите ни за малки и големи се разминават. Например имаме няколко продукта с imx.6 и естествено нищо не сме подкарвали ние, пишем само на апп ниво, доринза последния и линукса ще ни го билдне консултант защото има някакви дръвца с opengl-a и нито ни е работа, нито имаме време да ги гадаем. Ето това е голям процесор, с огромни чаршафи. В същото време това за което е питането не е толкова голямо, чаршафа е малък, и макар не много организиран е четим и разбираем. Прегледах примерно частта за ио и за ацп, ами нищо сложно и неразбираемо аз не ви дам, няма разлика с описанието на 8 битов контролер, нито е по сложно, нито по неразбрано.
Същото горе долу и с тоя кинетикс, специално периферията е разбираема, при него клоковетв са малко неясно описани.
Нео, няма е най-общият отговор. Тук не става дума за този или онзи контролер. Има неща които са общи, и такива които са специфични. Учи се с практика. Общите неща са елементарните, що е то ацп, таймер, брояч, прекъсване, дма и т.н. специфичните са тези как аджеба е реализирано и как да го използваш.
Както виждаш мнения има различни, от това да не се интересуваш от чаршафи до това че трябва да използваш твой си компилатор. Има тук колега който точно това прави, и то за никак не малки и прости процесори и периферии, това изиаква задълбочаване и изчитане много повече от това за което аз говоря.
Подходите на работа и учене са различни, сигурно всеки е прав за себе си.
Обаче ти казваш че си бил в ТУ-то, съвсем нищо ли от тия базови неща там не е учено, колкото повече въпроси задаваш, толкова повече изглежда че това е много далеч от ученото от теб.
За това което си изчел, документацията не е книга, и ако четеш подред най-вероятно ще се объркаш, тя е справочник а не учебник.
Колегите са дали линкове към книги, които са по-близо до учебник. Най-добре да работиш с някой който е наясно и ще ти помага, иначе ми се струва ще ти е трудно. Форумите помагатза конкретни проблеми, не ми работи това или онова, как да направя еди какво си. Твоите въпроси засягат много повече неща, те са фу даментални. Не питаш как да пусна ацп или да сетна изход, няма как да получиш много полезна информация освен линкове към книги, ако щеш и видеа, което само по себе си е много полезно но не е отговора който ще трябва сам да откриеш.


Съб Фев 03, 2018 10:45 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: ARM Cortex M3 NXP PDB 1754
тони,
кога ти е рождения ден, бе човек? да вземем да ти подарим едно асусче трансформер с нормална клавиатура, че с тоя телефон пишеш постове, които напрягат при четене 8)


Съб Фев 03, 2018 10:54 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: ARM Cortex M3 NXP PDB 1754
Мани, опитвам.... ще свърши в стената, изключил съм предикции, и всякакви други простотии, но все се опитва да пише а тъча упорито ме саботира.
Имам клавиатурата на таблета, ама няма време да го вадя, пиша ту от лифта, ту от метрото.... то и друго има, мен ме хваща морска болест, затова държа телефо а надалеч като пиша, и нали съм недоскиф.....


Съб Фев 03, 2018 11:06 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 1:01 pm
Мнения: 1952
Местоположение: Варна
Мнение Re: ARM Cortex M3 NXP PDB 1754
ToHu написа:
...документацията не е книга, и ако четеш подред най-вероятно ще се объркаш, тя е справочник а не учебник.

"колегата" точно това се опита да обясни. Добре е че си наместил нещата след като си попрехвърлил конкретния чаршаф. И е добре питащия да знае, кога някой му дава съвети от телефона в асансьора дори преди да е отворил документацията към която го насочва.
В днешно време има много информация и предизвикателството е да я обрабоваш, отсяваш, игнорираш дори.
Ако отговориш на новобранец с RTFM, ами нищо ново. Така или иначе всеки сам учи ъъ пардон чете чаршафите.
И говорихме нещо за оцеляване също там в една друга тема... тука обратно - сакън да не скочи някой в дълбокото.
В плиткото не се учи човек да плува - вервайте ми.

_________________
Най-опасният враг на истината и свободата е мнозинството.


Съб Фев 03, 2018 11:57 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: ARM Cortex M3 NXP PDB 1754
Като се окаже че и с лодка не можеш да се научиш да плуваш, и темата ще стане много объркана и объркваща... :D


Съб Фев 03, 2018 12:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 1:01 pm
Мнения: 1952
Местоположение: Варна
Мнение Re: ARM Cortex M3 NXP PDB 1754
сега е ред на bongox3 да каже и той нещо.

_________________
Най-опасният враг на истината и свободата е мнозинството.


Съб Фев 03, 2018 12:21 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 68 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни