Отговори на тема  [ 104 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
С какъв програматор да започна. 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: С какъв програматор да започна.
Пробвай на 7-ца.


Съб Окт 07, 2017 10:15 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: С какъв програматор да започна.
miro_atc написа:
Ако ще се занимаваш сериозно, не е зле да заделиш едно DVD и да запишеш някой лайнукс на него.

Може върху windows-а да си качи виртуална машина и на нея да стартира линукс, после пренасочването на USB порт е тривиално.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Съб Окт 07, 2017 10:47 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пет Сеп 22, 2017 11:21 am
Мнения: 48
Мнение Re: С какъв програматор да започна.
Стана ве хора :P купих си един по скъп кабел и стана,от кабела е било.Мерси на всички и ся я лепвам :twisted:
Ся само дето си преинсталирах лина :cry: всичко на ново.


Съб Окт 07, 2017 11:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: С какъв програматор да започна.
Сигурно си бил взел usb кабел за електрическа цигара.


Съб Окт 07, 2017 2:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: С какъв програматор да започна.
tanev90 написа:
А ако мина направо на линукс и зарежа тоя линдолс.Там дали ще ми тръгне джаджата.

Под линукс има по-добра диагностика, повече възможности за дебъг а и по-лесно се комуникира, понеже всичко става в текстов формат. Ако трябва да се направи нещо ще ти го напишем тук, резултатът пак ще е текст. От теб се иска да владееш само copy&paste само ;-)

Това ти го казвам, понеже тепърва ще имаш проблеми. В нашия бранш смисъла на работата ни е да решаваме проблеми. По възможност без гадаене и врачуване ;-)


Съб Окт 07, 2017 2:36 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пет Сеп 22, 2017 11:21 am
Мнения: 48
Мнение Re: С какъв програматор да започна.
miro_atc написа:
tanev90 написа:
А ако мина направо на линукс и зарежа тоя линдолс.Там дали ще ми тръгне джаджата.

Под линукс има по-добра диагностика, повече възможности за дебъг а и по-лесно се комуникира, понеже всичко става в текстов формат. Ако трябва да се направи нещо ще ти го напишем тук, резултатът пак ще е текст. От теб се иска да владееш само copy&paste само ;-)

Това ти го казвам, понеже тепърва ще имаш проблеми. В нашия бранш смисъла на работата ни е да решаваме проблеми. По възможност без гадаене и врачуване ;-)


Почти всички мнения който съм чувал е че е по добре с линукс да се занимаваш.Ама понеже съм си още ботец лина ми е по добре,ама със сигурност ще мина към линукс по нататък.


Съб Окт 07, 2017 3:02 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пет Сеп 22, 2017 11:21 am
Мнения: 48
Мнение Re: С какъв програматор да започна.
А голяма минавка,1 час си прая една програма от youtube на uVision и на края ми иска лиценз като билдна :x .Някаде дали не мога да я намеря кракната.


Съб Окт 07, 2017 5:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: С какъв програматор да започна.
rutracker мисля че имаше - гледам че при мен тръгва v5.16a, ама дали е оттам не съм сигурен. С тоя кайл ще загубиш част от аудиторията тук като помощници - не че не го разбираме, ами ни е против идеалогиите :)
Но ако ти е по-лесно действай, няма лошо.
А то и под виндоус има достатъчно инструменти - за конкретния проблем щеше да се види същото - никаква реакция при закачане.
А ако беше казал по-рано че и на друг комп не работи щяхме да те пратим за кабел още по-рано (или вече го бяхме предложили?)


Последна промяна gicho на Съб Окт 07, 2017 5:29 pm, променена общо 1 път



Съб Окт 07, 2017 5:16 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пет Сеп 22, 2017 11:21 am
Мнения: 48
Мнение Re: С какъв програматор да започна.
Няма няма ударих му delete на това нещо изнерви ме eclipse ще е.


Съб Окт 07, 2017 5:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: С какъв програматор да започна.
Работи кейла, и зависи за кой процесор дялаш, за някои иска просто регистрация. Той еклипса не е компилатор....


Съб Окт 07, 2017 5:43 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: С какъв програматор да започна.
Аз ще разучавам IAR Embedded Workbench тъй като попаднах на интересен проект с него .
Линк към прокета : http://cncdevice.pro/LinuxCNC-HID/

PS : Не знам дали ще му схвана логиката ... струва ми се че е малко странно написан тоя код :oops:


Съб Окт 07, 2017 10:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: С какъв програматор да започна.
Пак да кажа - лесен и безплатен инструмент, но все пак еклипс-базиран, е Atollic TrueStudio. Напълно графичен си е и всичко е настроено. Доскоро (година) беше изцяло платен, но пуснаха олекотена безплатна версия. Доста от нещата са аналогични на чистия еклипс, като са ни спестени доста дреболии за настройване и ползване.
Другото за което се сещам се казва "ChibiStudio" - това е еклипс среда (+компилаторите) на един италианец който прави много качествен RTOS за ембедед. Силно е насочено към ST, примерите са пак базирани на неговия ОС, но нищо не пречи да се ползва без ОС-а - стига да се вземе или направи друг проект.
http://chibios.org/dokuwiki/doku.php?id=chibios:product:chibistudio:start
За още по-чист еклипс могат да се ползват инструментите от gnuarmeclipse - https://gnu-mcu-eclipse.github.io/
Пак има компилатор (оттук насетне му викаме toolchain), дебъгерски плъгини, wizard-и за начални проекти за stm и други контролери.
Като се замисля, сигурно сте от поколението дето учи в youtube, ще видя дали мога да намеря нещо дето е "документирано" там :)


Нед Окт 08, 2017 8:54 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: С какъв програматор да започна.
Добре е да се видят библиотеките/проектите дето ще се ползват, те за какво са правени. Особено за GUI, ако ще се ползва шарания.. Това дето идва с платката май беше демо версия, без сорс и малко капризно. Не знам то какво иска, ама по-добре да не се портва на друга среда.


Нед Окт 08, 2017 9:13 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: С какъв програматор да започна.
Гичо, това Atollic studio го пробвах като спомена че вече има и безплатна версия, обаче доста разочарован останах. Първия най-голям дефект който забелязах е че по подразбиране не се вижда панела с проектите. Дори и да бъде пуснат през менютата, в момента в който отвориш какъв да е сорс файл - панела изчезва и пак трябва да ровиш в менютата. Ресет на переспективата не помага. Втория голям проблем - в безплатната версия има рекламен прозорец който се показва от време на време, обаче понякога при неговото показване съдържанието на еклипса се отделя и става без рамково, а рамката на еклипса - празна. Единствения начин да върнеш нещата по местата е рестарт на еклипса. След тези 2 проблема не ми остана целание да го доразглеждам.
Щях да забравя - теста беше под линукс. За толкова години сефте виждам подобни проблеми.


Нед Окт 08, 2017 11:28 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: С какъв програматор да започна.
Принципно в еклипса има "ресет на перспективата" за да се върне състоянието. Но аз под линукс не съм го ползвал и затова не знам дали работи приемливо там.
Нещо подобно съм засичал с еклипс по вин когато workspace-а е сложен на кофти място - където потребителя няма пълен достъп.
Ще го сложа да види че от известно време не съм го ползвал и може да са го смарангясали.


Нед Окт 08, 2017 12:39 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 104 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни