Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
CCS ... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение CCS ...
Абе на мен ли ми се струва или CCS-а е станал много бъгав, в момента взех да пиша едни дребно F1503, то няма една функция което да работи, нито PWM, нито таймери, нищо не се сетва както трябва, сега имам подозрения че и с прекъсванията нещо е омотало. Нямаше една функция дето да работи като свят, аз ли съм карък .. не знам, отделно че то повечето функции изобщо не рбаотят за този защото явно хедъра за тоя процесор не е написан като хората.


Съб Авг 26, 2017 2:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 10:41 am
Мнения: 1664
Мнение Re: CCS ...
Тони, MikroC е компилаторът....


Съб Авг 26, 2017 10:53 pm
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: CCS ...
Ами сигурно ама .. нямам MikroC, стана, 70% от времето беше ровене в чршафа да търся адреса на тоя или оня регистър ... не знам защо нямат навика да слагат адреса на регистъра при самото му описание ами трябва всеки път да ходя до картата на паметта. И после докато с еусетя къде се рамзинават силабса и микрочепа в SPI .. то не е разминаване точно ... как да е. Така е като не с езанимавам редовно с таквиа гадове, едно време им поменех адресите и битовете ама вече не, то обаче сега и нови са се навъдили, адресите са поразместени на тия новите, порт А вече не е 05, и не само портовете, и други разместени виждам. Проблема на компилатора е че ако изпозлваш функциите му да сетва PWM, SPI и др. такива, нищо не става както трябва, то човек по-добре д ане с еопитва да си губи времето.


Съб Авг 26, 2017 11:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Re: CCS ...
Дам! Става само за прости неща. Особено пък ако е някакъв сложен PWM(мотор контрол и т. н.) въобще не се занимавай! Функциите са много бъгави и докато уцелиш каква е точната комбинация ще ти се отели вола. Става, но трябва да им пишеш във форума, да ти кажат за конкретния контролер какво да напишеш.

_________________
www.elkran.com


Нед Авг 27, 2017 8:19 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни