Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Сертификация Япония 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Сертификация Япония
Някой да е сертифицирал неща на 2.4 и 5 GHz за японците? На нас тъкмо ни се наложи... та ако някой знае нещо, да казва.
Само знам че 2.4GHz са разрешени на 10mW само...
https://www.jqa.jp/english/safety/file/guide_radio.pdf
https://www.jqa.jp/english/safety/servi ... ory/radio/

Май се зачитат само лабове в ЯпониЕ...


Чет Ное 21, 2019 1:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Сертификация Япония
Мдам не искам да звучи грубо Груби, но явно сте яхнали самурайска пишка по въпроса....
Доколкото знам много консервативни са на тема сертификации.
дано да успеете да минете гладко сертификационния процес

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Чет Ное 21, 2019 2:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Сертификация Япония
Ами конкуренцията е минала, а шефа като му кажат че само заради скапаната сертифкация сме загубили сделка която е била наша,
познай дали му се харесва.
Т.е. ще стигнем и дотам - ако ще да взема самолета до Токио.


Чет Ное 21, 2019 3:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Сертификация Япония
японците по принцип мерят всичко (за тяхна си сметка).
дали е вино, кисело мляко или ядрен реактор - няма значение.
после сравняват със сертификата, който си представил. и правят проблем, ако има разминавания между двата, дори разликите да не са извън нормоконтрола и/или да съдържа нещо, което е разрешено, но го няма в твоя сертификат.

ако се настъпи тая мотика, министерството на търговията (изключително мощна и с почти безгранична власт институция) те вкарва в черен списък и фирмата не може да продаде и кило пирони на острова. затова трябва много да се внимава, ама много. дали е добро или лошо е едно на ръка и не е толкова голямо прегрешение, отколкото ако си излъгал или премълчал нещо.

а искат техни сертификати... щото трябва да са на японски и оформени по съответния JIS стандарт. което, принципно, ще ти отнеме много по-голям ресурс (време и пари), отколкото ако си пуснеш едно измерване и там. поне резулата е бърз и категоричен, по самурайски - или си с глава, или без 8)


Чет Ное 21, 2019 3:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Сертификация Япония
Хареса ми - ще им кажа да ми купят билет за Токио :)
И командировъчни за седмица или повече. Или на колегата.

Тъкмо им казах за принципа - с глава или без глава. Не се смяха...


Чет Ное 21, 2019 3:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Сертификация Япония
седмица е да се преодолее културния шок - да пиеш студено кафе в кенче от автомат, да си намериш вилица и да установиш поне един вид манджа, която може би ще ти се струва, че можеш да ядеш.

за Токио е по-лесно, по-големите спирки на влаковете са написани и на латиница 8)
но ако си на някоя 'селска' спирка... може и билет да не можеш да си купиш (от автомата, де)
горещо препоръчвам да НЕ се правят опити за наемане на кола, поне първите 3 месеца.
там някъде ще влезеш в накоя книжарница да видиш що за идиотски комикси зяпат захластнато всички във влака.

не знам колко са ви командировъчните, но няма да стигнат (колкото и да са). цифроманията също може да се добави към културния шок.
втората седмица, при късмет, ще намериш (според теб) човек, с който бихте могли да говорите по твоята тема.
на третата ще разбереш, че преводачката не вдява от материята нито на английски, нито на японски. ще си си измислил и приемлив за теб начин как да клечиш в общински кенеф. в началото не е особено очевидно.
на четвъртата ще установиш, че човека от втората седмица е пълен охлюФ.

вече ще си тествал всички кутийки в близкия 7-eleven и ще можеш да хапваш с клечки, усамотен в стаята си 2х2.5м. ще си открил и начина да си насапунисаш гърба, без да събаряш шибаното перденце всеки път. с единия крак във ваната.
Прикачени файлове:
7-eleven-food.jpg
7-eleven-food.jpg [ 244 KiB | Прегледано 12137 пъти ]


в края на първия месец мисълта "искам при мама" вече ще е натрапчива. на третия ще си претръпнал, на шестия може да почне и да ти харесва. тамън ще се адаптираш и ще изкараш сертификата.

с две думи - не ти трябва, размера ти не е подходящия за тази страна.


Последна промяна ДедоБоре на Чет Ное 21, 2019 4:58 pm, променена общо 1 път



Чет Ное 21, 2019 4:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Сертификация Япония
ще пратя колегата индиец, той е на 25 или нещо такова. той ще им свикне....


Чет Ное 21, 2019 4:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Сертификация Япония
Мммм ама японците са расисти и то големи....
Абе Дедо ти го описваш много страшно, до там не съм ходил, трябва да се разходим.
Както го описваш Китай изглежда прекрасен... за храната не знам, в тамошен не съм пробвал очевидно защо, но японско в Китай и Тайван съм ял, уж автентично и ми харесва :)
Груби, може би трябва да разделиш приключението на две части, да отидеш, да проучил малко кое как и защо, да си напишете домашното и тогава да се мятате на сертификацията.
Това с черните списъци не звучи добре, нещо като обезглавяване с последващо обесване, за да е по сигурно...


Чет Ное 21, 2019 5:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Сертификация Япония
до го мислят шефовете - аз не се бутам за Япония... Не мисля, че ще пратим който и да е - просто ще запратим утройствата и документацията


Чет Ное 21, 2019 5:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Сертификация Япония
Ясно, че май тук никой не го е правил - вече се заехме да сертифицираме един трансивър за Япония и ще видим.

Но как стои въпроса с приемниците, модули и цели устройства на 2.4GHz например - по света, не само в Япония.
Т.е. при приемник, обикновенно предаващата част или я няма, или е блокирана - хардуерно и софтуерно. Т.е. нямаме преднамерено излъчване / intended transmission. Т.е. всички измерени излъчвания ще са само паразитни.

Но сертифицирането на приемник, би трябвало да е по-лесно от това на предавател, или приемо-предавател.

Мнения?


Последна промяна Grubi на Сря Яну 29, 2020 12:01 pm, променена общо 1 път



Сря Яну 29, 2020 10:09 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Сертификация Япония
Ако някой го е правил ще е Дедо....


Сря Яну 29, 2020 11:58 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Сертификация Япония
Може и да не е Дедо, някой радиолюбител или про може да каже нещо по въпроса... да препоръча някой лаб където да знаят, а може и да познава някой японец, който е вътре в материята.


Сря Яну 29, 2020 12:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Сертификация Япония
Имаме няколко японски клиента и признават американски сертификати. Не знам дали е практика, може да е само в нашата област така. Дали сертифицираш само приемник или приемо/предавател според мен е почти все тая. Ако тоя, дето го е правил си разбира от работата не паразитните истории не би трябвало да са проблем.

Дедо, преди две години бях там за две седмици - учудващо нямах кой знае какви проблеми с езика, даже извън Токио. Верно, не е като из Европа ама не съм останал неразбран. Нямаше нещо за ядене, дето да съм опитал и да не ми хареса, а това ми беше най-големия страх. Всичко беше супер яко. Автоматите почти всички пускат вече кафето в кенчета сгрято та чак гледах умно в началото. И противно на нагласата не ми се стори чак толкова скъпо, даже мисля цените бяха доста нормални. Автоматите за билети и в най-забутаните места вече имат английско меню та и с това няма грижи. Аз кола в Япония не бих наел, не заради кормилото от грешната страна - просто с влака можеш да отидеш където си искаш и са точни до секундата. На жената толкова и хареса, че чак не искаше да си тръгва и сега ако и кажа айде да тръгваме за Япония и ще е събрала куфарите за 5 мин :D .
Последните няколко години имат съвсем друга политика за туризма и явно работи и дава резултати.


Сря Яну 29, 2020 2:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Сертификация Япония
Да, продуктите имат FCC и откъм паразити са добре, но в тая област явно искат да сложим онзи неприличен знак/лого с кондензатора или каквото е там, има даже разновидности. MIC - Ministry of Internal Affairs and Communications

https://www.tele.soumu.go.jp/e/sys/equ/tech/index.htm
https://www.telec.or.jp/


Писах на няколко сертифициарани партньора в Германия, Англия и Щатите. А Certification Bodies са само в Япония, няма даже и да се пробвам на тия японски сайтове.


Сря Яну 29, 2020 2:40 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 14 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни