Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Указания за монтаж и окабеляване 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Указания за монтаж и окабеляване
Това специално за ТоНи като се събуди от другата страна на морето.

Можеш ли да покажеш няколко примера за монтаж на кутии, монтаж на кабели в кутия
за вътрешен и външен монтаж, или нещо подобно което е пращано на Интертек или подобни
сертифициращи фирми.

Интересува ме по скоро формата и начина на представяне, отколкото нещо конкретно.
Че както писах се боря с нещо подобно.

Иначе видях, че си има малки фирми, които се занимават точно с това и резултатите
са много добри, разбира преглеждайки документацията на конкурентите.


Пет Мар 16, 2018 10:13 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Указания за монтаж и окабеляване
Предполагам ти ррбяват примерни чертежи, така ли ? Ей тука ти извадих няколко чертежчета на кутии, но при мен по принцип всичко излиза от солида, целта на тези чертежи е да се ьдаде монтажната схема на съответната кутия. Слагам и няколко чертежчета на кабелни форми ако това е въпроса. Реално нямам точно схема на монтаж на кабел, т.е. имам ама е ммм симплифицирана. Примерно имам чертеж на кабелната форма, и тоделно там където се монтира е показано от къде минава ... До момента не са ми искали сема на окабеляване за някое изделие, искали са схеми на самите кабелни форми, таблици на връзките и кабелни журнали, но такъв тип схема не. Като цяло не е голямпроблем тъй като при мен всичко е в солида, но до момента прсто не съм вадил такива.


Прикачени файлове:
hrn4.jpg
hrn4.jpg [ 149.06 KiB | Прегледано 7521 пъти ]
hrn3.jpg
hrn3.jpg [ 109.63 KiB | Прегледано 7521 пъти ]
hrn2.jpg
hrn2.jpg [ 170.28 KiB | Прегледано 7521 пъти ]
hrn1.jpg
hrn1.jpg [ 84.87 KiB | Прегледано 7521 пъти ]
sample drw.pdf [692.91 KiB]
323 пъти
Съб Мар 17, 2018 4:44 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Указания за монтаж и окабеляване
Хм .. pdfне се е качил, ето тук : https://drive.google.com/open?id=1ObsEm ... UA7BTIwG1D


Съб Мар 17, 2018 4:46 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Указания за монтаж и окабеляване
благодаря, ще го разгледам. заради тая ETL сертификация, гледам как са го правили по други места и събирам налична информация.


Съб Мар 17, 2018 8:43 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Указания за монтаж и окабеляване
Ам аз имам много най-различни, но всички са отг този тип, в смисъл документи предназначени основно за монтажниците, т.е. производствена повече, не толкова за лаборатории и темп подобни. Имам една машина с окабеляване документирана, ама не са при мен документите, а и да бяха не мога да ги постна точно тия. Ние практикуваме и нещо друго, което се оказва по-полезно от чисти чертежи, правим снимки на златната мостра за различни детайли и ги изпозлваме като фон, и отгоре им чертаем. Оказва се че за монтажниците много по-лесно асимилират това отколкото чертежи, без значнеие дали е wireframe, само контури или направо им ги печатам с текстурите. То печат с текстурите, или айде не текстури а оцветени детайли за мен е много прегледен, ама тях ги обърква нещо, та затова минах на този вариант. Ей за тия работни станции които сега правя имам всичко стъпка по стъпка като картинки от солида, но няма да го изпозлвам, ще наснимам реални детйали стъпка по стъпка и тях ще сложа ..... дет се вика, маймунта си е маймуна .. .банана е банан само ако е жълт ...


Съб Мар 17, 2018 6:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Указания за монтаж и окабеляване
Или добре нарисувано, но най-добре снимано... със златна мостра :), както си го нарекъл


Нед Мар 18, 2018 3:02 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Указания за монтаж и окабеляване
Снимано е универсално, странно но масово хората не се ориентират по чертежи, дори когато е фоторелистичен рендеринг. Аз имам този проблем като дизайнваме нови изделия, губя дни да генерирам реалистични изображения, да ги поставям в естествена среда зада се преценява по-добре, и накрая като излезе прототипа а... ама това не беше така... е кака ето го рендеринга, ето ги чертежите... ама ние си го представяхме по-различно...


Нед Мар 18, 2018 4:11 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Указания за монтаж и окабеляване
ментор имат продукт за окабеляване, но е по-скоро за самолти, кораби, спътници, в краен случай за нещо 'просто' като автомобил :roll:

не съм го пускал


Нед Мар 18, 2018 10:23 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение Re: Указания за монтаж и окабеляване
ToHu, понякога видео запис на монтажа може да е добро решение за обучение на монтажниците.


Нед Мар 18, 2018 10:44 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Указания за монтаж и окабеляване
Да, запис също става, особено ако има нещо което иска чалъм. Имам в момента една такава панта, то не е точно и панта ама такава роля играе, има само един начин на монтаж, и то може да се монтира само при определен ъгъл на вратата, та да видео е удобно. Аз избягвам такива решение, при нас нещата не са много сложни, но когато идват дизайни от външни конструктори е по-сложно.


Нед Мар 18, 2018 3:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Указания за монтаж и окабеляване
е аз съм ходил на курс за това,
и трябва да запаля свещ че се разминах с него

https://www.synopsys.com/verification/v ... saber.html

иначе ми трябва нещо практично и кратко, 1-2 скоби и няколко конектора, не табло или кола


Нед Мар 18, 2018 4:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Указания за монтаж и окабеляване
Има много продукти като за целта, аутокад електрик също не е много лош. Солида е интересен но ако го нямаш легално, май няма много файда щото няма достъп до библиотеките, също не ми стана ясно как си правиш твои. Да плащаш лиценз и за това обаче е малко безсмислено, не мога да науча мех.инж. как се правят кабелни форми, нито пък ел.инж да работи на солид... Ние си плащаме по базов лиценз. Верно имам и пълна инсталация но точно електрото ми е безполезно. Аз го вкарвам по трудния начин, правя си модели на кбелните форми и ги вкарвам така.
Винаги мее изкушавало да ги генерирам в солида, ама пс електрито, и после от там да извадя долумента на кабела, ама уви досега не се е получавало.
Документите за кабелите ги правим основно във векторен редактор :) ....


Нед Мар 18, 2018 5:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Указания за монтаж и окабеляване
Може би е време някой да напише един софтуер за такива истории,
и да разбута динозаврите, като тези например при нас

http://www.elprocad.com/Example-drawing ... ports.html


Пон Мар 19, 2018 8:23 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 13 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни