Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Транспорт на литиеви батерии 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Транспорт на литиеви батерии
Ами то това си е специфичен случай, защото имаш масов продукт, купуван в дребни серии, доставчика му дреме на шапката за твоята поръчка и ако не си платиш той няма да си мръдне пръстта. Ако му беше поръчал не 100 а 100000 щеше да е друга ситуацията. Аз затова мразя да купувам подобни неща директно от доставчици, гледам дистрибутор в който да консолидирам количество и като резултат да стигнем до ситуация в която дали са 100 или 100000 няма значение щото купувам и много други неща, и тогава вече да му извивам ръчичките :)
Пък който мисли че това е цигания така е, ама такава цигания прилагат и върху нас съответно и аз надолу по веригата, ако мине :)


Сря Фев 12, 2020 2:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Транспорт на литиеви батерии
Ами и аз опитвам с дистрибутори, то в другата тема @Stoi е дал добри идеи. Ама не винаги става.


Сря Фев 12, 2020 3:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Транспорт на литиеви батерии
Батериите са тегава работа при малки бройки...

При големите бройки пък има друг кур капан. Как да си сигурен, че китаеца ще задържи технологията в процеса на производство... Щото то и тест на батерия не е нещо еднозначно и просто... Дет се вика, можеш да разбереш, че има проблем 1 година след като е при крайния клиент, а ти имаш няколко десетки хиляди на склад...

Аз затова казах, че ако човек има комерсиален продукт с такива батерии, трябва да ги гледа като крайъгълен камък на целия дизаин и маркетинг.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Сря Фев 12, 2020 3:32 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Транспорт на литиеви батерии
Ами при нас наистина нещата са ужасни малки като количества, специално за тия батерии.
Но ако батерията е важна и наистина опасна, става сложно.
Сега тук откриват голям завод за батерии, както и в Германия и на други места - и се надявам, че
ще стане една идея по-лесно за тези, за които батерията е основна част.

Но при хиляди и т.н. - ами няма как да няма и входящ контрол и т.н. Няма начин как да си сигурен.
Щом Ябълките проверяват всичко сами и бутат производителя да го насочи в тяхната посока, какво остава за малките.


Сря Фев 12, 2020 3:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Транспорт на литиеви батерии
Значи има китайци и китайци, всички са мошенници, но има такива които са по-малки, или честни мошенници. Дълго време съм снабдявал доста неща от китай, а в момента много от тайванските и корейските ми доставчици също снабдяват някои компоненти от китай. Може да се очаква сравнително постоянно качество, стига да си подбереш правилният доставчик. Според мен много важно е да отидеш а място да посетиш доставчика и да се увериш че е производител а не търговец. Това обаче не става само с посещение, защото много често някой просто те води в чужда фабрика, трябва да поразпиташ, хубаво е да имаш доверен човек който говори китайски, или по точно доверен китаец който говори английски :) аз използвам тайванците. Те за разлика от китайците не лъжат толкова, познават много от доставчиците и ако не ги познават, познават други които ги познават, питам 2-3 тайвански доставчика какво инфо имат за съответният китаец, ходя гледам, разпитвам ... ама това си е тегава работа, понякога трбява да ходип 2-3 пъти докато си намериш доставчик за едно нещо. Лошото е като е сменси и контакта ти, а това там е често.
Абе шибано си е, а с батериите не ми се мисли, батерии не съм внасял, и дано не ми се налага, въпреки че имам тайванец който произвежда пакети за едни мотопедчета и сигурно е проучил добре пазара и може би ще ме светне.
Фабрики има в САЩ, защо не видиш там, аз за европа винаги съм бил скептичен, особено пък по вашите ширини, изключение е Холандия, ама то там са търговци не са производители.


Сря Фев 12, 2020 6:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Транспорт на литиеви батерии
Е гати - DHL спрели да взимат дори маркирани пратки, с пълна документация - ако не си изкарал курс за пращане на опасни материали. Колко струва това в БГ, някой изкарвал ли го е и има ли международна валидност? Т.е. прикрепено към човек, към фирма или към страна? Минаването през сертифициран агент/посредник ще е простотия, по-добре логистиката да изкара такъв курс.


Сря Фев 19, 2020 2:29 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни