Отговори на тема  [ 85 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
АТС на по евтин китайски шпиндел 
Автор Съобщение
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: АТС на по евтин китайски шпиндел
Ей, че ме кефите.Всеки си пише за разни неща,различни неща,а има предвид едно нещо.
Ета 17 струва 5200лв без ДДС за 3 оси.
Цекинса пак е ударил по масата ..... само информативно Фанук I0 за 3 оси е около 3800$.Кво значи пълен комплект за CNC - значи панел за управление,контролер и входно-изходен блок.Ама той не е стиснат и би дал 10К лв.Еми .... имаш пари даваш.Само че парите са интересни,според мен.
Ето ви примерче за нещо аматьорско,но с голямо приложение, дето ако питам тук ще ми кажете 6-12 месеца и десетки хиляди евро,а човек аси е направил труда да направи и да сподели.Трябва само да се направи по добра платка,която освен моторните изходи и бързите входове,ако може и с контролерче за матрична клавиатура,за бутони.Това нещо може да работи и с таблет на андроид или дори с телефон за екран.
Нали все трябва да се тръгне от някъде.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Нед Дек 01, 2019 11:45 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: АТС на по евтин китайски шпиндел
Именно. Това което stivemaster иска е някакво 2.5D (опционално може и 3 осно) управление което може да изпълнява G00 до G03. Обаче така се ограничава изцяло само до шийт обработки. В неговата пазарна ниша обаче има не само резачки - правят се и разни дърводелски/каменоделски рутери дето ще искат и някоя друга G и М команда. После трябва да сложиш някакъв екран, за него трябва да има и нещо дето може да се нарече някакси компютър.
С един колега от форума го мислихме и достигнахме до някаква концепция - raspberi + купешки монитор (евентуално с тъч) + моушън контролер базиран на някакво FPGA + интерфейсен борд. За софтуера - ще плагиатстваме - то това е ясно. Ама за хардуера... И 200$ далеч няма да стигнат. 600$ е по близко до истината. Ама се връщаме на въпроса за това какво ще получим за да седнем и да направим системата. Значи сметката е проста - аз го виждам като поне 6 месеца работа за 2-ма човека (и то за елементарна система). Аз съм реалист - някой ако си мисли че за месец може да го избачка читаво - нека се пробва. Поне 2 месеца ще минат в наладка и чистене на бъгове и то само на един рутер - а реално системата трябва да е универсална - ще трябва да се пробва и на нещо като струг и на нещо като фреза (не рутер за рязане на ламарина). При една прилична заплата в IT сектора в БГ от 3-4к лв. х 2 човека х 6 месеца и излиза близо 50к лв. Който се хване да го прави ще иска да е сигурен че ще си вземе заслуженото - иначе се получава оная работа дето колеги говорят как еди кой си не бил платил. Пък другия казва ама той нищо не свърши. Щото той се прави че ми плаща пък аз се правя че му работя.


Нед Дек 01, 2019 11:55 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: АТС на по евтин китайски шпиндел
А сервата къде ги забрави? В цифрата 7-10 съм мислил и за сервата.


Нед Дек 01, 2019 12:02 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 8:16 am
Мнения: 1063
Местоположение: путинофили: "иди н***й"
Мнение Re: АТС на по евтин китайски шпиндел
@stivemaster,
някой ден като започнеш да пишеш софтуер, фирмуер и да проектираш платки - тогава можеш да говориш за това кое колко струва!
можеш да оценяваш само собствения си труд!
с краден или опенсорс софтуер/хардуер - не можеш да продадеш нищо - защото не предлагаш нищо по-добро от останалите (китайци)!


Нед Дек 01, 2019 12:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: АТС на по евтин китайски шпиндел
Извинявам се предварително че пускам 3-ти пореден пост.

Абе човек, ти семейство не храниш ли? От къде това самарянство у теб? На мен ми мина времето в което работех за слава.


Нед Дек 01, 2019 12:08 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: АТС на по евтин китайски шпиндел
Cekins написа:
А сервата къде ги забрави? В цифрата 7-10 съм мислил и за сервата.

Ти излетя в космоса бре. :D
Какви серва? В евтините техники се използва стъпкови таш... мотори май им казваха. Най-нисшето стъпало при електродвигателите. Опън луп, клоус луп, все тая. Евтини боклуци.


Нед Дек 01, 2019 12:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: АТС на по евтин китайски шпиндел
От личен опит знам че с опен лууп може да се направи машина за "оформяне" на детайли. Имаме такава и я ползваме в много редки случаи. Сами си я правихме и въпреки че доста се постарахме, не става за точна изработка. Не че не сме нарязали тонове ламарина на нея, ама откакто взехме голямата машина, тая почти не сме я ползвали. От две години си мечтая да я преработим малко и да я оборудваме поне с хибриди ама все не остава време.


Нед Дек 01, 2019 12:49 pm
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: АТС на по евтин китайски шпиндел
@stivemaster сигурен ли си че това им е цената ?
Аз мога да кажа цена от миналата година с монтажа и панела . Та цената е ~22000 лева без ддс ...и кабеляците и серваците са си от миналия век не са си играли да ги сменят :) За толкова пари щеше да е с нови мотори и реномирана марка контролер . Не знам може и труда да им е златен знам ли ...
@cekins ти работиш за голяма фирма с много възможности и изглежда нямаш обективен поглед на нещата :d
пс: Така един и той така работи в голямо предприятие . Хваля с е аз че сме си поръчали нова по голяма лентоотрезна машина и тежи около 230кг и знаеш ли какъв му беше първия коментар ами тя е малка като и предната .Едва ли не съм си купил същата машина като старата която е70кг . :rolleyes:
Проблема на старата беше че режеше много бавно ф105мм за 15-25мин в зависимост от състоянието на лентата . Новата същото нещо го реже за 2мин а може и по-бързо
https://youtu.be/DCuhLQUdouU


Нед Дек 01, 2019 1:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: АТС на по евтин китайски шпиндел
Е чак голяма не е фирмата. Пък на нас лентоотрезна за ф400 ни идва малка... И аз съм работил с лимитиран бюджет - знам как е. От нищо нещо съм правил за да върви работата. Ама както казах вече не ми се работи за слава.

П.с. хубаво реже:) но няма да е за много дълго. Голям недостатък е че няма регулатор за скоростта на спускане. Ако режете само обикновено желязо е ок ама за разни стомани и неръждавейки трябва подаването да е бавно, иначе тръгва накриво и стават едни мизерии...


Нед Дек 01, 2019 4:14 pm
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: АТС на по евтин китайски шпиндел
Има си две скорости 37 и 75 а подаването се регулира с хидравличния цилиндър . Може и супер бавно да слиза .


Нед Дек 01, 2019 4:44 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: АТС на по евтин китайски шпиндел
Cekins написа:
А сервата къде ги забрави? В цифрата 7-10 съм мислил и за сервата.



Ей ти умееш да се шегуваш обаче... сервата.Какви серва бе човек ? Какво общо с контролера, имат сервата ?Ами дай да включим и щпинделния мотор и неговото управление, самия шпиндел и да го вземем и него серво и да е и 30kW .... Е това сериозно ли е според теб ?
И като коментираш моите изисквания, моля те обърни внимание, че никъде не споменах в предишния си пост, че говоря за триосен контролер или пък за плазма !

ps66 написа:
@stivemaster,
някой ден като започнеш да пишеш софтуер, фирмуер и да проектираш платки - тогава можеш да говориш за това кое колко струва!
можеш да оценяваш само собствения си труд!
с краден или опенсорс софтуер/хардуер - не можеш да продадеш нищо - защото не предлагаш нищо по-добро от останалите (китайци)!


На мен каквото са ми проектирали, като софтуер и хардуер съм написал,там по назад, като цени.Няма да казвам фирмата, че веднага ще го заядете къв е тъп и евтинджос и т.н.Само ще кажа че повечето от вас само могат да си мечтаят за нещата които е направила тази фирма като разработки ,не само в България !



s7ama7 написа:
@stivemaster сигурен ли си че това им е цената ?
Аз мога да кажа цена от миналата година с монтажа и панела . Та цената е ~22000 лева без ддс ...и кабеляците и серваците са си от миналия век не са си играли да ги сменят :) За толкова пари щеше да е с нови мотори и реномирана марка контролер . Не знам може и труда да им е златен знам ли ...
@cekins ти работиш за голяма фирма с много възможности и изглежда нямаш обективен поглед на нещата :d
пс: Така един и той така работи в голямо предприятие . Хваля с е аз че сме си поръчали нова по голяма лентоотрезна машина и тежи около 230кг и знаеш ли какъв му беше първия коментар ами тя е малка като и предната .Едва ли не съм си купил същата машина като старата която е70кг . :rolleyes:
Проблема на старата беше че режеше много бавно ф105мм за 15-25мин в зависимост от състоянието на лентата . Новата същото нещо го реже за 2мин а може и по-бързо
https://youtu.be/DCuhLQUdouU




За кои точно да съм сигурен ?

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Нед Дек 01, 2019 5:07 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: АТС на по евтин китайски шпиндел
Ей взех че пребих китаеца и то само с две променливи и редакцийка на постпроцесора на КамБам (засега, че ми е по познат).Клипче ще направя утре, че ми писна за днес.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Нед Дек 01, 2019 6:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: АТС на по евтин китайски шпиндел
Е аз рупам доматите с колчетата. Не мисли че не ми е ясно, че искаш да си затвориш цикъла - твоите машини с твоите контролери - няма нищо лошо в това. Баламата дето е направил нещо за 1000 лева си е негов проблем. Тая цифра даже и като месечна заплата е несериозна, камо ли за правене на някакъв хардуер+софтуер на акорд. А аз даже и пари не вземам или ако взема е нещо символично, обаче всичко по разработката седи в мене и после вземам някаква цифра на бройка - това вече зависи от устройството. Ама да взема 1к и да кажа влачи - нещо някак не ми звучи много ок. На който не му харесва да си го направи сам.
Споменах сервата щото някак си останах с впечатление че там продават система примерно за модернизация на ФУ321 или подобна.

@s7ama7 : останах с впечатление че пускаш подаването от крана - да по принцип е с кран ама не сферичен като този. За скоростта е по-добре с инвертор - нашите и двете са така. Голямата даже е китайска и е супер попадение - излезе чудна машина. Има електронен ъгломер, хидравлична стяга, хидравлично вдигане. Спускането също си го пуска и спира с вентил. Настройката на спускането си е със специален кран пак. Шефовете я купиха малко на майтап - за да напълнят контейнера.


Нед Дек 01, 2019 6:33 pm
Профил ICQ
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: АТС на по евтин китайски шпиндел
Не знам с кво впечатление си ,но влизаш в сайта на Ета17 и там срещу ЦПУ20, виждаш какво ти дават.Същото е и при Фанук - само че те не дават гаранция, за монтаж на парче.Можеш да го купиш от някой препродавач, който да ти го монтира и да ти даде гаранция ,ако има договор с тях.Тогава цифрата става 10-12К Евро.Въпреки че можеш и сам да си го монтираш,но без гаранция.
Ще оставя без коментар присмеха ти,защото разликата е голема - човека направи контролера за една седмица,а не за 6 месеца.
А за фрезата,която споменаваш ще трябват маааалко повече неща от един контролер и серва,да знаеш !Щото напоследък такива неща правя предимно,макар и не такъв идиотски модел машина.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Нед Дек 01, 2019 6:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: АТС на по евтин китайски шпиндел
Е сега се хващаш за машината. Добре тогава нека бъде ФВ325. Се тая. И къде видя присмех в това което съм казал? Всичко си е съвсем сериозно. Не мога да коментирам продукта на колегата. Само това което си му платил. Даже трябва да се засрамиш с тази малка цифра. Направо си му ограбил труда.


Нед Дек 01, 2019 7:42 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 85 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни