Отговори на тема  [ 85 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
АТС на по евтин китайски шпиндел 
Автор Съобщение
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: АТС на по евтин китайски шпиндел
Тез от кога ги правят тия тъпи номера - клипа ще стане видим на 301119 в 0 часа.Хората ми се обаждат да ме питат, дали съм тъп.Аз че съм тъп ... добре, ама няма чавка ,която аз да съм поставил,явно контрол някакъв са наложили на съдържанието.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Пет Ное 29, 2019 6:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1969
Мнение Re: АТС на по евтин китайски шпиндел
Аз ли правя нещо не като света?


Прикачени файлове:
u2be.png
u2be.png [ 62.65 KiB | Прегледано 4216 пъти ]

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!
Пет Ное 29, 2019 7:19 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: АТС на по евтин китайски шпиндел
Не е е в теб проблема. Ето го клипа.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Пет Ное 29, 2019 8:46 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10610
Местоположение: София
Мнение Re: АТС на по евтин китайски шпиндел
Браво, браво.
Само ще отбележа, че не'ква завист ме налегна. И не е благородна. Ама хич... :D


Съб Ное 30, 2019 1:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: АТС на по евтин китайски шпиндел
А ти взе чипчето от друг, или го прочети от друг и го записа на твоя?
Ицо звучи като да ти пригрезе гърлото и да отмъкне машинката...


Съб Ное 30, 2019 3:34 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: АТС на по евтин китайски шпиндел
Добре че купих два китайски боклука,че имах донор.Е, чак пък аз да го прочета ,не мога.Оказа се, че жокера който имам - може, така се оправих.
Доста ми е гадно хора, че ние не ги правим такива неща.Щото вътре, не е кой знае какво.На всичкото отгоре, пак китаец може да прави безумно евтини платки,ако решим.Накрая, с ушите си съм чувал, двама различни чужденци,които казват, че до два пъти (разбирай ще преживеят и три) по скъпо, са готови да платят, за нещо правено тук,пред същото правено в Китай.
Та, ако това е малко над 200$ ,може да се прави и на 600$ тук ,при условие че едвали ще излезе повече от 100$.
Е хубаво ,ама не би.Сега се налага, да се правя на програмист,защото тъпия китаец, е забравил да си довърши работата и чудото не разполага с код М6 и смяната на инструмента, трябва да се направи по чуден начин.С редакция на постпроцесора, на САМ-а и използване на безброй променливи, на самия контролер.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Съб Ное 30, 2019 4:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: АТС на по евтин китайски шпиндел
Готов ли си да инвестираш няколко десетки хиляди за да се направи като хората. Да - ще излезе около 200$ и 6 месеца по няколко хилки заплата на хардуерист и програмист. И аз съм си мислил за подобно нещо ама сметката за сега не ми излиза.


Съб Ное 30, 2019 5:15 pm
Профил ICQ
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: АТС на по евтин китайски шпиндел
Дай телефон ,ако искаш да спорим .Може пък и да има интерес,към реална оферта.Зависи на какво ниво, е човека който мисли да се хване със софтуера.Хардуера - има реална оферта за деструктивен анализ на многослойна платка.Иначе се повтаря същия хардуер - всичко е както требе.Но за софтуера,не може да почва от гола поляна.
Не съм съгласен с 200-та $.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Съб Ное 30, 2019 5:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: АТС на по евтин китайски шпиндел
Цената като компоненти не е важна, не е невъзможно и тук да излезе горе долу колкото в Китай, това не е масов продукт произвеждан в милиони, едва ли идва и от китаец произвеждащ още 500 изделия за да разчиташ на икономия на база общ обем. Та цената на изделие едва ли е най-важният фактор, като желязо говоря.
Въпросът е друг, какъв е потенциала за нещо такова, заслужава ли си инвестицията, къде е пазарът, с кого се конкурираш. Другият вариант е да се прави за спорта, ама това вече е друга бира. Тук със сигурност има хора които да го направят, но май-отдавна са минали възрастта в която правят неща просто за да ги направят.
Тоя проблем стои и пред много други изделия, не само това, липсва стимула. Не мисля че е въпрос на 5-6 месеца работа, не и за хора които идея си нямат, те за 5-6 месеца няма да са разбрали на кой свят се намират, а за хората които могат, това са години работа и опит ... то и кюфтето се пече за 10 мин ама преди това някой е омесил кайма и я е чакал поне един ден да се овкуси, идеята е че не можеш да очакваш тези хора да си дарят знанието ей така, за макар и висока стандартна надница.


Съб Ное 30, 2019 6:05 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: АТС на по евтин китайски шпиндел
Да да,стимул - българина вечно няма стимул.Лошото е, че няма и представа къде се намира,кой е и за какво се бори.

Един познат,главен техник във голяма варненска строителна фирма,придружава биг-боса си до Китай, за да "пазарят" 12 асансьора и 4 ескалатора, за един варненски МОЛ който строиха тогава.
Отиваме вика в Китай и нашия вдига скандал на водача ни - китаец , от фирма с която имаме оферта и договор, за най добро съотношение цена-качество, с мотива че нямало да ходи в някаква си фирма,искал в най голямата.Човека му вика, че най голямата фирма за асансьори, не дава най добра цена, нито най добро качество ,но нашия му се троска - ти знаеш ли кой съм аз бе - строя молове по 275 млн. евро.Е китаеца тутакси се навива и казва, че трябва да ни смени билетите и ...
На другия ден, пътуваме до най голямата фирма и искаме да се срещнем и с "генералния директор" - китаеца се оцъкля - кой директор - генералния.Човека обещава да съдейства,но ни приема мениджъра за централна и източна Европа (изпълнителния директор е в Лондон,защото там се намира офиса му!!!)
И накрая следва срещата с товарния влак - мениджъра,висок 1.5м започва с представяне на фирмата ...... създадена през ..... година ...... И ГОДИШНО ПРОИЗВЕЖДАНЕ НАД 86000 АСАНСЬОРА !!!
Искам само да уточня ,че едно време в асансьорния завод, произвеждаха N броя цели асансьори и още два пъти повече части за тях,за фирми клиенти.Тоест, сметката е проста - работните дни годишно са около 200 - така че, може да се предположи, че тази фирмичка, произвежда на ДЕН,ЧАСТИ ЗА НАД 1000 АСАНСЬОРА.
Нашия като му увиснал носа, не проговорил както до връщането им в Пекин,после до Франкфурт,София и накрая до Варна.

Разговора за това, колко струва разработката и после изработката на изделие, в този форим вече съм го водил.Това беше по повод,желанието ми за разработване на собствен ТНС контролер, за плазмено рязане.До сериозна оферта, така и не се добрах и накрая намерих сам една фирма в Пловдив.Цената, за разработка на софта и хардуера е 1200лв. Цената на брой контролер - програмиран, заедно с кабел за усб-485 за конфигуриране - е 135лв.

Дали има смисъл да казвам, че стабилно работещ, офлайн CNC контролер, с от 2 до 6 оси и цена от 500 до 1000$,ще се продава в десетки хииляди бройки годишно, по целия свят включително в Китай.

Нямам намерение да споря с никой !
Ето нещо, което заслужава внимание - http://pekka.eu/cnc/

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Нед Дек 01, 2019 12:12 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: АТС на по евтин китайски шпиндел
Аз това което казвах, е че няма проблем да се докара цената, защото да правиш 10000 бройки не е кой знае какво, особенно в Китай, при цената на компонентите горе долу е същото като за 1000 бр. Големите разлики идват като минеш 200-300к тираж. Пасивните компоненти не им се променя много цената и и за 10к и за 500к там откъдето започва да идва разлика са някои чипове, най-вече процесорите. Друга разлика е ако самият производител има собствен асемблаж, или работи с някой голям ODM, като фокстрон, пегатрон и др. но за там 10.000 няма никаква далавера. Да имаш собствена фабрика пак изисква доста повече от 10-20 хил, иначе виждаме какво се случва, примери у нас не е като да няма. Та дали ще го произвеждаш в БГ, или китаец при тираж от 10-20 хил цената на хардуера ще е сходна.
Тук вече идва въпрос някой да си направи сметката, явно никой не вижда потенциала и не му се занимава, точно там е въпросът. Това е инвестиция, в продукт със силна конкуренция, не са една и две китайските фирми. Някои които могат и имат възможност, инвестират в други неща, за други пък бизнеса е непознат, трети пък нямат възможност или не могат ...
Изобщо не казвам, че няма смисъл, казвам че хората които могат не виждат смисъл.


Нед Дек 01, 2019 1:19 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 748
Мнение Re: АТС на по евтин китайски шпиндел
В момента е пълно с най различни варианти за контрол на ЦНЦ-то . Едва ли с цена може да си конкурентен . Тук големия проблем е за малкия производител или ентусиаст . . . който не може да получи "истински" контролер на добра цена .
Ето има и българско http://eta-17.com/cnc-cnc20 само не питай за цена че може и лошо да ти стане :)


Нед Дек 01, 2019 9:42 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10610
Местоположение: София
Мнение Re: АТС на по евтин китайски шпиндел
stivemaster написа:
...Накрая, с ушите си съм чувал, двама различни чужденци,които казват, че до два пъти (разбирай ще преживеят и три) по скъпо, са готови да платят, за нещо правено тук,пред същото правено в Китай.
Та, ако това е малко над 200$ ,може да се прави и на 600$ тук ,при условие че едвали ще излезе повече от 100$...

Подозирам че като окомплектоваш подходяща кутия с дисплей и клавиатура, и от тия 100 пари ще остане нещо изключително скромно.
Разбира се без компонентите да са от али-леля и ибей, а от нормални доставчици, и цени на дребно.
s7ama7 написа:
...Ето има и българско http://eta-17.com/cnc-cnc20 само не питай за цена че може и лошо да ти стане :)

А колко по-лесно би било и колко въпроси биха отпаднали ако беше споменал цената... :lol:


Нед Дек 01, 2019 10:12 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: АТС на по евтин китайски шпиндел
Ами предполагам че цената е каквато би трябвало да е за такава система. Пълен комплект за CNC по груби сметки би трябвало да е между 7 и 10 к. Поне за толкова бих го продавал аз. И защо трябва да ни стане лошо - това е машина за пари и в зависимост колко можеш да изкараш с нея би трябвало да ти е или не по джоба. Нашите DMG-та струват средно по 150к евро - трябва ли на някого да му стане лошо. И това са така наречените eco line… Не от "екологични" а от "ЕКОномични" :)
Управлението им е Sinumeric 840D - принципно мога да си поиграя да конфигурирам (като компоненти) една такава система да видиш там пък за какви цифромании става въпрос. Само панела за управление ще гони тия 10к. В таблото освен основното PLC и сервата има и една камара ЕТ200 заради сейфтито.


Нед Дек 01, 2019 10:52 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: АТС на по евтин китайски шпиндел
Ами онова CNC с двете маси дето така и не я купих, за около 10к и сменят управлението, а за още толкова и всички мотори с изключение на шпиндела, а това все пак не е малка играчка а си е голяма машинка. Има всичко, въпросът е за кое какви мераклии има.


Нед Дек 01, 2019 11:10 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 85 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни