Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
MACH3 бъгове 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение MACH3 бъгове
Да пишем в тази тема за бъгове на MACH3. Да са на едно място.


Вто Фев 07, 2017 1:24 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение Re: MACH3 бъгове
Днес много кофти бъг ми строши един много скъп немски фрезер.
Бях пуснал шпиндела да върти,с F5. И без да го изключа пуснах да се изпълнява заредената вече програма. И се получи че гадината угаси шпиндела и не го пусна пак. Заби фрезера в материала и го счупи.
После без инструмент пробвах пак програмата и пак не пусна шпиндела. Рестартирах MACH3 и програмата си заработи коректно. Пуска си шпиндела нормално.


Вто Фев 07, 2017 1:28 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: MACH3 бъгове
Още една особеност - ако шпинделът не е пуснат с M03 (M04), не го и спира, дори в програмата да има M05.

Апропо, може би няма да е лошо да се спомене и кой бъг, за коя версия се отнася.


Вто Фев 07, 2017 10:30 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: MACH3 бъгове
че тоз софтуер не мери ли реалните обороти на шпиндела?

---
ники,
едно време пускаше постове за бъгове в MAX10 на Алтера, сега пускаш за бъгове в CNC MACH3 :P


Вто Фев 07, 2017 10:34 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: MACH3 бъгове
ДедоБоре написа:
че тоз софтуер не мери ли реалните обороти на шпиндела?...

Да не обобщавам, но при повечето системи не мери нищо.


Вто Фев 07, 2017 10:56 am
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: MACH3 бъгове
Може да ги задава, ако е свързан с правилния контролер и обратна връзка,което в повечето случаи не е изпълнено.Иначе можеш да калибрираш оборотите си и винаги да задаваш правилните, без обратна връзка.А иначе да дискутираме как се държи кракната програма,която на всичкото отгоре, дори легално купена НЯМА подръжка, ми се струва тъпо, но .... все пак за да имат едно на ум хората, които се занимават, става.
Това което наблюдавате се случва, заради недокументираното противоречие, в приоритета на инструкциите - ръчни и автоматични.Първите имат по висок и отменят вторите и ако файла ви пуска вторите ,настъпва противоречието и неизпълнението и започва да се държи неадекватно,докато не рестартираш програмата.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Вто Фев 07, 2017 11:00 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: MACH3 бъгове
stivemaster написа:
...А иначе да дискутираме как се държи кракната програма,която на всичкото отгоре, дори легално купена НЯМА подръжка, ми се струва тъпо...

Действително е тъпо да се правят подобни обобщения.
Моята е купена, която не я прави по-малко бъгава... :D


Вто Фев 07, 2017 11:05 am
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: MACH3 бъгове
Да представяш ли си кво ми отговориха, на въпроса защо се сбъгва процеса Home при четири оси, двете от които портал- "Вече не подържаме Mach3 вземете си Mach4" - като ясно съзнават, че не са представили Mach4-Plasma към тогавашна дата(май миналата година).
А проблема е, че не всеки път извършва заложеното - двете оси спрегнати, движат към 0, до момента в който независимо коя настъпи краен изключвател.Тогава двете заедно се връщат за да отстъпят от изключвателя.Следва на настъпи deslave, тоест подчинената за момент не е подчинена и тръгва към нула (но само заложеното престъпване което е зададено), докато главната стои.Настъпва изключвателя и се връща да отстъпи и спира.Тогава главната прави същото движение и също спира и пак се включва slave.
Ако някой има затвърден опит в това нека сподели.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Сря Фев 08, 2017 11:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: MACH3 бъгове
Че мачът е пълен с бъгове е ясно.
От друга страна, преди около месец, постави своеобразен рекорд - за пръв път оставихме фрезичката да бачка нощна смяна. Сама в тъмното. :D
Учудващо, за 10ч. цикъл, мачът не успя да загине, да счупи машината или да свърши друга тъпотия. Истински космич!


Чет Фев 09, 2017 10:08 am
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: MACH3 бъгове
Супер,аз не съм се престрашавал още ,пък и нямам тулченджър който да осмисля самостоятелната работа.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Чет Фев 09, 2017 6:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: MACH3 бъгове
Това със спрегнатите оси никога не е ми се е дънило. Скоро забелязах друг проблем - не винаги инициализира правилно втория паралелен порт. Засега наблюденията ми са че първо трябва да пусна мач-а и после да захраня буферната платка. Ползвам дата канала на втория порт като входове от датчици и странно защо половината дата пинове не работят. Другото което му се бъгна перманентно е че не иска да продължи програмата от избран ред ако е спряла/спряна някъде по средата.


Чет Фев 16, 2017 10:14 pm
Профил ICQ
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Пон Фев 20, 2012 6:49 pm
Мнения: 581
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: MACH3 бъгове
За бъговете на Неудач 3 мога да напиша книга. Последния беше миналата събота. Пусках една моя машина която беше купена от един фен на мойте машини.Има само 4. но да свърша с хвалбите. Пускам компютъра -не работи. Дадоха друг, вкарах настройките и криво ляво тръгна. Нооо..Оста У при натиснат бутон на клавиатурата се движеше в двете посоки без контролно! Искам към У+ тя тръгва но в един момент при натиснат клавиш спира и тръгва обратно.Най-интересното беше че при замяна на включването на двигателите Х на У и Z на У всичко беше нормално.С промяна на осите от пиновете в конфига проблема оставаше.. С рестарт се оправи но докога?
За включването на инверторния шпиндел няма да пиша че ще ми се вдигне кръвното.
Не съм специалист по програмите , само ползвател на ниско ниво ,но ми се струва че проблемите с мача не идват от него а от ХР с което работи. Струва ми се че при моментно отпадане на напрежението губи връзката с драйверите на Неудача. Машина захранена през ЮПС не е имала проблеми.
Стефане такава програма беше сътворил един колега. Логиката и беше първо 3 пъти задействаше датчика със подминаване и допиране в механични упори,смяташе трите премествания и ги усредняваше, и това бе нулата по У.


Съб Фев 18, 2017 7:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: MACH3 бъгове
NCStudio-то на водното прави така - само че 4 пъти и с различни скорости.


Нед Фев 19, 2017 5:46 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: MACH3 бъгове
Накрая ще взем едно CNC ... днес цял ден режа 20 детайла с циркуляра ...рядко ми се случва ама като взема да прототипирам нещо .....


Нед Фев 19, 2017 6:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: MACH3 бъгове
Ооо, още един кандидат за титлата "мазен фрезист"... :D


Пон Фев 20, 2017 12:12 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 66 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни