Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Питане 
Автор Съобщение
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Питане
Пък аз имам предвид, че повечето достъпни или "безплатни" САМ програми, използват само 4-5 кода за всички обработки ,но по този начин не могат да покрият някои много полезни функции .Затова постепенно в постпроцесорите им се добавят хитринкки ,когато човек се светне и ги опознае.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Чет Авг 02, 2018 10:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Питане
Не знам защо подценявате NCStudio - не е кой знае какво ама и не е чак толкова зле . Има си CAM модул и при всички положения ще е направено да може да се постигне базова функционалност от първото включване на машината.

Ако има притеснения за читавостта на машината - има фирми в БГ които посредничат при покупката (вземат някакъв процент естествено) - та те ходят до Китай да видят аджеба тая фирма истинска ли е и машината дали случайно не е макет за снимки. Скоро ни дойде едно доста екзотично съоръжение и преди да го платим беше демонстрирано наживо на нашия човек (ходи на място в Китай) - имахме снимки и клипове от реална работна установка конкретно с нашата машина. Те си имат и списъци с истински фирми и могат да ти кажат кои стават. Поне в нашата фирма това е предпочитан метод за покупка на неща от Китай по-скъпи от 100 лв.


Пет Авг 03, 2018 7:47 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: Питане
Мисля, че много се отклонявате от темата! Директно към автора - вземи и отиди при някой колега, който има такава фреза. Ще ти стане ясно какво точно ти трябва. Ние тук не разбираме нищо от твоя занаят и няма как да ти кажем какво ти трябва и какво не. Ако знаеше какви точно параметри гониш е друга работа. Потенциално могат да се случат 2 неща - или да си купиш прекалено евтина машина, която да не издържа на натоварването и да е счупена през ден, или да се изръсиш с много пари и да не можеш да използваш цялата фукнционалност на машината.
Лично моят съвет е да не си купуваш от Китай. Проблемът е в това, че независимо какво си купиш, машината винаги се чупи. И ако си я взел от Китай, разбираш кога ще дойде помощта! Ако имаш сериозно производство и ти трябва, вариантът да чакаш части от Китай не знам дали те устройва. Аз не съм виждал такова нещо до сега. Или трябва да се запасиш с на практика още една машина и човек, който да сменя чаркалаците!
Поздрави!

_________________
www.elkran.com


Пет Авг 03, 2018 8:32 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Питане
Стоянов, бъди така възпитан и не обобщавай колко разбираме всички ,може ли ?

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Пет Авг 03, 2018 9:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Питане
Ще ме извиняваш ама не си прав. На предната работа имахме китайски рутер - точно дърводелски 3х2 метра. Нищо особено - 2kW шпиндел с водно охлаждане, обикновени стъпкови мотори със зъбни рейки (Z със СВД). Малко преди да започна работа там, заради лоша спойка в захранването на моторите, са говорили с китайците да търсят решение - изпратили са : 2 нови драйвера, 2 нови мотора, 1 ново захранване - по DHL и са дошли за седмица. И това за сметка на китайците. После колегата го отворил захранването и видял лошата спойка. То китайци всякакви ама като попаднеш на точния - проблеми няма. После даже ни помогнаха при контакт с друга китайска фирма.

А да не говорим за нашто водно - ми досега сме ремонтирали само американските компоненти по него (интензифайъра) - рутера е бетон. А от USA кога да го чакаме ремонта?


Пет Авг 03, 2018 9:21 pm
Профил ICQ
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Питане
Аз не казвам че NCStudio е лоша програма,нещо повече ,тя за разлика от Mach3 няма нестабилни версии.Има и коректни китайци ,макар че това не е националната им черта.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Пет Авг 03, 2018 10:20 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Юли 29, 2018 12:16 pm
Мнения: 4
Мнение Re: Питане
Да абсолютно нацелихте това което най-малко разбрах, но скоро ще мога да видя 2 машини на живо и да разбера как точно работят. Като цяло целият избор на машината и компонентите доста сложен и ще ми трябва доста повече време да проуча от колкото очаквах. Бих искал да попитам, ако имате наблюдения специално в мебелния сектор, някой производител дали се отличава ? (за чуждестранни говоря)

Cekins написа:
Ще ме извиняваш ама не си прав. На предната работа имахме китайски рутер - точно дърводелски 3х2 метра. Нищо особено - 2kW шпиндел с водно охлаждане, обикновени стъпкови мотори със зъбни рейки (Z със СВД). Малко преди да започна работа там, заради лоша спойка в захранването на моторите, са говорили с китайците да търсят решение - изпратили са : 2 нови драйвера, 2 нови мотора, 1 ново захранване - по DHL и са дошли за седмица. И това за сметка на китайците. После колегата го отворил захранването и видял лошата спойка. То китайци всякакви ама като попаднеш на точния - проблеми няма. После даже ни помогнаха при контакт с друга китайска фирма.

А да не говорим за нашто водно - ми досега сме ремонтирали само американските компоненти по него (интензифайъра) - рутера е бетон. А от USA кога да го чакаме ремонта?


Може ли да споделите тази фирма? Такова мнение чаках да чуя за китайците за да имам поне кой да проуча в този регион.


Пет Авг 03, 2018 11:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: Питане
Стефане, все пак това е форум за електроника и... Разбира се, възможно е да има бивши производители на мебели сред нас, но ми се стори малко вероятно. Все пак не са особено близко нещата! Сега ако имаш някакво подходящо оборудване покани човека да дойде да види. Не съм искал да омаловажа ничие мнение!
Поздрави!

_________________
www.elkran.com


Съб Авг 04, 2018 11:32 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Май 17, 2016 7:02 am
Мнения: 943
Мнение Re: Питане
Наличието на ОБРАТНА ВРЪЗКА в едно ЦНЦ е това, което прави една машина професионална - сиреч, да върши работа. Всичко останало са машини за обучение или за игра. Това се отнася както за контролерите и моторите, така и за софта. Върши работа в порядъци повече, по-сигурно и по-бързо и съответно струва в порядъци повече. Такива машини са фирмени и вървят в комплект със софта си. В интернет такъв софт няма и не знам да се продава.


Съб Авг 04, 2018 12:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Питане
Какво разбираш да нямат обратна връзка, аз доколкото знам почти всеки контролер си има входове за линийки или друг тип датчик за позиция, е това отношение почти всички са с ОВ. Софтуерите не знам какво общо имат, това е функция на контролера според мен.


Съб Авг 04, 2018 1:55 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: Питане
tutiv написа:
Наличието на ОБРАТНА ВРЪЗКА в едно ЦНЦ е това, което прави една машина професионална - сиреч, да върши работа. Всичко останало са машини за обучение или за игра. Това се отнася както за контролерите и моторите, така и за софта. Върши работа в порядъци повече, по-сигурно и по-бързо и съответно струва в порядъци повече. Такива машини са фирмени и вървят в комплект със софта си. В интернет такъв софт няма и не знам да се продава.

8O
Колега нещо си се объркал. :D
Виж управлението на сименс 808d и ми кажи колко линиики може да му се закачат . ..ще ти подскажа николко . Та според твоите виждания машините които използват това управление са играчка :rolleyes:
LinuxCNC може всичко даже е и безплатно :D https://youtu.be/HIs_meOCiP4


Съб Авг 04, 2018 3:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Питане
ОВ е с камера. Софтуера инспектира детайла. Ако му хареса, връща статус "найс, а", публикува го във фейса, и продължава с обработване на следващия детайл.
Ако не му хареса, се нацупва, забива шпиндела в плота, и отива на почивка.
:D


Съб Авг 04, 2018 3:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 31, 2007 1:55 pm
Мнения: 1792
Местоположение: София
Мнение Re: Питане
Веднъж видях нож, дето поради операторска грешка се позасилил в супорта и после рязко сменил позицията. Стърчеше и говореше без думи, като паметник за поколенията.
Добре че не е имало човешки поражения.


Съб Авг 04, 2018 4:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Питане
itso.t написа:
ОВ е с камера. Софтуера инспектира детайла. Ако му хареса, връща статус "найс, а", публикува го във фейса, и продължава с обработване на следващия детайл.
Ако не му хареса, се нацупва, забива шпиндела в плота, и отива на почивка.
:D

може да се допъни - изтрива си акаунта във фейса, изкуствения интелект на машината почва да чете Гогол и Достоевски (мисля, че всички произведения са подходящи), спретва стачка и иска "по-силен" ток, подстрекава кафеварката и тостера към протест.
после обединява машините в цеха в стругова партия, избират си партиен секретар, който обаче не им пуска филмчета от тубата "що е режещ ръб и има ли той почва у нас", ами им обяснява колко онеправдани са всички стругове по света, как гадните капиталисти им съсипват живота с евтино масло в шпиндела или неподходяща охлаждаща течност.
накрая, като самоосъзнато организирано общество обявяват, че няма значение от къде им влиза програмата и че някой вкарва кабела в уайрлеса всъщност е право на личностно определение, а не е хардуерно ограничение.

появяват се дизайнерски решения като дървени зъбни колела, гейки и винтчета М3, изстъргани от титанов прът фи-500.

на поредните избори начело на партията става един леко ръждясал оранжев контролер с ПИК12, който няма обратна връзка, няма идея за оси и още по-малко от обратни връзки. никой, никога не го е виждал вързан към реална машина, но контролера някак си е спечелил. всички в мрежата почват да флудят, че контролерите, завити с ватенки и вървящи на чист спирт са им сменили IP-тата, че дори и МАС адресите, че фърмуера вече не е това, което беше и се появяват стотици веб-страници, на които надълго и нашироко се твърди, колко хубаво нещо е да имаш Minix да държи изкъсо централния процесор.

хепиенд - някой им спира тока и си пуска универсалния тъп струг с прилежащ (по-скоро стоящ) естествен интелект


Съб Авг 04, 2018 4:37 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: Питане
Конкретно за дърводелската машина аз не намирам логика да има нужда от линийки (ОВ) . Какво може да се подобри с ОВ? Никоя ОВ няма да те спаи от некадърен или разсеян оператор
Ето един пресен пример как за няколко секунди можеш да съсипеш машина за хиляди левове . https://youtu.be/Qaulf8lipr0

Не ме разбирай погрешно наличието на серво задвижване е задължително .



Къде са тия читави български машини ? читавото със сигурност не е българско а е китайско с български стикери .
Може ли да има читава машина с алуминиеви профили ?

Автора на темата нека да погледне тази фирма : http://www.skcnc.de/index.php

ПС: Машините им изглеждат доста читави . Използват само стомана (плочи и профили) като ги заваряват след което преминават термична обработка за отнемане на напреженията от заварянето .


Съб Авг 04, 2018 10:12 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 56 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни