Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Питане 
Автор Съобщение
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Питане
Тя темата очевидно отива към края си, щом като цъфнаха редовните коментатори, но ще отбележа това което ме дразни, а то е наивното (ако е по незнание) грубо грешното или дори престъпно мнение (дано да не е просто провокация) - къде са читавите български машини ?
Ами къде ли са ? Чувствам се длъжен да спомена творението на ст. н. с. инж. Иван Славински защото тогава той е сложил в джоба си ВСИЧКИ на които днес се кланяме ! Хайде прочетете и по полека с глупостите следващия път,дори да звучи менторски или пък високомерно.
Освен това НЯМА китайска машина ,която в пълно съответствие да струва по малко от българска такава.Не може да сравнявате несравними неща и да обобщавате,все едно сте сиирджии на женския пазар.
Тука гледам изказвания, направо уникални.Да напишеш, че управление което поддържа 4 серва с енкодерите им и отделно 4 линийки,не поддържа дори една линийка, е ..... как да го коментирам ?
Е що трябва така да пълните темата не разбирам ?

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Съб Авг 04, 2018 10:51 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Питане
stivemaster написа:
...Чувствам се длъжен да спомена творението на ст. н. с. инж. Иван Славински защото тогава той е сложил в джоба си ВСИЧКИ на които днес се кланяме ! Хайде прочетете и по полека с глупостите следващия път,дори да звучи менторски или пък високомерно...

Супер. Дори супер-дупер. Откъде може да се закупи и каква е актуалната цена?


Съб Авг 04, 2018 11:04 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Питане
Скоро, в държавата с най много дупедавци на човек от населението и хляба и бозата ще идват от Китай, така че на там се ориентирай !

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Съб Авг 04, 2018 11:26 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: Питане
stivemaster написа:
..
Тука гледам изказвания, направо уникални.Да напишеш, че управление което поддържа 4 серва с енкодерите им и отделно 4 линийки,не поддържа дори една линийка, е ..... как да го коментирам ? ...


Еми да отновл го казвам ... ако ти трябва тая функционалност трябяа да доплатиш още една камара пари и си взимаш 828d :wink:


Добре де покажи ни читав български рутер за дърво от 20век и конструкцията и да не е от китай
?
А старото си е старо спор няма .


Нед Авг 05, 2018 8:03 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Питане
stivemaster написа:
Скоро, в държавата с най много дупедавци на човек от населението и хляба и бозата ще идват от Китай, така че на там се ориентирай !

Ясно - да помрънкаме на друга тема. Апропо, ако по нашите земи не те кефи, границите още са отворени. Целата галактика е в очакване! :lol:


Нед Авг 05, 2018 11:16 am
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Питане
Ице, ще ти дам един съвет, от моя гледна точка - аз всеки ден оценявам, как в определени случаи в младежките си години съм казвал по силни думи, необмислено и как те ми звучат днес !!! Забележи не глупост ,като - да кажеш супер-дупер за машина, която е пример и недостигната до тогава от Декел, Махо, Мори, Сейки, Хитачи, Окума и т.н. ,а просто по тежки думи.
От друга страна съм виждал и трол които сере в безброй теми, с прерверзно удоволствие и никога не би помислил какво точно прави .Дано не се отклониш в тази посока и си даваш сметка ,че това което цопваш в поста си те представя като личност .

Има разбира се хубави български машини, ето един пример за дърводелски рутери,които съм виждал.Да речем с шпиндел 4.5kW беше доста добре,макар и с алуминиеви профили.Доколкото разбрах вече имат и заварена конструкция.По интересното е че са се отнесли напълно сериозно към всеки елемент от машината ,получаваш истинска гаранция и поддръжка.И още по важното е че основно произвеждат за Германия !

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Нед Авг 05, 2018 11:41 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: Питане
@stivemaster с този пример само потвърждаваш вече изложеното мое мнение . Какво може да очакваш от тази машина ? Няма читава машина от алуминий кой каквото иска да разправя . Всички тия "производители" убеждават че използвят някакъв "велик" профил . Който е перфектно прав и докарват великата точност от порядъка на <0.05мм тия от линка изглежда са още по нагли те докарват 0.02мм :)
Не е въпрос само до позициониране .Тая крива конструкция виляе негативно на винтове,направляващи зъбни рейки може и сам да предположиш какви са последствиятя . Накрая почват мохабетите на тия винтовете им са боклуци на тия направляващите им не вършат и т.н. За съжаление са малко хората които го осъзнават .
Сега и при нас става модерно
заварени конструкции . Къде е проблема ли ? Еми проблема е в технологията на изработка . Не може с електрожен шлайф бормашина и нивилир да направиш читава машина . Иска си машинна обработка (огромна фреза) която да подравни цялото това желязо задължително трябва да мине и отгряване . Тия "малки" моменти отбягват на българските производителите .

ПС : Тая машина дали може да натовари шпиндела с 2kw какво остава за 4.5кв ?


Нед Авг 05, 2018 1:18 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Питане
Не мисля по друг начин, вече писах .Нещо повече, ако за теб това е теория ,за мен не е.Този профил за който си чувал, си е корав.Просто такъв рутер има на едно място, където ходя по някога ,тук във Варна,не че съм им рекламен агент,плазмата им е пак с такъв профил ,което за мен е неподходящо,но.... Та тези хора имали китаец,който аз не съм виждал ,но на собственика му излиза пяна на устата като го спомене !!! Получили го след транспорт от 2.5 месеца в течащ контейнер.Ти си представи сандъка от 2мм шперплат - станал бил на каша.Направляващите, от морската вода - ръжда.Китаеца му писал с фина шкурка да ги минел и щели да се оправят !!!! Менютата на NCStudio на всяка страница с по 2-3 китайски позиции - да не ти дава господ да объркаш и да натиснеш там !Едната страница с настройки ,не знаеше точно коя изцяло на китайски,хайде здравей,Ако се наложи да го конфигурираш наново ?
Купил го за 12-13000лв и като купили тази за 25000 лева онзи го разкарали.Човека казва -родихме се с тази машина .Смятам че е показателно мнението му.Освен това в Германия сигурно са виждали читави машини, а тези ги продават предимно там.И вервай ми (явно не си работил МДФ ПДЧ или шперплат ) но тази машина натоварва и двойно по голям шпиндел ако ще работиш яко ,имам предвид да кроиш плоскости 18мм с фрезер ф8мм .Говорим забиваш нацяло 18мм и кроиш с 3-4м/мин.
Съвсем на ясно съм и с обработката на заварената конструкция ,само дето в държавата която споменах по рано - дето всички сме пасивни съучастници на педерастчетата, които съсипаха всичко,вече нема хобел фрези които да обработват такива конструкции.
Иначе пак повтарям, няма нещо което китаец да направи ,а тук да не можем по добре.Забравете за евтиното.Евтино - хубаво нема.И нещо съвсем информативно - минималната заплата е по голяма не само в Китай,а също така в Тайван,Индонезия,Малайзия,Тайланд,Филипините и да не изброявам че се натъжавам.
Между другото ако имаш нещо против алиминиевите профили,само да ти покажа една марка изцяло от алуминий - профилите се правят специално за тях ,както този за портала,така и за конструкцията,също така специален профил за вакуумна маса.Обърни им внимание на няколко места във Варна знам такива ,цената започва от 100К Евро и са най предпочитаната марка в бизнеса с композитни материали ,реклама ,дизайн и т.н.
Абсолютно точен,наблюдавал съм да реже фолио, даречем кръг ф900 с нож и ножа завършва кръга без никакво видимо отклонение !!!!! Скорост на рязане (обърни внимание) 20м/мин ,скорост на придвижване ,пак (обърни внимание) 50м/мин.Ако не внимаваш и портала се насочи към теб не можеш да реагираш и ще паднеш жертва,затова портала има преместващи се кутии в двата края с крайни изключватели ,ако хакне нещо да спре !И на всякъде където питах че ми стана интересно ми казаха ,баси машината по 12-15 часа на ден реже като има много работа (това значи на две смени) 3-5 години - никакъв проблем !

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Нед Авг 05, 2018 3:02 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: Питане
И аз не бих си променил мнението , но и не държа да убеждавам никой .
Погледни тази фирма http://www.skcnc.de/index.php мислиш ли че има български аналог ?

Хвана ме не съм работил никой от тези материали МДФ или пък ПДЧ още по малко пък на тези скорости . Рязал съм дъб с 2.2-2.5м/мин по спомен 35-40мм потапяне и странично с 3-5мм и на моменти имаше звуци от вибрации нищо че обработвам мек материал .
На това клипче съм на 1.9-2.2кв натоварване поне толкова показва инвертора. https://www.youtube.com/watch?v=t4cmFjwzJ5Y
Някак си не мога да повярвам че тая кекава конструкция може да понесе същото натоварване какво остава за 4.5кв .

Скоро един фен на българското производство си модернизира фрезичката с ETA17 няма нищо лошо . Само дето тая модернизация му е стъпила на 22к без ддс , а моторите управлението на моторите и окабеляването си е останало 30 годишното . Е тоя човек си мисли че е направил добра сделка :)

ПС: Другия път като отидеш нагости при твоя приятел си вземи часовника/микрометъра и ще се изненадате колко безлуфтова е всъщност машинката :D Дори може да видиш колко са прави "великите" германски профили :D


Нед Авг 05, 2018 10:39 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Питане
Няма аналог разбира се,но тези машини не са точно дърводелски рутери.Гледах 5 осната - само двуосната глава с шпиндела, струва поне 2 пъти повече от целия рутер който ти показах аз.Пак несравними неща.Нали се сещаш, че аз самия ако имам поръчка, за такава машина ,на такава цена ,мога да "мръдна" до Румъния за обработките,да ползвам С5 направляващи и винтове ,да сложа два хармоник или циклоидни редуктора (по 2-3К Евро всеки) за двете въртящи оси,шпиндел от 10К Евро и т.н и да и се радват на хубавата машина.
Аз много добре те разбирам какво ми казваш, но ти не си даваш сметка, че такава точност при дърводелските машини, просто не е необходима.Те хората тук тулчейнджър им е мечта ти ....
Примера с глупака който даваш, ще го отнеса към националната особеност - с бизнес да се занимават хора които не са затова.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Нед Авг 05, 2018 11:59 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: Питане
Най големи ядове сме брали с оста по Y и цялата работа е защото е нямало човек който да ми каже че не трябва да се занимавам с алуминиеви профили . Просто кривата конструкция довежда до други проблеми които се виждат в последствие .
За обработките няма нужда да отскачаш до Румъния , отиваш при милко еоод в Асеновград . Предполагам ако направиш подобен проект ще си направиш веднага име . Просто мен ме яд да ги гледам тия кекави машини и как ги продавт по 25к + но хората са го казали за всеки влак си има пътници :) .


Пон Авг 06, 2018 10:03 am
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Питане
Ами да, за тях знам, но съм чувал, че са скъпчии ,помня нещо като 100Е/час, което си е цена като в Германия.В Констанца например ,която ми е и значително по близо цената е 40Е/час.
С линукс цнц може да се компенсира софтуерно кривина в конструкцията - жокер.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Пон Авг 06, 2018 1:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: Питане
Аз имам питане! Ако примерно масата се изработи от хубави тежки метални профили, като се подравни хубаво с тилдолит и се завари правилно, за да няма усукване и отдаване, няма ли да се получи? При малки размери примерно метър на метър(аз не виждам голям смисъл да се прави машина с голяма точност и огромни размери...) би трябвало отклоненията да са малки и като се поставят направялващите и винтовите двойки и отново се подравнят трябва да се получи прилично. Отделно като имаш контрол над управлението могат да се внесат корекции и да се добавят магнитни рулетки и т. н.
Още не съм се пробвал с голяма машина обаче като се оправя с PNP машината(имам малка криза тук...) вероятно по-натам ще се пробвам и с голяма, примерно фреза или за плазмено!
Благодаря!

_________________
www.elkran.com


Съб Авг 11, 2018 6:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Питане
Цитат:
(аз не виждам голям смисъл да се прави машина с голяма точност и огромни размери...


Имаш мебелна плоскост 2 и нещо на 2 м - как ще я качиш на твоята машина? Или твоята машина ще е само за нощни шкафчета? :D
На кое викаш излишно голяма точност? Мислиш ли че 0.3 мм разлика не се забелязва?


Съб Авг 11, 2018 8:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: Питане
Говоря за много голяма точност - >10um! Точност 0,3 се постига лесно даже и със стъпкови двигатели и ремъци(не за 2м машина разбира се, там със СВД)... Не говоря за конкретния случай с мебелите.

_________________
www.elkran.com


Съб Авг 11, 2018 8:55 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 56 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни