Отговори на тема  [ 76 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
CNC PNP DIY 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: CNC PNP DIY
stoyanoff, до къде го докара?


Чет Юни 07, 2018 7:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: CNC PNP DIY
Ами поръчах чаркалаците! Чакам да дойдат. Дано не съм забравил нещо.

_________________
www.elkran.com


Пон Юни 11, 2018 8:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: CNC PNP DIY
Loading Цък
Забелязвам, че мостът ми е бая масивен и клати конструкцията. То вярно, че няма АCC и DEC, но все пак ще трябва да измисля някакво по-стабилно захващане.
Ако успея по празниците да напиша кода след Нова година ще започна тестове :)
Поздрави!

_________________
www.elkran.com


Чет Дек 20, 2018 9:43 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6010
Мнение Re: CNC PNP DIY
на моята машинка като намаля ускорението започва не само машината да клати ами цялата маса на която е сложена, а ако го махна нацяло както при теб започва да слиза от масата :D
тъй че без плавното ускорение/спиране не си прави изводи
единствения извод тук е, че каквото ти вибрира сега, ще вибрира и при всяко допиране на режещия ръб на инструмента в детайла


Чет Дек 20, 2018 11:36 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: CNC PNP DIY
Това ще е PnP! Няма режещи инструменти. Мисля, че измислихме решение. Ако излезе всичко успешно ще добавя и автоматично подаване, сменяеми накрайници и т.н.
Гледам, че другите хора, които са си правили подобно нещо, отделят диспенсъра на отделна машина. А PnP-то е с 2 глави. До колко това е ефективно не знам. То не, че е проблем да добавя още дюзи, но ще стане много тежка главата и ще започне да се амортизира много бързо... Не мога да преценя в момента. Като подкарам цялата машина ще си направя изводи...

_________________
www.elkran.com


Чет Дек 20, 2018 5:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: CNC PNP DIY
Стоянов,
напредна ли с машината?
Какви задвижки използваш последно?
Тази глава откъде си я поръчал, ако не е тайна?


Съб Фев 23, 2019 9:14 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: CNC PNP DIY
Никакво време нямах тези дни. Правих нова кутия за радиото(стана много добре :) ). Доста от нещата са готови, но имам още работа. Главата не съм си я купувал - то няма. Правих си я. Купих си мотор с кух ротор, дузи и т. н.... Към момента машината е с ремъци и ролки. Не си заслужава СВТ...

_________________
www.elkran.com


Съб Мар 16, 2019 10:18 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: CNC PNP DIY
Да попитам нещо! Гледах фийдърите на Ямаха ама само на клипчета и на смимка. Не са скъпи, но не разбирам как прехвърля на следващия елемент. В това, което видях като видео, главата просто взима елемента, но не натиска нищо. Някаква друга автоматика ли има?
ПП: Другата седмица ще гледам да кача клипче на машината. Още задвижвам основните неща на втория модел, но за демонстрация трябва да има :)

_________________
www.elkran.com


Пет Окт 25, 2019 8:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27992
Местоположение: София
Мнение Re: CNC PNP DIY
дай да видим кутията, до къде си усвоил технологията, купихте ли смесител, или още си на ръчно смесване.


Съб Окт 26, 2019 12:35 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: CNC PNP DIY
Тони, не съм купил още. Аз за това питам. Гледам че има такива с някаква електроника вътре и такива без. Какъв е този смесител? Какво смесва? Мастика и мента?!
Имам няколко снимки
Цък
Цък
но не е закачен вакуума.

_________________
www.elkran.com


Съб Окт 26, 2019 7:39 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27992
Местоположение: София
Мнение Re: CNC PNP DIY
Аз за кутията на радиото питах, смесители за уретана.


Съб Окт 26, 2019 2:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: CNC PNP DIY
Последно ги боядисвах, но сега ще си правя истински калъп от халумин. Можеш да видиш в сайта. Получава се не лошо, но иска много обработка, съответно много работа.
А относно фийдърите какво можеш да ми кажеш? Имам чувството, че това дето съм го гледал, е с някаква електроника и машината си прави преместването електронно. Предполагам има някакъв интерфейс за това? Или трябва и двигател да се слага?! А обикновените май са с ръчка?!
Общо взето първоначалния ми план беше машините да са 2 - една за малките елементи и 1 за големите. Защото ако не използвам готови фийдъри, много място отнема разположението вътре. Обаче си мисля сега, че ми е по-на далавера да си купя готови фийдъри и да остана само с 1 машина. Поне на този етап.

_________________
www.elkran.com


Съб Окт 26, 2019 3:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: CNC PNP DIY
Ъпдейт по проекта! Направих машината, но не ми харесва резултата. Първо точността е много ниска, понеже я направих с ролки и ремъци. При елементи 0805 не се представя добре(на мен не ми харесва!). Явно тези в нета работят с по-големи елементи. Второ не е удачно да се слагат 4 дюзи на една глава. Много място се губи. Въпреки че машината ми е с размери 1000х800, използваемата зона е към 400х600. Тук има значение и самата конструкция на главата, но все пак не е удачно. Явно ще се прави трети опит, но с китайски СВД-та. То основно не бях сигурен дали въобще ще излезе нещо и за това сложих ролки и ремъци - най-просто, лесно и евтино. Иначе софтуера е малко крив за работа, но става. Мисля, че ако се направи със СВД-та ще работи доста добре...
Това обаче ще стане малко по-натам...

_________________
www.elkran.com


Чет Юни 11, 2020 5:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8886
Местоположение: Разград
Мнение Re: CNC PNP DIY
И каква скорост на придвижване се надяваш да постигнеш с тия свд-та? То може обаче трябва да въртиш гайките а не винтовете, а това означава моторите да са на подвижните части -> добавяне на тежест - точно това трябва да се избегне според мен. Какъв е проблема с ремъците? Гледам че китайските малки машинки са си с ремъци и сякаш редят дреболии.


Чет Юни 11, 2020 6:49 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27992
Местоположение: София
Мнение Re: CNC PNP DIY
А защо СВД-та а не зъбен ремък? Усилията са малки, зъбния ремък ще ти даде доста по-висока скорост.


Чет Юни 11, 2020 8:06 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 76 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни