Отговори на тема  [ 190 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Следваща
G - кодове? 
Автор Съобщение
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: G - кодове?
Така е, извинявам се .Макар че това е eдин от най сериозните проблеми, в тъпата ни държава в момента (e,това не е съвсем сигурно, защото и преди 200-300 години, чорбаджиите са наричали работниците си, с презрителното нарицателно, използвано от турците - рая !!! Не са плащали кръвен данък и много често са оцелявали, съвсем нелогично, на фона на огромен брой жертви).
А ако въпрос, с такова значение, като въпроса с неадекватното заплащане ,лошите условия на труд ,пълната липса на синдикална защита или накратко пълната липса на перспектива , не бъде решен скоро ,този форум ще го посещават само гугъл ботовете - както се случи вече с множество форуми.

Мислех да оставя без коментар, умилителната и сладникава картинка като дъвка, описана от Цекинс,но ще трябва да му отговоря, че в Разград, едвали има 50 фирми като Интеринженеринг и ако фирмата баталяса ,много ми е чудно какъв е избора във Разград.В този ред на мисли, ми идва да му препоръчам, пак да прегледа баснята за врабчето,кравата и котката и поне да не се хвали.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Сря Май 02, 2018 9:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: G - кодове?
stivemaster написа:
Така е, извинявам се .Макар че това е eдин от най сериозните проблеми, в тъпата ни държава в момента

Именно затова и я направих темата, сериозен проблем който скоро ще стане и трагичен. Да стои на едно място защото много пъти ще се връщаме към него. И в обяснението защо сме най-бедните в ЕС той заема ключово място.

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Сря Май 02, 2018 10:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: G - кодове?
Проблемът на държавата е че сме малко като народ. А и хората в трудоспособна възраст са малко. Гледахте ли вчера предаването от Панагюрище за годишнината от Априлското въстание. Направи ми впечатление, че голяма част от строените войници са в пенсионна възраст.
А причините за това че сме малко народ са две - емиграция и второ кухи лейки които не щат да раждат и създават семейства тук в БГ.
И за двете неща причините са очевидни - България е една от най-богатите страни в света - тук се намират едни от най-лускозните коли, самолети и какво ли още не. 99% от емиграцията учи навън платено със спестените пари на мама и тате, което дори и местните по ония държави не могат да си позволят. Купуват си жилища извън БГ пак със заделени тук парици.... Изобщо какво да говоря БГ никога не е била цяла държава, никога не е имало единен народ. В крайна сметка винаги ще сме сбироток единаци и който по-тарикат ще е добре, който не е ще се стреми да стане тарикат...


Сря Май 02, 2018 11:25 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28014
Местоположение: София
Мнение Re: G - кодове?
Ами причини много, по-лесно е да мрънкаш от колкото да работиш. Не е толквоа имиграцията, просто малко хора и застарели в голямата си част, това е. Може би това е най-големия негатив на социализма, и не защото някой го е насърчавал, напротив, просто защото това е нормално за развитите общества, раждаемостта пада доста,населението застарява, и по този показател сме доста развито общество, реално си бяхме такова до 10-ти кой каквото и да говори, със или без свобода, със или без мерцедеси дънки и видео, сибяхме доста развито общество, естествено разждаемостта ни да е като на развитите. Коя голяма и развита европейска страна няма този проблем, франция, германия, великобритания ? Всички до една, едните си внасят турци, другите мароканци, третите индийци и пакистанци и се надяват това да промени нещата .. да променя ги имаш повече гърла за хранене.


Чет Май 03, 2018 12:23 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Сря Окт 03, 2007 2:39 pm
Мнения: 311
Мнение Re: G - кодове?
Cekins написа:
Е и какво като са купувани по европрограми? Морето на две разцепвам за да се работи с машината. Нито съм шеф нито имам желание. Просто има няколко човека на които имам правото да раздавам команди. И в нашата фирма, дори и не на такива нива, заплатите са добри като за региона. И растат в зависимост от постиженията. Преди две години беше въведена оценъчна система - ако някой е недоволен може да се оплаче. Моята оценка за предната година е 4.50. И без да съм си искал или пък дори заслужил (щото не смятам че съм заслужил) си ми вдигнаха заплатата с 10%. 4-ките им ги вдигнаха с процента инфлация за миналата година. 3-ките им не им пипнаха заплатите. Е да - шефа ми кара нов джип, ама смятам че си го е заслужил.

Това беше забележка към Desert Leo, някак си не мога да си представя, че някой ще изръси една камара пари за машини, които просто после ще гледа как си седят ... Единствения шанс е да са му подарени :-)

_________________
In God we trust. All others must submit an X.509 Certificate


Чет Май 03, 2018 11:33 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4979
Местоположение: София
Мнение Re: G - кодове?
goose написа:
Това беше забележка към Desert Leo, някак си не мога да си представя, че някой ще изръси една камара пари за машини, които просто после ще гледа как си седят ... Единствения шанс е да са му подарени :-)


Не всичко е по афро-проекти. Просто човека не знае калко много не знае, а аз след като видях жив германец да прави демо програма за фрезата с G-кодове се дистанцирах. Отделно имам реализирани куп проекти, които очевадно нямат бъдеще, а за тяхната реализация са изразходени пари. Затова не се чуди... :wink:


Чет Май 03, 2018 5:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8900
Местоположение: Разград
Мнение Re: G - кодове?
@stivemaster, заради това че не знаеш доста неща, може би и не знаеш, че за да се свърши всичката работа в региона за следващите поне 3-4 години, трябват поне още две-три фирми като нашата в региона (освен тези дето ги има вече). Само че има един проблем - няма ги и няма да ги има. Щото просто няма кой физически да работи в тях. С другите фирми само си разменяме едни хора (някой от които не стават за нищо) и дотам. В разградското механо няма специалност "студена обработка". На нейно място има 5 паралелки "програмиране" (!?!?!) Излизат едни "девойки" дето като видят голямото джелезо и не можеш да им видиш пушека след тях. Тая работа не била за тях.

Колкото до моя милост - аз още утре мога да почна работа на друго място (по точно две други места) - от глад нема да умра.


Чет Май 03, 2018 7:23 pm
Профил ICQ
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: G - кодове?
Цекинс ,приятелю с най добри чувства и все пак "когато си се измъкнал от лайната или поне така ти се струва ,недей да пееш високо - нищо не се знае ,живота е палчинка" Щом сте я докарали така в Разград, добре тук във Варна нямаме такъв стандарт на заплати и на възможности за работа и хората си налягат парцалите и бачкат при невероятни условия и заплащане.
Това, за малкото хора, които остават в България, искам да отбележа и още един фактор, който малко се коментира - това, че чак на 36 се сетих, да си направя първото дете, си има обяснение.А то е, че имах наивността да смятам, че нещата ще се подобрят и децата ми няма да растат, в свинщина в която липсва гражданско общество и присъщите му принципи.Тогава, нямаше да се налага, да чупя пръсти и да обяснявам "възпитателно" ,но да гледам в земята, защото ме е срам, да ги погледна в очите когато:
Протестират майките, на деца с увреждания и ние коментираме пред тях, проблема на хората - на което децата реагират - а ние, като не сме съгласни не трябва ли да ги подкрепим? Хайде отговори им де ....
Момченцата, които ни управляват, смятали да похарчат за въоръжение - над 3 млрд. лв.На което аз се възмущавам, че не бива да се солидаризираме с държави, които не се солидаризират с нас (това относно призива на НАТО да си изпълняваме задълженията по договора.
На което, получавам въпрос - е тате като смяташ, че не е правилно това ,защо не дадат тези пари на първата спомената група граждани .
И накрая, един от най гадните въпроси, на които просто не знам какво мога да отговоря - тате, това че постоянно повтаряме в къщи, кое е възпитано и кое не е ,а реално никой не постъпва така ,значи ли че всички са невъзпитани или вие просто искате от нас невъзможното ?
И това са много малка част от реалността в която живеем.
Е, това най много ме разколебава , не исках да растат така.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Чет Май 03, 2018 9:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: G - кодове?
stivemaster така е по целия свят. Тук хората обръщат може би повече внимание защото както казах сме шепа народ и по-лесно се гледа в купата на съседа. Да не мислиш че в чужбина е по-различно. Представи си средностатистически работник в Англия получава годишно между 20 000 до 40 000 паунда, а там има и мулти милиардери. Т.е. разликата между много богатите и нормалните е колосална. Обаче обикновения човек там с тези пари може да си позволи горе долу нормален живот и затова битовизмите по-малко го тресат.
А и да не забравяме че колкото е по-малко населеното място и по-бедно толкова повече хората реват. Една софия е горе долу колкото 2/3 от северна българия. Ела виж събота и неделя, камо ли по празници - всеки натоварил колата и на почивка. Тези хора живеят охолно но който има иска и още. Човешката лакомия е безгранична....

А пък ако тръгнем да ревем за здравеопазване :))) Иди у Англия и потърси специалист.... не дай си Боже да се разболееш или да имаш проблеми със зъбите. Ще фанеш първия нискотарифен самолет и айде у БГ. Ще се кръстиш и ще викаш по убава здравна система от нашата по света няма....


Пет Май 04, 2018 8:19 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: G - кодове?
какъв ви е G-кода (или може би М-?) за изключване на битовото мърморене?
фред си направи тема -> пренесете се там. тука се придържайте към G-кодовете

примерно: къстъм кодове на различни производители


Пет Май 04, 2018 8:24 am
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: G - кодове?
Аз съм много против къстъм кодовете,както и диалектите на фирми, като Окума ,Хайденхайм - вече Сименс,Митсубиши и т.н. RS274 е напълно достатъчен, за каквато и да е машина, при каквато и да е обработка.С помощта на читав САМ, може да добавиш и модерна вече, задължителна функционалност и без "фирмен - диалектен" код, като даречем - трохоидални покет или грувинг или пробиване,"кълване" на резба с "паричка" или пък разстъргване с "щос" инструмент и т.н.
Не си ли съгласен ?

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Пон Май 07, 2018 8:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3078
Мнение Re: G - кодове? MACH3
Боря се с един Mach3 набързо,
- G28, G30- карат осите към някаква запомнена стойност отпреди време - когато е задействан с мишката бутон за "референсване" - тогава е проследен и входът за Home на оста. При изход се запомня текущата позиция , при вход
се чете от диска. Има ли начин от G-програмата да се предизвика "референсване" по Home сензора?
Всъщност "Home" се мести според детайла , такава е ситуацията.

- М48/М49 - не разбрах идеята. Има конфигурационно поле за скорост на мотора.
Изглежда в G-програмата не мога да задам по-голяма скорост от конфигурационната, и може би с М48 мога да махна това ограничение - така ли е , или нищо не съм схванал?

- Има ли начин с няколко икони да се зарежда един и същи профил, но при стартирането да се зарежда и различна G-програма?
А също и да се стартира тази G-програма още с пускането на Mach3 - без цъкане с мишка?


Чет Фев 07, 2019 7:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8900
Местоположение: Разград
Мнение Re: G - кодове?
Ами те G28 и G30 местят в машинна нула. А G28.1 я намира ... G28.1 ще направи рефърънс ама само ще нулира абсолютните координати. С G31 се взема "отправна точка" с probe, но съм го правил само в макрос. Пише че връща текущите координати на пробата в някакви параметри. Не ми се гледа дали може тези параметри да ги ползваш като офсет и реално да ти стане нула на координатната система. Не съм гледал дали може да ползваш машинните координати за работни. Вероятно може ама пак през макрос. Чувал съм че макросите се държали странно - аз моите дето ги ползвам не са ми създавали грижи. За М48/М49 - да правилно си разбрал. На третия въпрос - идея си нямам


Съб Фев 09, 2019 8:37 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3078
Мнение Re: G - кодове?
G28.1 ми свърши работа.
Вчера се борих още малко, подкарах им машинката на колегите - заваряват ъгли на тавички.
Прогрмата први G28.1, после вика подпрограма 30 пъти, после е М30.
Доста мъгла обаче остана:
-когато е близо до Home, G28.1 започва на висока скорост и н потъва в крайните изключватели;

- По време на движение G01 натискането на Home няма никакъв ефект. А разбрах ,че крайните изключватели се връзват в паралел на тоя бутон.

- много трудно стигаме до началото на програмата:
-- почва да се зарежда и излиза бокс-съобщение "Generating path..." , прогрес-бара остава някъде в средата и бокса не се скрива. Цъкам РЕСЕТ бутона и се скрива, обаче курсорът не остава на първа линия, а някъде след М30 - където започва подпрограмата. Не съм сигурен какво ще стане и натискам Ревинд, после пак РЕСЕТ (щото преди това пак съм го натискал) и вече мога да стартирам цикъла.

- опитах да ползвам macropump.m1s - първо просто четях GetOEMDRO за Х- координатата и го изпращах като съобщение на екрана , това вървеше. Целта ми беше по време на движение от една координата да запаля дъгата, а от друга координата - да я угася. Това не можах да го направя.
В отделен макрос преди движението правих
SetVar (100, 50.0)
SetVar(101,95.0)
В macropump-a се опитах
да напиша следното:
myX=GetOEMDRO(..)
Message ("MyX=" & myX)
If MyX>#100
Then Activate.... ; сигнал за палене
SetVar(100,500.0)
Else
If MyX>#101
Then
Deactivate ....; угасяне
SetVar(101,500.0)
End If
End If

В резултат макропумпа въобще изчезна (изчезнаха и съобщенията за позиция).
Но съобщения за грешен синтакс не видях.
Това "End If"с шпация го гледах из манулите , нямах време да пробвам без шпация.


Нед Фев 10, 2019 11:16 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8900
Местоположение: Разград
Мнение Re: G - кодове?
Ами това за близото може с макрос да се провери и да се отдалечи малко. После Home е различно от Limit - мисля че по Home не спира а само по Limit. Моята машина (дето е с мач3) е тъпа и пак имам камара датчици по нея. Мислим да я модернизираме скоро и ще и наслагам още датчици - да стане като истинска :). И мисля да купя един SmoothStepper с 3 емулатора на паралелни портове. Сега съм с 2 на компютъра - един на дъното и един на платка и не ми стигат за да я направя както ми се иска. Може и да се пробвам даже с мач4 - гледам вече е официално пуснат.

Ама това дето искаш да пускаш нещо по време на G01 с макрос малко ме съмнява че ще ти се получи. G кодовете са с по-голям приоритет и докато се изпълняват, макросите си мълчат. С отделни G01 пък сигурно ще спира между двете команди... Защо не пробваш цялото движение да го вкараш в макрос - така може и да се получи. Има една простотия While is moving - май прави някакъв цикъл докато се движи и в него евентуално да вкараш if-овете. Предполагам си видял, как се пуска G код от макрос.


Нед Фев 10, 2019 7:04 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 190 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни