Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
CNC или друго за изработка на малък метален детайл 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: CNC или друго за изработка на малък метален детайл
stivemaster написа:
...Аз обаче поради постоянната необходимост от изработката на изчекнати детайли освен рутер при това вече за метал започвам да си правя и стругче с шпиндел за фрезови операции и резби както по Z така и по X.Нещо като това,обърнете внимание на "щос операцията" на безгрижния мангал правейки бронзово зъбно колело.

Ами дай пикчъри де. :mrgreen:


Пон Фев 26, 2018 2:09 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: CNC или друго за изработка на малък метален детайл
До никъде съм още ,за рутера съм купил всичко и се туткам , за струга все още не съм уточнил мотора за главния шпиндел какво серво да взема ,че не ми се дават 1300$ за шпинделно серво.Освен това там и настройките на Mach3 малко са ми тайна ,защото няма много примери, за нарязване на резба примерно, със втори шпиндел сложен по X даречем и не само това.
Иначе за рутера, концепцията е да може да фрезова стомана и чугун, с фрезери от ф3 до ф30 .Работната площ е 900/600/200мм,шпиндела е ремъчно задвижван BT30, засега без тул чейнджър ,пък после ще видим може и да му добавя.Шпиндела ще го въртя засега с 2kW серво мотор директдрайф 1/1 ,като целта е да може да нарязва резби до М10.
Стругчето ще е с патронник ф160 ,със серво задвижване,кръстат ножодържач със програмно задвижване, работни ходове по X-400mm ,по Z- 300mm ,серво шпиндел като инструмент, с възможност да се монтира както по Z така и по X.
Като напредвам ще се похваля.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Пон Фев 26, 2018 2:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: CNC или друго за изработка на малък метален детайл
Абе едно не разбирам, защо слагате малки ходове по Z, то .. ми е ясно защо ама по добре да се вкара малко повече джилезо, малко по хай-тек ако трябва конструкция за да се докара коравост ама да имаш по-голям ход 200 ми се види много малко. Е ако го правиш занякакъв специфичен детайл е едно, ама ... стомата с фрезер 30.... не е зле за рутер, ще иска сериозна железария като конструкция, как си я замислил?


Пон Фев 26, 2018 4:23 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: CNC или друго за изработка на малък метален детайл
Напълно прав си колега ToHu, и на мен ми се иска по голям ход, но нищо не би ме дразнило повече, от нестабилност и увеличена вибрация от "измятане" на конструкцията.А технологията която ми е достъпна, не влючва изработката на корпусни детайли от масивен лят чугун, за да докарам твърдост на конструкцията.Затова намалям дължината и така намалява и рамото върху което действа силата на рязане.
Концепционния дизайн е взаимстван от това.Но при мен масата надлъжно ще е положена върху плоча 600/1000/150 от епоксибетон, а направляващите ще са призматични HIWIN 20mm.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Пон Фев 26, 2018 9:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: CNC или друго за изработка на малък метален детайл
Е то е ясно защо се намалява, ама мен някак си ми е... малее ми, един делителен ако сложиш и отидоха 150 мм от хода.


Пон Фев 26, 2018 9:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: CNC или друго за изработка на малък метален детайл
stivemaster написа:
...направляващите ще са призматични HIWIN 20mm.

Под призматични имаш предвид танкети с ролки вместо сачми или нещо друго?


Пон Фев 26, 2018 9:55 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: CNC или друго за изработка на малък метален детайл
Ми то затова делителен апарат няма да има,а въртящата ос с обратни челюсти, трябва да хваща до ф160 на 20мм от масата.Е всичко не може да хваща нали ?Например вертикалните колони 500мм, няма универсална фреза която да ги хваща и се наложи на борверг да ги стържа, както и основите за направляващите на масата 1200мм.
За една плазма, от един месец разкарвам една греда дълга 3200мм и широка 250мм из Варна ,Добрич и сега последно в Девня намерих една фирма да и зачисти лице от едната страна,представяш ли си ?Вече няма големи машини всичко отиде за скраб.

Ей такивабе Ицо.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Пон Фев 26, 2018 9:56 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: CNC или друго за изработка на малък метален детайл
Интересен проект си заформил ...
200мм наистина са малко , сегашния рутер е с 250мм но следващия проект ни е с 290-300мм . Е повечето универсални фрези са с чупещи глави .
По добре заложи на ролкови и задължително с най-висок клас на натяг . Фреза ф30 на стомана ? Доста амбициозно ми звучи .
А на какви СВД-та си се спрял ?
Може ли малко повече инфо за шпиндела BT30 - това е някой от китайските или нещо по марково ?


Пон Фев 26, 2018 11:58 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: CNC или друго за изработка на малък метален детайл
Е подозирам че се подвеждаш с това ф30, там говорим за чистова операция, с дълбочина до 1мм нали се сещаш ? А с 2 kw мотор ,мога да въртя и над 50мм фрезер ако се налага , но нали трябва да има аванс някакъв,така че .....
Шпиндела е такъв .

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Вто Фев 27, 2018 12:10 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: CNC или друго за изработка на малък метален детайл
stivemaster написа:
Е подозирам че се подвеждаш с това ф30, там говорим за чистова операция, с дълбочина до 1мм нали се сещаш ? А с 2 kw мотор ,мога да въртя и над 50мм фрезер ако се налага , но нали трябва да има аванс някакъв,така че .....

Дано да си проверил горното твърдение, за да не останеш неприятно изненадан. Последния ъпгрейд на китайската фрезичка беше точно такъв - серво на шпиндела, 1.5kW. С двупер фрезер ф24 или ф26, в алуминиева отливка, дълбочина под милиметър, като се фрезова контур, тоест, не е на цялата работна ширина на фрезера, и фидрейт малко над 1000, докарва натоварване на двигателя около 50%.
То зависи и от двигателя де - не само каква е мощността му, а и какъв е максималният му въртящ момент. Тоя който е монтиран сега е около 3.5Nm номинално и около 10Nm пиково, като последното е на разположение няколко секунди, след което драйверът сваля лимита до номиналния. Предполагам че за да не изпече моторетката...

Редакция:
Апропо, ще е полезно да дадеш отзиви за шпиндела. Че са относително евтини, и е интересно какво предлагат за тая сума.


Вто Фев 27, 2018 1:48 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: CNC или друго за изработка на малък метален детайл
Е, верно че тук е на алуминий ,но далеч повече от 1мм и 1000мм/мин май нема грижи ..... ще видим !

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Вто Фев 27, 2018 6:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: CNC или друго за изработка на малък метален детайл
Тоя фрезер май само с един режещ ръб ... а и алуминия си е алуминий, но да ще се разбере, дръж ни в течение.
Днес ми поискаха 600 песос за някакъв фрезован детайл от плексиглас и вече се оглеждам да купя нещо, не съм дошъл в мексико да правя мексиканците богати ... има едни тук дето ми дължат пари от една поръчка, мисля да им взема лазера и да го продам а с парите може да взема хубав рутер, не фреза щото фреза не ми трябва, но истински рутер.


Вто Фев 27, 2018 8:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: CNC или друго за изработка на малък метален детайл
ToHu написа:
...не фреза щото фреза не ми трябва, но истински рутер.

Всеки има нужда от фреза... :D


Вто Фев 27, 2018 11:03 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: CNC или друго за изработка на малък метален детайл
Този фрезер фсъщност е вътрешен стругарски нож-бара ф25. А един рутер с истински шпинделен мотор 2.2kW става друга машина ,онзи драйвер държи максимален въртящ момент 14Nm до 6000 оборота,а вдига до 8000.Други по скъпи вдигат 12000 об.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Вто Фев 27, 2018 11:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: CNC или друго за изработка на малък метален детайл
Абе да, всеки има нужда от фреза ,но истинска фреза не ми върши работа за пластмаси, масата и е малка. Ако мога да купувам каквото си искам, повярвай първо бих си купил фреза, ама имам бюджет, и в бюджета ми не влиза нищо такова поне за момента защото не сме имали идея да произвеждаме плексигласови детайли. Ако го направя ще е от няма и къде, т.е. ако са ми оферирали много високи цени, и ако ми писне да ги разкарвам от БГ. В момента ми ги правят в БГ, но да мъкнеш плексигласи до Мексико си е голяма простотия. Така се случи че еидн доставчик не свърши нищо, и ни дължи доста пари, и знам че няма пари за да ми ги върне, та ще му пратя адвокати и мисля да му взема лазера, не лошо сравнително ново митсубиши 4 kW, а може и един ъпкант да включа. Та тая лазер не го искам за мен, имам си доставчици, верно може да реже и плексиглас, но предпочитам да го продам, мисля че без проблем ще му взема $80-100к та с печалбата ще взема един читав рутер. Да видим какво ще каже адвоката, тоя пък може и пари да намери да си плати дълга, тогава ще съм прецакан защото няма да направя печалба, освен ако не му взема и глобите :)


Сря Фев 28, 2018 2:44 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 60 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни