Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
CNC контролер 
Автор Съобщение
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Пон Фев 20, 2012 6:49 pm
Мнения: 581
Местоположение: Пловдив
Мнение CNC контролер
Колеги, поръчах си това
NVUM%206Axis%20CNC%20Controller%20MACH3%20Ethernet%20Interface%20Board%20Card%20Fr%20Stepper%20Motor%20_%20eBay.html,
какво Ви е мнението?


Нед Ное 19, 2017 12:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: CNC контролер
Имаш предвид това?
https://www.ebay.com/p/Nvum-6axis-CNC-C ... 3246935368


Нед Ное 19, 2017 12:34 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Пон Фев 20, 2012 6:49 pm
Мнения: 581
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: CNC контролер
Да .
Вече пътува за БГ. Май-действах малко първосигнално но вече е факт. Приемам всякакви мнения.


Нед Ное 19, 2017 12:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: CNC контролер
Не изглежда много обещаващо,в тоя корпус 6 мотора, може би мънички, освен ако не са сътворили чудеса, ама не изглежда така.


Нед Ное 19, 2017 1:09 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: CNC контролер
Пише контролер нали, не се очаква да има драйвери вътре, че да разсъждаваме за моторите големи или малки.

Ами Краси, дано да нямаш същите кахъри като мен, защото и аз имам един контролер на същата фирма и ....... екзорорските драйвери изобщо не го чуват.Не може да се регулира тайминга заради буфера който си прави и явно идва твърде бърз и .... той си джитка моторите седят.
Общо взето котка в чувал,ама била хубава !
Всичките им стоки такива .Аз избягвам изобщо да гледам такива оферти вече - "продавам кола" ама кво що няма да описвам .
Ако пък вземе че тръгне, похвали се непременно.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Нед Ное 19, 2017 2:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: CNC контролер
Не е проблем да има и драйвери в поодбен обем. Например, тия юнаци тъпчат в тоя контролер ( http://www.galilmc.com/motion-controlle ... s/dmc-40x0 ) драйвери за стъпкови, серва и какво ли не.
Да, знам че е друг ценови диапазон. Само показвам че има и такива реализации.


Нед Ное 19, 2017 3:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: CNC контролер
абе не е невъзможно, то има и нови цъкалки, ама ... ясно де може би няма драйвери, аз все си представях драйвера като част от контролера а не отделен. Някак си не си представям да клатиш 230 khz PWM и между драйвера и контролера да имаш неизвестно количество и тип жица. А и драйвера като е външен какво става с тока, как контролера знае какъв е тока, или има някакви стандатни драйвери със стандартен интерфейс през който контроелра отчита и тока ?


Нед Ное 19, 2017 8:57 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Сря Апр 05, 2006 8:52 pm
Мнения: 877
Местоположение: Разград
Мнение Re: CNC контролер
200 kHz e максималната честота на поредицата сигнали за стъпка.
Токът се мери локално от драйвера на стъпковия мотор (доколкото може да се измери) или пък от сервоконтролера.


Нед Ное 19, 2017 9:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: CNC контролер
При приличните драйвери и контролери, тия сигнали са диференциални. Там поне е по-лесно с жицата - требе да отговаря на изискванията за 422 / 485, да е с екран, и толкова. Който не спазва изискванията, ходи за тамян или да му леят куршум. :D

А галилци са малко по-нахални. Максималната честота за STEP/DIR беше няколко мегахерца.


Нед Ное 19, 2017 9:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: CNC контролер
Може, нямам директен опит с такива контролери, това което съм виждал и пипал е било на големи CNC-та, където изобщо не говорим за стъпкови. Ще се пообразаовам малко, нали се каня да взема някакво малко CNC, по скоро рутерче.


Нед Ное 19, 2017 9:37 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: CNC контролер
itso.t написа:
А галилци са малко по-нахални. Максималната честота за STEP/DIR беше няколко мегахерца.


На Mesa платката по конкретно 7i76e производителя твърди че може да клати до 8mhz :D
Серво драйверa които имам на ABB максимума е 1mhz на делтата е 4mhz :D Ще ги клатя на 250khz :) -> 15m/min резолюция 0.001


Контролера обикновено не отчита тока , в повечето случаи изпраща импулси step/dir и драйвера си управлява мотора самостоятелно . При проблем драйвера може да изпрати към контролера сигнал и съответно де се включи защита . Това за стъпков мотор не е ефективно :D
Конкретно за този контролер не мога да дам мнение за други такива подобни от китай за по 100$ имаше доста негативи .
Нещо доказано като работещо и на достъпна цена за Mach3 тук http://cncdrive.com/products.html
или малко по-скъпия вариант https://www.ebay.com/itm/CNC-Ethernet-S ... 1242258619


Последна промяна s7ama7 на Нед Ное 19, 2017 10:58 pm, променена общо 2 пъти



Нед Ное 19, 2017 10:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: CNC контролер
Предполагам че за по-малки машини, т.е. по-евтини си струва да се икономиса някой лев, но ако дадеш 2-3 хил за механика май няма много смисъл да спестиш 200-300 от контролер, предполагам по-скъпите такива има защо да са по-скъпи.


Нед Ное 19, 2017 10:45 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: CNC контролер
Не са само галилци така, колега .Почти всеки етернет контролер, бива обявяван за годен да поддържа комуникация, със скорост над 2MHz .
Скоро станах представител за България на интересен контролер който е интересен за мен, защото е постижение в насоката в която се развивам аз - плазменото рязане.Въпреки това създадетя му е много напредничав младеж и го развива много успешно.Достигнал е само за няколко години, там и отвъд където примерно MACH3 не са достигнали за 20 години.
Кво имам предвид - собствен G код интерпретатор RS274 съвместим и планировач на движение,PLC функционалност допълваща G и M кодовата заложена.Възможност за добаване на функционалност от собственика при желание на общността от ползватели.
Разгледайте упътването и ще добиете представа за нивото.Давам този пример не за реклама ,а за да покажа професионално действащо устройство, на цената на MACH3 даречем + читав моушън контролер + PC .
Да се избягва сравнението с Меса и други такива (разгледайте форумите за тях и ще разберете какво имам предвид)
Относно АББ и Делта, там става дума за друга бира, а тази бира се нарича CAN Open.Там няма стъпка и посока, а всички - PC,контролера за движение,сервата ,честотен инвертор и т.н. са в CAN Open мрежа като устройства и на 1 микросекунда даречем, се опреснява състоянието им и ......така.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Нед Ное 19, 2017 11:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: CNC контролер
Последните години, няколко пъти съм споменавал за тия юнаци. Впечатленията ми бяха, че продуктът им изглеждаше перспективен. Радвам се че някой се е престрашил да се запознае с продукцията. Надявам се да споделиш впечатления от първа ръка.

Не ми харесаха организационно. Преди време контактувахме с тях за някакъв контролер. Облъчваха ни да направим преордер, защото видиш ли, продуктът щях да бъде факт до няколко седмици. Ама аз тая песен съм я слушал, и не кълва на подобни глупости.
Уж щяха да ни известят при някакво развитие. Уж. Наужким. Майтап. Мда, не особено добро чувство за хумор. :D

Когато контактивахме, актуалният им сайт беше тоя: bevelcutting.com
Определено тоя сайт няма развитие от доста време. Преди около половин година бяха попаднал на тях на някакъв друг сайт, с обновена листа на продуктите ти т.н.
Тия миграции също не ми направиха добро впечатление.

Както казах, съвсем субективно продуктът им предизвика интерес, и им бях поразучил нещата. С риск да прозвуча като облъчен сектант, :D като хардуер са много далече и от Galil, и от другите индустриални решения които са ми попадали.


Пон Ное 20, 2017 12:15 am
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: CNC контролер
Е,ще видим как ще вървят нещата ,засега за тези пари си е песен,ще споделя като разуча в детайли.
Аз поръчах един - машината си работи добре.После поръчахме 5 и поискахме промяна в напреженията на входове и изходи - да са на 24v. ,права и файл с локация на български.
Човека се отзова,затова го хваля.За нататък ,ще видим.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Пон Ное 20, 2017 1:07 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 78 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни