Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
CNC контролер 
Автор Съобщение
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: CNC контролер
Първо ако се чете не през ред а всеки ред е видно че контролер над 10К Е далеч не е PC базиран камо ли да е за MACH3.
После, кво да коментирам колегата, които е решил че всичко може и само с PIC.Ще кажа само че от неговата камбанария така изглеждат нещата.
Друга е гледката от тази на следното даречем ниво:
Стругов център с две триосни глави, първата и с шпиндел,както разбира се и два основни шпиндела с патронници - преден и заден които също са оси(такива между другото правят вече и у нас - Райс)
Хайде с PIC-а да го мръднем това нещо кво ще кажеш ? Ти казваш парите.Тогава ще се замислиш, че това желязо има маса и че имаш рампи да спазваш, дори и при тези 3kW серва ,защото при бърз ход 20м/мин може да направиш ... катастрофа.
Ето ти и обичайна обработка да помислиш - докато си правиш кротко вътрешна резба на 1200 об с долната глава,с горната минаваш външно една стружка грубо,обръщаш нож и минаваш и една чисто.Контролера ти трябва да има функционалност за кода за резба ,както и за подчинени изречения ,за да можеш да повториш размер на чистото или резбата.
И накрая не наричай CAM, програми които просто с питонски скрипт насичат линиите в един dxf и листват координатите на точките.И няма да обяснявам какво е CAM и защо струва толкова,щото не ми се пише повече .

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Нед Ное 26, 2017 4:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: CNC контролер
stivemaster дори и не знам какво коментираш вече. Раис използват готови контролери, нямащи нищо общо с МАЧ, линукс и т.н. Да там има рампи, корекция на инструмента, резби и т. н. и т.н. Това вече не е diy, нито е хоби нито е възможно да се присади управление от горецитираните играчки.... 100% съм сигурен, че никой няма да си купи желязото (да си го произведе сам е пълен абсурд) и да вземе да му слага измислено управление. Ако ти трябва струг или център вземаш кредит, печелиш или по друг начин и го купуваш.....с всичките му джушки.....


Нед Ное 26, 2017 6:43 pm
Профил WWW
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: CNC контролер
Обясняваш ли ми не мога да разбера ? Ти дори не прочиташ какво съм написал.И темата не е за ХОБИ контролер ,ако си забелязал,ама сигурно не си, щото си зает да хвали твойта си творба.


За тези които се интересуват нещо интересно .

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Нед Ное 26, 2017 7:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: CNC контролер
stivemaster написа:
За тези които се интересуват нещо интересно .


И какво му е интересното на това? Поредният безсмислен труд сложен в нета?! За какво ще го ползваш?!
- къде се задава диаметър на инструмента
- къде се задава обхождане на контур - отвътре / отвън
- къде се задава посоката на обхождане
- къде е последователността кой след кой елемент да влязат в кода
- къде се задават скоростите
- къде са дълбочините на рязане/ брой пасове

Аз вече казах че на мен ми изглежда, че си изгледал, разгледал и тествал хиляди безсмислени, къде фри къде платени софтуери от които полза няма а само губене на време. Обаче минавайки през няколко десетки софта явно успяваш да се справяш със своите задачи криво ляво..... То и като те гледам ти с плазми се занимаваш. За плазми не съм правил нищо, аз фрезовам. Ако беше за фрезоване бих ти препоръчал SolidWorks седни научи го и ще видиш, че всичките тия неща които линкваш са наистина безполезни.


Нед Ное 26, 2017 9:45 pm
Профил WWW
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: CNC контролер
Виж сега кво пичага, прибери си оная работа че ще ти вляза в тона и ..... нищо хубаво няма да излезе от това.За човек който хабер няма от ЦПУ машини, вместо да се засрамиш, изглеждаш окрилен от невежеството си .

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Нед Ное 26, 2017 10:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: CNC контролер
Когато започнах преди 12 години и влизах в цеха да понагледам работата 30тина "майстори" на по 50+ години и те искаха да ми обяснят колко велики ЦПУ майстори са..........

Хайде :D жив и здрав да си!


Пон Ное 27, 2017 9:27 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: CNC контролер
stivemaster написа:
Така е слагат един германски, по мощен от малина и предостатъчен за работа.

Пробвал ли си как се държи комбинацията SBC с техен контролер?


Пон Ное 27, 2017 3:29 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: CNC контролер
Излишно скъпо,не купувам такива.Не съм пробвал такава комбинация.Имам такъв и мисля да пробвам с него,заради тъча.Иначе това ODROID-C2 било по производително от Распбери пи3 и всъщност работи доста добре,всъщност безупречно. Все още разучавам системата и всеки ден откривам нещо на пръв поглед странно или пък хитро измислено .Като цяло, поне откъм плазмено рязане, е на много високо ниво.По интересното на ЦПУ-то на г-ина Кирилов, е че човека е доста отворен за нововъведения.Общо взето заяви, че е готов да включва функционалност, която е полезна без значение от източника - Фанук,Сименс-Хайденхайн,Окума, Мутсубиши и т.н.Разбира се към някои е резервиран и с право, защото Окума и Митсубиши не спазват EIA-RS274 и при тях кода за резба даречем, може да е канален цикъл или е.еж ли му майката какъв цикъл.
PLC функционалността, също е много интересна ,защото се изпълнявала с най висок приоритет.То между другото, за разлика от MACH3, в MYCNC има само два приоритета - на основни функции и на PLC.Разликата не се усещала в работоспособността.Докато в MACH3, всеки М код прекъсва планираното движение по траекторията,като причинява забавяне,а ако е в завой - почти спиране на движението ,което е ултрадосадно.Изключение правят само М10 и М11 които са за лазер и там няма отражение.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Пон Ное 27, 2017 11:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: CNC контролер
Тия хора продължават да генерират много противоречиви чувства...
Разгледах сайта ми. Наред с контролерите и другите джаджи, предлагат не'ква клавиатура с бутони и два енкодера. Бутоните са стандартни "пуканки". Енкодерите приличат на ширпотреба, механични.
Като се има предвид, че тия енкодери не изкарват много в "домашна" среда, колко ли биха бачкали в индустриална. И това, 21-ви век, при такова разнообразие на оптични и магнитни енкодери...


Вто Ное 28, 2017 11:16 am
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: CNC контролер
Имам две такива клавиатури, които са бонус - не съм ги плащал и не мисля да ги слагам.Съгласен съм чe далеч не са профи ,дори като ги разглеждах енкодерите са на 10мм под нишото на пуканките ?!?!? как са мислени не знам.По интересното е че са надписани - http://ecocut.pl
В крайна сметка зад този проект не седи международна корпорация, която да финансира и да бере после.Като не го кефи някой това ниво ,се обръща към Burny даречем и си купува контролер за плазма - 6500 паунда !!!! После си купува и THC контролера им за 6000 паунда !!!! и всичко си му е наред ,на ТОП ниво - върха на технологията.
Иначе ето ти алтернативна клавиатурка - маркова,подвижна ,ще изкара още доста употреба ,представи си килко струва нова и защо.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Вто Ное 28, 2017 2:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: CNC контролер
Не става въпрос за конкретната платка. Тя не е интересна. Всеки чиито ръце не за заврени отзад, може да си направи подобна, и то според неговите си нужди.
Това което ме притеснява е, че издава общо ниво. Щом са им се досвидяли няколко кинта повече за хубави енкодери, какво ли слагат по контролерите? Че ако и там са пилили цената на макс, лошо...


Вто Ное 28, 2017 3:14 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: CNC контролер
Аз ти го написах ,ама явно не си го видял - според мен тази клавиатурка е творба на поляците,защото на нея пише сайта на поляците, няма я като отделен артикул с цена и я дават в бонус комплекти.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Вто Ное 28, 2017 10:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: CNC контролер
Я докато се дърлите кажете някакви впечатления от Ethernet SmoothStepper че нещо се замислям да ъпгрейдна малката плазмичка. Четейки по диагонал в сайта им не можах да видя примерно дали може да се върже в LAN-а или иска да си е на отделен порт за да работи кадърно (то няма особена логика това ама де да знам). Принципно не ми се сменя софтуера (сега е с мач3) щото момчетата и без това работят на 3 различни софтуера и сега ако им ръгна четвърти - има да ме псуват. Мач4 пък има една блестяща цена, че чак шефа като видя и каза "твърдо ние". Зора ми като цяло е осигуряване на 2-3 паралелни порта - не че няма платки де.

Оня ден нещо ми се бъгяса компютъра и реших да го сменям обаче новия няма паралелни. Купихме две платки, ама то пущината не мога да и сложа ХР. Win10 ама 32 битова версия. Абе тъпа история.


Сря Ное 29, 2017 6:52 pm
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: CNC контролер
Щом досега си бил с паралелния порт значи си със стъпкови мотори . Според мен ако няма да се възползваш от предимствата му по - добре си вземи от тези http://cncdrive.com/products.html
Като гледам цената им ще дойде на половина предвид факта че от USA ще плащаш ДДС + мито и пощенските им такси .

ПС: Като си спомня изказването от друга тема "
Cekins написа:
Ехеее - много нискобюджетно - 400$ за машина с която се изкарват пари не трябва въобще да стават на въпрос.

"
Направо може да скачаш на това : http://dynomotion.com/KFLOP.html


Сря Ное 29, 2017 11:13 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: CNC контролер
Аз затова реших да прескоча MACH3, Sheetcam и AUTO CAD отчасти и да не се занимавам с програма станала насила популярна ,а реално без поддръжка.

s7ama7 изказал си се лекомислено - обвързвайки принтерския порт с вида на моторите, макар че в случая си налучкал.

Cekins, кво ще и ъпгрейдваш толкова ? Ако ще правиш табло с бутониера - вземи едно такова - http://www.ultimarc.com/pacdrive.html

Между другото,нещо твърде важно за бъгливата MACH. - от всички тествани версии най добре се държи - 3.043.062

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Чет Ное 30, 2017 9:17 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни