Отговори на тема  [ 400 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 27  Следваща
Въпроси около CNC 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Въпроси около CNC
от каталога на SKF за СВД:
Прикачени файлове:
SKF СВД кривина на винта.PNG
SKF СВД кривина на винта.PNG [ 85.39 KiB | Прегледано 4654 пъти ]

Прикачени файлове:
SKF СВД кривина на винта fig10.PNG
SKF СВД кривина на винта fig10.PNG [ 30.42 KiB | Прегледано 4654 пъти ]

ep = tolerance over the specified travel
Vup = maximum permitted travel variation over the useful travel lu
lu = useful travel


Нед Юни 21, 2020 2:55 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: Въпроси около CNC
ToHu написа:
Абе странно нешлайфани винтове, без закалка, айде последното да речем е за по-тежки натоварвания, ама шлайфа ето някак... или технологиите много са напреднали или....са се върнали в 18-ти век, не знам кое от двете.
Другото което ми е странно, как успяват да ги изправят с нужните толеранси, ако е за десета как да е, ама микрони с изправяне... то и стотни силно ме съмнява да постигат.


Твърдия слой го докарват чрез студеното валцоване. За твърдо е твърдо там няма проблем.


Нед Юни 21, 2020 3:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
Ами не е баш ама да речем го докарват. Има разлика в това дали имаш валцоване или закаляване, при едното "уплътняваш" материала което намалява подвижността на атомите и от там става по твърд, при закаляването имаш различен тип промяна в структурата.
Мда, това на SKF по-истинско изглежда, горе долу 1 мм на 6 м и то за най куция, предполагам и цената е доста различна :)


Нед Юни 21, 2020 6:06 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Въпроси около CNC
Тони сякаш не разбираш проблема - разликата в размера изобщо не е проблем,щото той е софтуерно отстраним.Въпроса е в луфта ,който не може да се компенсира,щото дори да имаш обиране на луфта като функция, не можеш да направиш кръг, без да направиш 4 прагчета при компенсирането.Освен това машината натръпва материала при рязането,заради хлабината .

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Нед Юни 21, 2020 9:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
Не аз разбирам, чудя се, то едното и другото са свързани. Като имаш винт с голямо радиално отклонение това води до ускорено износване и на винта и на гайката. Гайката като по-мека го отнася първа, но това малко или много ти променя и геометрията на винта, увеличават се допуските което пак води до неравномерно СТ.
Ясно е, че няма как в домашна машина да слагаш ужасно скъпи части иначе се обезсмисля правенето и, просто се учудвам че са чак толкова зле евтините решения.


Нед Юни 21, 2020 10:12 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: Въпроси около CNC
ToHu написа:
...
Ясно е, че няма как в домашна машина да слагаш ужасно скъпи части иначе се обезсмисля правенето и, просто се учудвам че са чак толкова зле евтините решения.


Така е но луд спирка няма :D

Те да бяха само винтовете ... колко пари отиват в малките неща на които изобщо не им обръщаме внимание :)
лагери за винтовете , смазване, ел. табло, окабеляване , контактори и защити , хубава водна помпа , маркучи за високо налягане , крепежи(болтове,гайки) , труд, цялостна опаковка , управление и бутони за управлението и много други неща .
Най-чиста работа е един ретрофит на някой набор :)
Пак ще се набият пари за да стане истинско но пък и крайния резултат е ясен .


Пон Юни 22, 2020 8:24 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
Ще ви държа в течение какви железа ще изкочат от складовете, подозирам че са стари ФУ-та, още нямам снимки. Иначе зависи за какви цели ти е нужно, за металообработка да, това е най-удачно. Ако е за пластмаси и по-големи детйали, т.е. тип рутер според мен си струва да се купи нещо готово и евентуално да се модернизира. Иначе машина за лист 240х120 което е минималното за разумна работа с такива материали да тръгнеш да си го правиш е наказание, колкото и по-некритична да е от другата. Не виждма как ще ти излезе по-евтино от някой второупотебски рутер за дървения, вървят между 10-20к $, или пък евтин китаец, те са още по-евтини.


Пон Юни 22, 2020 9:59 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: Въпроси около CNC
Мен не ме брой аз скочих на Mori Seiki 3.5т :D Късмет за другата седмица го чакам да пристигне . :)
Някой ако знае фирма която да отдава под наем измервателна техника да свирка .. става въпрос за гранитна проверовъчна линия и ъгъл на 90 градуса.


Пон Юни 22, 2020 3:58 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
Супер! И честито.
Ще се налага ли да се прави ново управление, или е с нещо модерно?


Пон Юни 22, 2020 4:15 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: Въпроси около CNC
itso.t написа:
Супер! И честито.
Ще се налага ли да се прави ново управление, или е с нещо модерно?

Да ще се налага иначе е с Fanuc 10M :)


Пон Юни 22, 2020 4:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
е и фанука не е толкова зле, какво не му харесваш толкова :)


Пон Юни 22, 2020 9:12 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
Че какво му е на фанука? Един нов монитор и ще изкара още поне 93г.


Пон Юни 22, 2020 9:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 8:16 am
Мнения: 1063
Местоположение: путинофили: "иди н***й"
Мнение Re: Въпроси около CNC
stivemaster написа:
Тони сякаш не разбираш проблема - разликата в размера изобщо не е проблем,щото той е софтуерно отстраним.Въпроса е в луфта ,който не може да се компенсира,щото дори да имаш обиране на луфта като функция, не можеш да направиш кръг, без да направиш 4 прагчета при компенсирането.Освен това машината натръпва материала при рязането,заради хлабината .

с мах3 или подобни аматьорски у-я - няма как да решиш проблема - който се решава със софт. и малко хардуер
(да не вземеш пак да се засегнеш!)


Вто Юни 23, 2020 7:36 am
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Въпроси около CNC
Споко няма,но за твоя радост от поне година, окончателно се отказах от мача и дори съм на път да се откажа и от линукса ,пък съм корава глава.От около година щастливо употребявам това и засега смея да кажа че е читаво.Особено за цената си - 170$.Много ще ми е интересно, да ми подскажеш как аджеба софтуерно, ще отстраниш дрънченето на машина с луфт ! И аз все още не съм виждал, дори Фанук и Окума да правят правилна компенсация на луфта, при кръгова интерполация !
Сега, на дневен ред са ми винтове с двойна гайка и как да гарантирам мазането на гайките.Кво имам педвид - при малко по голямо съпротивление от страна на магистралата на гайките, маслото ще тръгне само към танкетите и опааа окотил съм ги. Дори сега се замислям, някакви пресостатни датчици и с китаеца да ги следя, дали ще цъкнат .Китаеца има възможност (обаче трябва да е блок от програмата която се изпълнява)да проверява входовете и ако задейства помпата за смазване примерно, да чака да изцъкат тези пресостати и тогава да продължава, иначе да спре.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Вто Юни 23, 2020 6:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
хидравлика :) става с различни диаметри на магистралата и тръбичките към съответните консуматори. Ако разликата в диаметите е голяма налягането в магистралата си остава непроменено и това към гайката ще си остава достатъчно високо за да маже. Ако само така не става може и някакви другиограничители на дебита.


Вто Юни 23, 2020 8:01 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 400 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 27  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни