Отговори на тема  [ 400 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 27  Следваща
Въпроси около CNC 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
За цената, ами яхтата е скъпо удоволствие, то едно зареждане на сравнително малка моторна с гориво е 5хил евра, бязплатен обяд няма.
Не ти казват май всичко, най-добре ако можеш да видиш с очите си.
П. С. От платна идея си нямам но съм почти сигурен че ако го направиш със тиксо и тиксото остане ще хвърлиш платното.


Сря Дек 13, 2017 9:26 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Мар 05, 2017 2:38 pm
Мнения: 29
Мнение Re: Въпроси около CNC
Виждам,че те интересува темата.Разбира се,че няма да е тиксо.
Него го слагат в норвегия-един бандит,дето лъже хората и им иска пари за уж ламинирано платно.
А в същност реди с тиксо фибър и на пръв поглед все едно,че платното е ламинирано.
Аз ще използвам метода на южноафриканеца-всъщност италианец.
Нискотемпературни лепила-3M low Melt 3792Mтемпература


Сря Дек 13, 2017 10:31 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Мар 05, 2017 2:38 pm
Мнения: 29
Мнение Re: Въпроси около CNC
Температура на топене -130 градуса.
Високоякостни и еластични.
В трудовашката количка влакното ще минава през казан със стопено лепило и ще се полага горещо на милара.
Смятам също така да сменя и помпата за вакуум с една която бачка при минус 1,5 Мегабара вакуум.
Прави някъде около налягането върху ламината ще е огромно.Стига да издържи вакуумната чанта.
За вакуумната чанта ще използвам високоякостен ннайлон с размери 30 на 15 метра клапани за мъркучите за вакуум и бронирани мъркучи за да не ги сплеска вакума.


Сря Дек 13, 2017 10:40 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Мар 05, 2017 2:38 pm
Мнения: 29
Мнение Re: Въпроси около CNC
Единствената задача остава,при нагряването с лампите под вакуум,найлона на вакуумната чанта ще се разтегне,а може и да залепне за милар филма.
Трябва да се маже с нещо-масло,или парафин един дявол знае.
Тази задача е с много неизвестни.


Сря Дек 13, 2017 10:45 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Мар 05, 2017 2:38 pm
Мнения: 29
Мнение Re: Въпроси около CNC
Има и други физически начини за спояване на нееднородни сплави,но това вече ще навлезе в рамките на един бъдещ патент,в който сам човек няма да може да се справи,а само екип от хора .


Сря Дек 13, 2017 11:09 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Мар 05, 2017 2:38 pm
Мнения: 29
Мнение Re: Въпроси около CNC
...пък и това,е съвсем друга тема и едва ли ще е адекватна ,така както експлозионното заваряване да речем .
Едва ли някой е пробвал нещо с полимер и карбонов фибър,ама знае ли човек-луди на тази планета все още се намират,благодарение на което се движи и прогреса.


Сря Дек 13, 2017 11:26 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 27, 2012 8:27 pm
Мнения: 2008
Мнение Re: Въпроси около CNC
Трябват ми 2 бр. х 400мм направляваща за линейни лагери ф.10 мм някакви идеи от къде да си поръчам. Намерих такива тръбни но не ме устройват.


Пет Мар 15, 2019 12:46 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Въпроси около CNC
Ами примерно от тук.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Пет Мар 15, 2019 8:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 27, 2012 8:27 pm
Мнения: 2008
Мнение Re: Въпроси около CNC
ф12 е най малкият в посоченият линк
както и да е, вече намерих и пръчах


Съб Мар 16, 2019 1:08 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Re: Въпроси около CNC
Мога ли да попитам каква е разликата в това дали CNC рутерче е изградено от алуминий или от стомана? Гледам, че масово се използва дебел алуминий - поне 10-15мм. Обаче аз имам под ръка листова стомана различни дебелини и мисля от нея да сложа. По-тънка ще използвам от аклуминия, но 100% ще е по-здрава и тежка. Второто не мисля, че ме бърка. Даже май е положително. Може би само части от моста ще направя от алуминиеви профили, но не целия... Рутерчето ще е малко - предполагам нещо от сорта на 1000х600 или 700...

_________________
www.elkran.com


Съб Май 16, 2020 2:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
Ами изпозлва се алуминий най-вече защото лесно се обработва и макар да е по-скъп като материал накрая излиза по-евтино от чугун. Теглото е само един фактор, резонанса обаче има много компоненти, един от тях е дебелината на детайла. При всички режещи машини, без значение метало или не важно е конструкцията да е корава, това се постига по различни начини, най-доброто са масивни чугунени отливки. Като говориш за CNC рутер усещам че визираш нещо портално, там голям проблем може да имаш в коравостта на портала, както във вертикална, така и в хоризонтална посока. Скоростта на рязане е пряко свързана с това колко ти е корава конструкцията. Какъвто и шпиндел да сложиш това няма да помогне ако портала започне да осцилира, при изпадане в резонанс може да получиш толквоа големи амплитуди при порталните фрези че не само да съсипеш детайла ми и да трошиш инструменти като клечки за зъби. Работиш със солид, можеш да си го симулираш, ако не знаеш как се смята сила на рязане има електронни калкулатори кенаметал мисля имаха хубав който е свободен. Първо добре прецени какво ще обработваш, между дърво, пластмаса, алуминий има голяма разлика. Работата на ниски скорости ако за алуминий е решение на кекава конструкция то за дърво/mdf е нежелана а за пластмаса направо невъзможна. При ниска скорост имаш твърде голямо точково загряване, mdf-а почва да потъмнява, пластмасата да се топи, въпреки че не режеш. Също така прецени какъв рамер детайли и каква обработка ще правиш. Повечето рутери се използват най-вече за разкрой, който е сравнително лек режим, при който дори да си ограничен в скорост и дълбочина на рязане все още може би си струва да го правиш сам и на неподходяща машина. Ако обаче започнеш да фрезоваш по-сложни детайли, обработваш повърхнини, е абсолютно безсмислено. Само за месец два изгубеното време ще ти изплати някоя фабрична машина.
За европа не знам, може би по-трудно се намира, но в САЩ има много употребявани машини на доста добри цени. Преди време бях гледал 5 координатна машина с две маси, така и не я купих но цената беше много добра, 20 хил ако не ме лъже паметта. Мога да ти гарантирам че за двойно на това не можеш да направиш нищо което дори да се доближи като параметри. Говорим за сериозна машина, а не за китайско портално рутерче. Тъй като подозирам за какво ти е нужна от сега ти казвам, зарежи тая песен.
Ако не ти се дават пари за истинска 5 осна машина по добре купи някоя кука и и сложи шпиндел. За твоите нужди ще върши работа, не е производителна като 5 осна машина, но като я окомплектоваш с хубава въртяща маса ще можеш да правиш дори повече неща от колкото с 5 осна машина па дори и на нея да и сложиш маса. Слагайки две въртящи маси ще имаш и приличен цикъл когато обработваш повече от един детайл. Такива куки излизат в диапазона 2-10к евро, зависи колко си късметлия. Последно се продаваше една за 3к евро заедно с управлението.


Съб Май 16, 2020 3:15 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 749
Мнение Re: Въпроси около CNC
Масово българските производители използват алуминии защото разчитат на точността на "супер прецизните :) " профили :d :d ....Сле зглубяване на основата няма понататъшна машинна обработка . Резултат е крива конструкция но не достатъчно че да има проблем с направляяащите . .....
Ако се прави от стомана със сигурност ще се получи по добре но задължително трябва да имаш последваща машинна обработка ако ще заваряваш и одгряване . Което си е скъпа услуга ако нямаш авер с голяма машина :)
Задължително танкетни направляващи !
Наистина си прецени инвестираното време и труд дали ще е оправдано .
Аз например моя проект го влача вече две години :) , а отказване няма че много време и пари съм инвестирал .


Съб Май 16, 2020 4:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3546
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Въпроси около CNC
s7ama7 написа:
...зглубяване ...

"зглубавяне" е много по-добре

_________________
Хайде де!


Съб Май 16, 2020 4:32 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 749
Мнение Re: Въпроси около CNC
dan написа:
s7ama7 написа:
...зглубяване ...

"зглубавяне" е много по-добре

Е изложихме се :D .... звучи добре :D

ПС . За основа може да използваш боргово поле по евтино ще е и трябва да е почти право .


Последна промяна s7ama7 на Съб Май 16, 2020 4:45 pm, променена общо 1 път



Съб Май 16, 2020 4:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
Лично за мен това е загуба на време и пари. Бих се хванал да го правя просто за спорта, или ако реша да произвеждам такива машини, но да се хвана да правя за да си свърша работа... не виждам никакъв смисъл. Алтернативи има не малко.
Прецени добре какво ще правиш, в смисъл за какво ще я използваш, какво ще ти е натоварването и си реши проблема с нещо фабрично. Да ти кажа дори китайска да си поръчаш, сигурно пак ще ти излзезе по-изгодно дори и с последващата и доработка за да стане нещо от нея.
Ако си се хванал да правиш сам стоманена това е доста сериозно начинание. Има смисъл ако искаш да направиш нещо наистина читаво, да ама нещо читаво не става с подръчни средства. Обработка ще е задължителна, и не само механична, за да си сигурен че няма да имаш проблеми ще трябва и термална, иначе по-добре действай с ал.профили не че и там не е препоръчително да имаш обработка, ама поне може да вземеш такива които вече са температурно обработени ... е поне според търговеца :)
В този ред на мисли, не знам дали не е по-добре да помислиш за някой от вариантите с лети корпуси, поне със смолите имаш опит вече. Няма да е много евтино, но ако е портална поне портала може да го направиш лят, от три части. Няма да е голям зор да се отлее, напречната греда дори може би може да се изпълни като напрегната конструкция, ама не съм сигурен за ефекта, това вече си отива строителство трябва да се почете. Основата вече може да я изпълниш стоманена но за голяма машина дори не се сещам къде ще ти я обработят, не знам у нас останаха ли подобни машини някъде.


Съб Май 16, 2020 4:40 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 400 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 27  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни