Отговори на тема  [ 400 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Следваща
Въпроси около CNC 
Автор Съобщение
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: Въпроси около CNC
Аз пък се чудя къде е конкуренцията с която се сравняваш :)
2000лв може да се събере играчка не и машина която да върши някаква работа .
Е гледай и другите параметри де така не е честно :) Аз примерно с 650мм/мин по алуминии 6082 мога да дялкам с DOC 6mm WOC 6mm
Или пък DOC 15mm WOC 3mm това е при 6мм фрезер него също се гледа :)


Вто Юни 20, 2017 8:57 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
Имате "професионални" деформации. :D
И аз гледах в тубата някаква корава железария, която въртеше резби с метчик, с няколко хиляди оборота на шпиндела, и правеше отвори, с доста голямо свредло, все едно забива пирон във фибран, но не твърдя че всички машини трябва да ги могат тия неща...

@pipilica
Сглоби каквото е по силите ти. В процеса на ползване ще видиш какво трябва да се изчисти като бъгове, а и ще имаш възможност да прецениш дали си заслужава да задълбаваш в материята.


Вто Юни 20, 2017 9:05 am
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Въпроси около CNC
s7ama7 написа:
Аз пък се чудя къде е конкуренцията с която се сравняваш :)
2000лв може да се събере играчка не и машина която да върши някаква работа .
Е гледай и другите параметри де така не е честно :) Аз примерно с 650мм/мин по алуминии 6082 мога да дялкам с DOC 6mm WOC 6mm
Или пък DOC 15mm WOC 3mm това е при 6мм фрезер него също се гледа :)



За да се усетиш малко - ти с тази машина ли започна ?
Хайде сега малко се позамисли откъде си почнал и къде си сега и дай по друго мнение.Аз поне бих посъветвал питащия дори да има пари да си направи корав рутер ,първо да си направи учебна машина ,защото при различните хора (аз самия съм от по бавно схващащите), усвояването на работата с рутера е различно дълъг процес.От друга страна и бързо да схващаш, като няма на какво да се учиш (имам предвид предизвикателства), ти нямаш представа колко неща още не знаеш.


А ако ще търсим кусури ето ви пример - 5 осна ОКУМА MU-6300V с допълнителна екстра - стругови функции на А ос пускаме програма за една тъпа кутия от дуралуминий с 3 установки.Стърже се с прибавка страна 1,обръща се стърже се окончателно и пак се обръща за уточняване.Интересното е че първи работещ инструмент е двупер ф12 със сменяеми пластини и същия се явява и последно работещ на 3 установка.Пуснеш ли пак програмата обаче, показва грешка N едикоя си - липсващ инструмент в магазина !?!?! За информация - същата грешка се наблюдава и на 35 годишна машина на същата марка.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Вто Юни 20, 2017 8:36 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: Въпроси около CNC
Да с тази машина съм почнал , моя коментар беше в отговор на мнението на "ценков" .
Автора на темата е ясен , той иска с подръчни материали да си направи машинка просто така за спорта.. В което няма нищо лошо , щом има свободно време и мерак .
Аз не твърдя че моя рутер е нещо кой знае какво , има далеч по добри DIY изпълнения .

Свързахте ли се с представителството на OKUMА ,какъв му беше проблема?


Сря Юни 21, 2017 12:50 am
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Въпроси около CNC
Да разбира се, проблема е в дървената кратуна на японеца.Аз за съжаление натрупах опит с Окума и мога да ти дам и още примери - по стар модел стругови център LU15M с две глави, 20 инструмента, шпиндел в А глава и фрезови функции на тази глава, както по Х така и по Z ,бърз ход 20м/мин.
Зареждаш програма и пускаш изпълнение има контролерна функция за проверка за възможна колизия между главите която обаче действа САМО ако инструмента е с еровете и корекционната двойка на този инструмент ,ако обаче както често се процедира в програмирането на тези машини се ползват еровете и корекциите на друг поред инструмент има възможност да се ударят двете глави !!!
Втори пример, ако решиш да пуснеш програма, която трябва да отиде даречем на Х350Z-5 и оттам да направи фаска към Х345Z1, но си сложил ножа твърде напред и не можеш да достигнеш Х350 ,машината ще тръгне и на 20м/мин ще изпълни колкото може, даречем Х340 и ще се забие в материала !!!!
Трети пример - отиваш ръчно до някой ред от програмата (която заради двете глави има синхонизация и не би трябвало да прави грешката която следва) дарече следващия ред след декларирането на нова координатна система за даречем втора установка и пускаш - следва удар защото машината тръгва със старата координатна система.
Изобщо разочарование тотално.
И да не забравя, поздравявам те затова, че още първата ти машина, има тези възможности !

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Сря Юни 21, 2017 9:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Въпроси около CNC
Някой да е настъпвал тази машинка, или самата фирма? Подобни БГ или други машинки, със подобна цена?
http://www.ukcnc.net/index.php/products ... g-machine/
Имаме от тях машинка за навиване на бобини, но се използва не много - така че не мога да кажа много.
Това за прототипи на платки дали ще може да се използва?

Тука има едни други (но са по-големи и по-скъпи)
https://www.cnc4you.co.uk/Machines

LPKF и другите все още се реят някъде в космоса...


Чет Ное 30, 2017 4:27 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Пон Фев 20, 2012 6:49 pm
Мнения: 581
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Въпроси около CNC
Е ми да се изтъкна и аз! Аз правя такива машини. Първата не ми е ясно защо портала е двоен,предполагам че е за повишаване на коравината на портала.Но е неудобно за смяна на инструмента. Не видях и диаметър на направляващите,дали е със СВД или трапецовиден винт.Мощност/въртящ момент на двигателите? Работна скорост? Но схемата с подвижна маса вече ми харесва повече и следващата серия ще са такива.
Втората е много по добра. Там само направляващите и танкетките ще надхвърлят 1200-1300 евра.Като добавим че за изработката и са необходими по-големи и точни машини... Единствената ми забележка към нея е че аз бих разположил направляващите поне 150мм по широко за да е по стабилна, но и така предполагам ще работи .Предполагам цената е без електроника. Питанката е за какви двигатели е предвидено куплирането.


Чет Ное 30, 2017 5:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Въпроси около CNC
става за платки, сега видях, но не пише за скорост на придвижване - виж specification и examples
на inlcuded го има Kress шпиндела, за който са го правили / 1050W
за по-големите машинки май просто нямам място, то не че за малката ще има...
странно, че наистина не са написали нищо за скоростта на придвижване

http://www.ukcnc.net/index.php/products ... g-machine/


Чет Ное 30, 2017 5:53 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Пон Фев 20, 2012 6:49 pm
Мнения: 581
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Въпроси около CNC
Разгледах го по подробно. Направляващи Ф12 с линейни лагери ОК. Но са нежни. Със СВД та е,това е добре. Имаше нещо за 1000мм/мин. не е много бавна.
За платки ще става. За дърво и пластмаси също. Но без особени изисквания за производителност. Провери можеш ли да си доставиш цанги за Кресса. Обикновено са с 2 цанги-6 и 8 мм,което е донякъде проблем с намирането на фрезерчета. Има и преходни втулки,не са скъпи но не съм ползвал такива. Имайки в предвид че машините с тия габарити които ми харесват са около 4800-5200евра мисля че ще е добра покупка.


Чет Ное 30, 2017 7:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Въпроси около CNC
За Kress съм купувал цанги и 3, 3.125, 4 мм., също и разни преходни втулки. Няма проблем, цената не е много приятна но бях намерил магазин в Англия където бяха поне наполвина :)


Чет Ное 30, 2017 9:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Въпроси около CNC
Значи цената е със включен Kress, цанги 3 и 8мм, Cut2D CAM. Препоръчват MACH3 за G-кода - това колко струва официално?

@ценков - можеш ли да напишеш (ако трябва на PM) с подобни размери и цена, ти какво би сглобил?


Чет Ное 30, 2017 10:11 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Пон Фев 20, 2012 6:49 pm
Мнения: 581
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Въпроси около CNC
Мач 3 беше 175 долара, аз го купих на промоция за 150. Ако добавиш някой лев мога да ти сглобя добра машина. Работно поле 300х300х100мм, работна скорост 2500мм/мин. Точност над 0,1мм.Шпиндел 2,2Квт с водно охлаждане и к-т цанги 1 до 13мм. Стъпкови двигатели .


Пет Дек 01, 2017 7:39 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Мар 05, 2017 2:38 pm
Мнения: 29
Мнение Re: Въпроси около CNC
Колеги,какви проблеми биха възникнали при направа на такава машина да речем/
https://www.youtube.com/watch?v=wqvNiYXoMPw
8O


Нед Дек 10, 2017 5:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
Много неясни и с неизвестен отговор, тук първо трябва да говориш с някой който го е правил на ръка, да ти каже какви са тънкостите. Изглежда просто, но то всичко е така докато не започнеш. Със сигурност няма да е порталната конструцкия и задвижването, според мен полагането на влакната, оптимално обтягане и всичко около тях.


Нед Дек 10, 2017 5:40 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Мар 05, 2017 2:38 pm
Мнения: 29
Мнение Re: Въпроси около CNC
Лошото е,че няма кой да попиташ,защото в света са 5-6 такива машини.
Норд сайл са със патентована кострукция-там не се пипа,италианци и французи -също,норвежците са със патентована,нова зеландия си имат собствена разработка -патент- тяхна си машина,само един южно африканец има правена.
Може би към него трябва да се обърна.
За ламиниране на платна с карбонови и кевларени влакна няма машина да се продава .
Оказва се ,че вече конвенционалните дакронови платна за яхти са към края на своя технологичен живот.
А технологиите и машините за ламинирани платна се държат от 4-5 световни фирми...малко тъпо ми се вижда.


Нед Дек 10, 2017 5:55 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 400 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни