Отговори на тема  [ 400 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Следваща
Въпроси около CNC 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
stoyanoff написа:
Аз си имам собствен! И това с този плъгин нещо не ми вдъхва доверие...

Нормално е да не ти вдъхва доверие. Успяха да го оправят го чак в последната версия. Преди това, току се разпадне комуникацията между контролера и мача.

А ти какъв контролер използваш?


Нед Сеп 20, 2020 7:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: Въпроси около CNC
Имам платка на база PIC32MM. Имам LAN интерфейс(10BaseT) и 10 слота за DRV8711(на отделни платчици съм ги сложил и ги свързвам с лентов кабел), като мога да контролирам всеки драйвер по отделно, но имам само 6 PWM изхода на контролера. Бях го направил за ПНП машината и имам още няколко платки. Имам 1-2 грешки на платката, но нищо сериозно.. И не чета аналоговите BEMF изходи, че контролерчето е малко. Имам и там входове за крайни, изходи, RS485. Бях правил преди подобно нещо, но с USB - голяма грешка...

_________________
www.elkran.com


Нед Сеп 20, 2020 8:31 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Въпроси около CNC
Божеее,изчетох целия интернет и хоп ,както и очаквах решението е абсолютно тъпо,типично за творците на мач3.За да направите това, което ми трябва на мен (за пояснение качвам картинка) се използва кода за скейл G51.Тогава, на дрото показанията са обратни - показва в минус ,но всъщност движи в плюс.Спазва постоянната скорост в циклите с правилната логика,само дето не им стигнал мерака да оправят и дрото,както и да опишат хватката в менюъла си.Разбира се, не трябва да се забравя в края на работата на десния нож, да се обяви G50 ,за да отмени скейла.


Прикачени файлове:
VMR FRONT REAR DIFF.jpg
VMR FRONT REAR DIFF.jpg [ 68.42 KiB | Прегледано 5180 пъти ]

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com
Пон Сеп 21, 2020 4:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
Казват, че една картинка заменяла 1000 думи...

Стоянофффффффффф!
Тъпичко е да попиташ нещо, и след това да изтриеш мнението си...


Нед Сеп 27, 2020 6:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: Въпроси около CNC
Ами като намерих отговора сам... А и като задавам глупави въпроси... Ама като не съм работил с програмата е нормално мисля.

_________________
www.elkran.com


Вто Сеп 29, 2020 1:40 am
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Въпроси около CNC
Еми долу-горе това ще ми е първоначалната постановка,докато ми дойдат и останалите инструменти.Сега остава,след като настроих офсета на 4 инструмента,да свикна и с простотията на мача.Глупаците са измъдрили следното - инструмент Т0101 създава някаква абстрактна координатна система (разбира се няма нужда да коментираме каква) в която G54,55,56,57,58,59 трябва да не са отместени от 53 ,защото иначе става филм.Освен това ,ако ще се работи в G54 да речем,тя трябва да се обяви след тулчейнджа ,а не преди него.И накрая, като за капак , следващите инструменти са отместени линейно спрямо Т0101 ,а не спрямо текущата или глобалната(машинна) координатна система .


Прикачени файлове:
20200930_090945.jpg
20200930_090945.jpg [ 1.09 MiB | Прегледано 4980 пъти ]

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com
Сря Сеп 30, 2020 10:25 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: Въпроси около CNC
Браво ! Здравата си поработил .. И аз търкалям един проект за струг от две години :) Стъпвам на железа от Ц11 ... Директно задвижване на шпиндела и вграждане на танкети .
Тия големите стругови центри които имат опция и да фрезоват как се справят с C-оста (Щпинедла) по точно как издържа на силите при фрезоване . т.е серво шпиндела как успява да държи позиция без да трепне ?


Сря Сеп 30, 2020 11:29 am
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Въпроси около CNC
Е чак пък здравата .... но заприлича на това което трябва.Относно С-оста на струговите центри,ами караш ме да ти отговоря лесно - с пари !
Но всъщност повечето центри със фрезова функция, нямат високи обороти на шпиндела - примерно Окума ,Фанук,Хаас -3600 мин-1.Изключения разбира се има - Хитачи-Сейки - 6000 мин-1.По принцип може да се разчита на спирачката на оста и затова се използва код (различен при всеки производител) а иначе се залага един параметър на сервото колко да греши от позицията.Останалата работа е на двигателя - ето ти линк - даречем избираш 11Kw 70Nm .Този двигател е способен да се претоварва продължително (до час) със 100%,но кратковременно и до 200%.Така че, ако го докарва до 200Nm и при предавка 1 към 3 ще разполагаш с 600Nm за задръжка.Разбира се, повечето производители, добавят и хидрозадвижвана синхронизирана зъбна предавка (превключва се с код , пак различен за различните производители)1 към 2 и тогава нещата стават по две.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Сря Сеп 30, 2020 5:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: Въпроси около CNC
От къде си купувате фрезери? Някакви препоръки - цена, качество и т.н.?

_________________
www.elkran.com


Пон Окт 05, 2020 8:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
ееее тук вече ....фирми много, бюджета се изменя в порядъци, съответно, скорост, нерви и т.н. но да купуваш кенаметал или подобно за любителска/малка фреза не си струва разхода, освен ако не е някой много специален инструмент като тия за пластмаси например. Какво ще фрезоваш като материал, на каква машина и какво гониш като скорост ?


Вто Окт 06, 2020 3:03 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: Въпроси около CNC
Пластмаса, дърво, тънък метал, еталбонд.

_________________
www.elkran.com


Вто Окт 06, 2020 4:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Въпроси около CNC
И какъв метал? :)

Универсален инструмент - няма - в твоя случай вземаш китайски HSS квото намериш и си играеш да търсиш режими - ще счупиш една кофа ама поне няма да са по 250 лв. за 4-ка с 3 пера за алуминии... - бройката ...

Нашия фрезист като няма инструмент, пуска с обикновен и след няколко дена може и да е станало - все го бъзикам че може да остави само водата да го пръска и пак ще излезе детайла...


Вто Окт 06, 2020 10:28 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
Дървото е сравнително безпроблемно, най-много да остават малки язвички но то при фрезоване на дърво за да не се случва това си трябва сериозна машина, и пак няма гаранция защото в не малка степен зависи от посоката в която фрезоваш.
Пластмасата е не по-малко проблемна от металите, особено ако искаш разумни скорости на работа и добър финиш. Зависи какви пластмаси ще фрезоваш, има сериозна разлика между акрил поликарбонат, ABS, Найлон и др. подобни. Найлон, и др.му производни са най-лесни за фрезоване, фрезоват се с почти всичко, дори и тези които са с пълнеж. Поликарбонта е гаден особенно ак оискаш да постигнеш финиш, там в завивимост от машината фрезоват с инструменти само с една режеща пластина или режеш ръб, целта е да нямаш разтапяне. Има не малък избор, такива с диамантено покритие които са добри за финиш. Нашите ктайци навремето фрезоваха с някакви местни, китайски инструменти, само дето фрезоваха на сравнително ниски скорости и с мъгла, с мъглата обаче трябва да си внимателен с акрила, по-точно какво има в мъглата, и другото иска си и здраво въздух да я издухва, иначе като с енамокри став аоще по-зле, спластява се и запълва канала, това когато дълбаеш канали и подобни, т.е. сравнитлено тесни и дълбоки.
Тук все още си говорим съвсем теоретично, тънък метал .. тък веч ене ми е ясно, фрезите не са разкройни машини, тънък метал се реже на лазер/щанца/преса ... еталбонда има проблем с разтапянето, то еталбонд е много общо название, това е продукт на една фирма, типът на пълнежа варира, рязал съм такива композити които са с твърд и сравнително високотемпературен пълнеж, и други които са с много експандиран .. не разбрах какво е, но е сравнително меко и ниско температурно и така маже че не е истина.
Конкртно за фирми, аз съм запознат с тия които внасят и предлагат по сериозни инструменти, но тъй като гледам да наглеждам отблизо подизпълнителите ни съм забелязал, че те не работят с нищо марково, специално за пластмасите, ако изключим тоя едноперовия с диамантеното покритие, та ще ги разпитам от къде пазаруват инструменти, то и последните години основния ми опит е с копането на платмаси, железа не съм копал от години.


Вто Окт 06, 2020 6:19 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: Въпроси около CNC
Cekins написа:
И какъв метал? :)

...ама поне няма да са по 250 лв. за 4-ка с 3 пера за алуминии... - бройката ....


8O
Е тоя дето ги продава го разбирам - ден година храни ама тоя дето ги купува хич не го разбирам . Трябва много да са го били в главата :) Не искам да знам колко ще струва една дълга 12 или 16-ка ...


Има добри марки на достъпни цени като zccct или YG има си и бг представител но цените са 300%+спрямо тия от Китай.
С HSS не се занимавай че високите оброти бързо ще го затъпиш . Дори не ти препоръчвам да купуваш едно времешните български твърдосплавни фрезери че се пръсват/спукват и вероятността да оцелее цангата при едно счупване е доста малка . А една читава цанга отива към 30лв .


Вто Окт 06, 2020 8:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Въпроси около CNC
Ще се изненадаш колко струва 12-ка или 16-ка :) + 10-15 лв. :)

Точно в момента нашия фрезист се бори с едни алуминиеви чудесии - трябваше му фрезер 4 с дължина на режещата част 40мм. Прави едни дълбоки канали. Кенаметал са му дали горе-долу такава цена за фрезер за алуминии дето може да се справи със задачата.

Та в общи линии тия хай-тек инструменти са на бройка а не на тегло/размер - разликата между 15 грама инструмент и 150 грама е незначителна. Единствено пластините са с друга цена ама пък там държачите са златни. Кенаметал между другото на някакво количество пластини подаряват държач.

И нагледали сме се на китайски инструменти - Вече съм писал за стотиците отвори Ф20 в 316L - единственото нещо което за сега се справя със задачата е едно свредло със сменяема пластина на Кенаметал. Всичко друго е леш включително и прехваления Гарант. Сандвик също не изкарва много. HSS изкарва 10-15 отвора ама полекичка - по 5-10 минути на отвор и после заточване. Кена-та за 20-30 секунди го пробива същото без грижи и пробива доооста повече отвори преди да се предаде.


Сря Окт 07, 2020 7:53 am
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 400 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни