Отговори на тема  [ 400 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 27  Следваща
Въпроси около CNC 
Автор Съобщение
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 749
Мнение Re: Въпроси около CNC
Това е номера на мотора : a06b-0512-b032
Не мога да намеря информация какво трябва да въведа за параметър 1874 ( servo type)
не ми дава грешка но мръдна ли масата се почват едни вибрации .... проблема е че нямам бейкъп на фабричната конфигурация .
Контролера е Fanuc 10MA


Пон Юли 13, 2020 5:06 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10620
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
Производителя на машината --> любезен имейл --> и т.н.


Пон Юли 13, 2020 5:28 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Въпроси около CNC
Производителя ще се направи че не вижда мейла и ..... нищо.Сервата са произведени специално за тях и сигурно няма да намериш инфо.Като на една Окума за която търсих.На мотора пише Окума и тва е.Вътре енкодера е с три етажа платки и 15 зъбни колелца зацепени едно към друго !!!Осите им са свързани през платките.Не бих разчитал на нещо дето е така направено и вече е на 30 години.За Фанук-а кво да си говорим - на този 10М докато му вкараш файл и ще ти е дошло да му завреш една тесла в екрана.Линийка може да имаш преебана и затова да се шашка (не знам дали могат да се изключват от този Фанук).Голямо премеждие си планирал, ако на тази машина и смениш, всичко което си написал,особено частта с направляващите върху шлайфаните направляващи в момента !Шпиндела с вътрешно охлаждане също е филм ,който искам да го видя ако го направиш.
Но щом имаш желание ,дано да имаш и възможност да го направиш.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Пон Юли 13, 2020 6:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28007
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
За съжаление в това отношение понякога японците са малко дръпнати, но за толкова стара машина може би ще съдействат.


Пон Юли 13, 2020 6:59 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10620
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
Питайте бре, питайте...

Цитат:
Върви Лъвът из гората. Среща Кума Лиса.
- Коя си ти?
- Кума Лиса.
- Добре. Записвам. Ела утре сутринта при мен. Ще закуся с теб.
Лисицата заплакала, а Лъвът продължил по-нататък. Среща Баба Меца.
- Коя си ти?
- Баба Меца.
- Добре. Записвам. Ела утре на обед при мен. Ще обядвам с теб.
Мечката заплакала, а Лъвът продължил по-нататък. Среща Зайо Байо.
- Кой си ти?
- Зайо Байо.
- Добре. Записвам. Ела утре вечер при мен. Ще вечерям с теб.
- А може ли да не идвам?
- Може. Задрасквам!


Пон Юли 13, 2020 7:05 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 749
Мнение Re: Въпроси около CNC
Не бе тя си е със съчмени танкетни направляващи по всичките оси на THK35 .
ОК , пуснах им един имейл на DMG-Япония :d да видим ще пишат ли изобщо :)
Енкодера е оптичен 2500ppr A860-0320-t112 не се вижда механика .


Пон Юли 13, 2020 8:54 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8898
Местоположение: Разград
Мнение Re: Въпроси около CNC
Имам усещането че ще те пренасочат към местните "специалисти". Имат сервиз в БГ, ама те едва ли ще си имат понятие от толкова стара машина. Реално по стара от самите сервизни техници :)


Вто Юли 14, 2020 7:23 am
Профил ICQ
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Въпроси около CNC
Те така или иначе няма да ти отговорят ,но да те поправя тази машина няма нищо общо с DMG - за твоя радост ,защото е от истинските Мори Сейки ,правена далеч преди да погълнат германците.
Направляващите щом са съчмени - добре ,но не е добре че са прецакани.Това значи че е ползвана точно по предназначение.И сега проблемите на старостта, са за твоя сметка.Не ти трябва да знаеш, цената на нови направляващи и винтове,да знаеш.Ако не си на хапчета,ще минеш като разбереш.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Вто Юли 14, 2020 9:12 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28007
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
Не знам защо мислиш, че няма да му отговорят, аз не помня случай в който някой да не е отговорил, не казвам че винаги ми е казвал каквото съм питал но винаги са отговаряли. Японците конкретно отговарят, но рядко дават информация. Но конкретно за стари машини / продукти съм получавал. Тук сега въпроса е че имат някакви структури сервизни които може да искат да им намерят работа.


Вто Юли 14, 2020 10:08 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 749
Мнение Re: Въпроси около CNC
Cekins написа:
Имам усещането че ще те пренасочат към местните "специалисти". Имат сервиз в БГ, ама те едва ли ще си имат понятие от толкова стара машина. Реално по стара от самите сервизни техници :)


Да точно така стана ... едва ли има смисъл да се занимавам с тях . Сигурно ще ми обясняват колко съм прост да си купя машина на 30г. :)

stivemaster написа:
Те така или иначе няма да ти отговорят ,но да те поправя тази машина няма нищо общо с DMG - за твоя радост ,защото е от истинските Мори Сейки ,правена далеч преди да погълнат германците.
Направляващите щом са сaчмени - добре ,но не е добре че са прецакани.Това значи че е ползвана точно по предназначение.И сега проблемите на старостта, са за твоя сметка.Не ти трябва да знаеш, цената на нови направляващи и винтове,да знаеш.Ако не си на хапчета,ще минеш като разбереш.


Още не мога да кажа дали са прецакани но със сигурност няма да са първа младост :)
Z е спуснат и при не захранени мотори със се сила/напъване към посока колоната мърда с 0.01-0.015 мм .


Вто Юли 14, 2020 11:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28007
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
може да са поизносени, но ти и не очаквай чудеса от тая машина, хубава е все пак е работила 30 години. А всъщност бърка ли те подобно отклонение, ако изключим ефекта му в-у грапавостта и вибрациите, какво очакваш да постигнеш като точност ? Ако имаш на,ерение да гониш 1 стотна или хилядни много други нещ ще трябва да направиш, а и не мисля че тая машина е изобщо в този клас.


Сря Юли 15, 2020 12:03 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8898
Местоположение: Разград
Мнение Re: Въпроси около CNC
s7ama7 написа:
Cekins написа:
Имам усещането че ще те пренасочат към местните "специалисти". Имат сервиз в БГ, ама те едва ли ще си имат понятие от толкова стара машина. Реално по стара от самите сервизни техници :)


Да точно така стана ... едва ли има смисъл да се занимавам с тях . Сигурно ще ми обясняват колко съм прост да си купя машина на 30г. :)




Абе няма да стане точно така. По скоро ще дойдат (като за това ще си платиш, път, командировъчни, хотел и часовете). Ще я гледат два дена умно. После ще си тръгнат и след няколко дена ще ти вкарат оферта която въобще няма да ти хареса. Ако въобще се навият да я правят.

Аз вече ги споменах - на нас ни сменяха туул холдер-а гаранционно. Гледаха с лупи драскотините и се опитаха да извъртят нещата, че едва ли не насила сме изкъртили машината и да си го платим. Хванаха се за една драскотина на патронника - била удряна машината. Че тя работи - не е музеен експонат, че да няма драснато тук таме.


Сря Юли 15, 2020 8:11 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: Въпроси около CNC
гледам, че си се сдобил с някакви книги към машината. и аз не мисля, че това е машина от супер прецизен клас, че да гониш няколко микрона.
първо виж в книжките каква е била първоначалната точност по спецификация, може да има и паспорт с конкретно измерени стойности на твоето желязо. и след това си направи изводи колко е 'разбита'. това е малка машинка, с малки ходове и, ако 30 години е копала малки детайли, вероятно се е поизтъркала само в определени зони.

но трябва да я раздвижиш. дори и през оня траф, 15kW. захрани я, врътни я по осите и премери.
принципно, тоя модел го има и за 380V, но е трудно да се прецени какъв е мода за по-високо напрежение. по инверторите не се ли вижда някакво инфо за производител, модел и т.н.?


Сря Юли 15, 2020 8:38 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 749
Мнение Re: Въпроси около CNC
Предполагам чисто като геометрия трябва да е доста точна (когато е била нова) машина .
За направляващите ще го мисля .. ама на управлението му съм теглил мерника :)
Управлението и задвижването е на фанук модела на моторите по x и y е a06b-0512-b032 по Z е стщия но със спирачка и през ремък 1:2 . на 110V и 5.9nM 2000RPM Трафа е за моторите/драйверите .
Винтовете са с стъпка 10мм и двойна гайка сигурно общата дължина отива към 20см :D

Изглежда проблема е в енкодера на единия мотор . Може би са е отлепило стъклото ....

Дайте съвет каква марка да гоня ? Цена/качество .. Тоя път мисля да скачам на EtherCAT.. като гледам има достатъчно информация за подкарване с linuxcnc


Сря Юли 15, 2020 2:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28007
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
Ами да предложат колегите които търкалят машини с такива, моя опит е основно фанук и то по-дъртите то мина цяла вечност :), аз лично не виждам предимство но ако си решил действай, но все пак що не го подкараш в оригиналния вид и после да го разкостваш?


Сря Юли 15, 2020 3:15 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 400 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 27  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни