Отговори на тема  [ 400 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 27  Следваща
Въпроси около CNC 
Автор Съобщение
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Въпроси около CNC
Не знам дали има смисъл да коментираме Евростат ,те не са от стъкмистиката дето можеш да им влияеш ей така.Ето статията.
Хватката е да четеш между редовете и Тони е прав ако имаше добър закон кое ЕРП щеше да продължава да работи в България.Трябва да се разграничават юридически не само разходи и инвестиции ,а инвестиции и реинвестиции.Иначе покупк на БТК нямаше да има в началото ,купиха я точно преди изплащане на дивидента на държавата за 10% от печалбата и!!!

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Вто Авг 18, 2020 12:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2202
Мнение Re: Въпроси около CNC
Това с данните е малко субективно. Но е факт, че редица пазари и отрасли се разпределят на политически принцип. Примерно до скоро ЕЦБ си държеше парите в Англия. Съответно англичаните имаха достъп до много голяма част от този ресурс - евтини кредити и т. н. Просто давам пример как политическо разпределение води до по-висок стандарт и покупателна способност. А позициите на БГ и РУ не са кой знае какви все още. Да се надяваме по-натам и ние да се доредим за някоя баница. Иначе няма как да ме убедите, че нашите не са нискоквалифицирани... Просто като съотношение качествени хора/идиоти при нас са зле нещата...

_________________
www.elkran.com


Нед Авг 30, 2020 8:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
Абе евростат е същата стъкмистика като НСИ, просто други са им шефовете съответно други са таргетите. Статистика и действителност много често са крайно противоположни, или най-малкото са със сериозни разминавания.
В БГ просто си няма сериозни инвестиции, не че не се РЕ инвестира. Ако дам примери за компании които правят сериозни инвестиции и РЕ инвестират ще ме оплюят, ще кажат че са монополисти и т.н. ама то като имаш 30 големи предприятия кого да гледаш, бай Иван който е с фрезичка от времето на Сталин?


Нед Авг 30, 2020 11:16 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Въпроси около CNC
Честно казано, не ми се влиза в такъв коментар, но тъй като така съм възпитан - да не казвам на черното - бяло и да не приемам да му казват така,ще добавя (аз живея във Варна, затова) :
В корабостроителниците ли е инвестирано ?Единствената затворена корабостроителница в Европа е в тъпанарската ни държава,защото равнодушковците им разрешихме ,да я затворят и разграбят.Останалите кретат ,незнайно докога.
Като цяло за страната :
В енергопроизводството (без АЕЦ) ли е инвестирано ?Във всеки европейски съд тутакси ще падне мантрата че не можем да развалим договора с американците за Мариците.Всеки съд ще приеме, че надписването на стойността на СМР в инвестиционния проект при модернизацията, опорочава приватизационния договор и е повод за развалянето му !
В енергоразпределението ли е инвестирано ?Един лев не са налели свои пари трите ЕРП-та .Всичко е ре-инвестиции,което противоречи на договора.Неслучайно са изгонени от няколко държави!
В производството на суровини ли е инвестирано ?Не знам откъде да започна коментара тук - В Бургас дори не знаем колко нефт влиза и продукти излизат !!! Коя фирма тук може да се даде за изключение ?
В производствата на машини и съоръжения примерите за инвестиции са единици .Райс в Пазарджик изгради всичко на поляна и Кооперация Кентавър в Дряново има българка инвеститор която купува Мазаци един след друг и си е направила ПУЦ и т.н.Колко други примери могат да се дадат,за хора който дават ,а не крадат и да го представят за даване.
Моля да не бъркаме инвестиции с ре-инвестиции,за да демонстрираме ,че сме над средно интелигентни (за България).А иначе съм абсолютно съгласен, че не можем да се обиждаме на лош генетичен материал,като си виждаме хала.
По повод статистиката - наистина ли някой смята че инвестициите в производство в България имат нещо общо с тези в Европеския съюз ? Че с такова впечатление оставам от думите на Тони ?
Тони верно ли смяташ, че да спретнеш едно халенце във Варна на земя под наем - 1000м2 = 150000лв..Да му цопнеш трансформатор (нещо което не трябваше да си длъжен,ако ЕРП-то е със европейски приватизационен договор) 120кв = 25000лв и да го обурудваш със заваръчни машини ,стругче, фрезичка, абкантче, гилотинка ,плазма и т.н. за 75000лв и да стартираш със 100000лв/месец оборот ,можеш да го направиш в Германия ??? Ми не можеш и не само за такива пари не можеш,нали така ?

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Пон Авг 31, 2020 12:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
Не знам до колко си в час с индустрията, звучи да не си много. В американските централи е инвестирани и то много, в добива също Геотехмин инвестират доста, Дънди също инвестират, в Рудниците на матриците също няха направени не малко инвестиции, Лукойл има доста сериозни инвестиции, Агрополихим също инвестира доста, мога още много да изброявам, и тук говорим за инвестиции стотици млн, а в лукойл са милярди.
Та не знам кое е черно и кое е бяло.


Пон Авг 31, 2020 1:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Въпроси около CNC
Пропагандата е черна и бяла. Независимо от къде идва. Стиви - за 75к ще купиш всичките тия неща ама някой друг път.


Пон Авг 31, 2020 1:58 pm
Профил ICQ
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Въпроси около CNC
Явно трябва да прекратя тази разправия, щото тенденциозните изказвания страшно ме дразнят и ще прекрача добрия тон, по сериозно от Тони, за който никой не е в час с индустрията.
Тогава, когато хората показват документи, за несъществуващи СМР,за измислени части от инсталации,да твърдиш (все едно си някой от далавераджиите и да не осъзнаваш че става дума за ограбване на собствената ти страна) че било инвестирано много и все едно не е корупционен скандал, ами най бялата сделка в Европа, е меко казано странно.
Дънди - пословично известната с неизгодните за страната ни условия сделка - прочети пак какво написа,това вече е като адвокатска пледоария!
Рудниците - ха - гледай къде се инвестирало - Ковачки бил инвеститор бе ,не крадец !Ами напиши тогава и за инвестициите в тецовете - как се краде ТЕЦ например.Ако не знаеш, аз ще ти кажа.
Лукойл - ако имаше държавници страната ни, отдавна нямаше да е в България и ако пък нямаше картел ,не знам как можеше да говориш за инвестиции изобщо(пък ти имаш предвид ре-инвестиции).Относно милиардите ,разбира се няма да кажеш нищо за липсващите кинти от фонд пътища, които им бяха опростени ,а бяха в този порядък !Не знам с каква цел пишеш нещо което трябва да е похвала за тази фирма - единствената рафинерия в света с 55 милиарда приходи за 8 години и 0 (нула лева) печалба .Ха - стига бе човек ,не може да не разбираш, трябва да го правиш нарочно.
И накрая,казах ти че живея във Варна и като пишеш за Агрополихим,като добър пример,що не пишеш за Полимери - няма да ти се върже тезата.



Цекинс ти разбира се четеш и си го разбираш както си искаш .Някъде споменах ли че тези неща са нови ?Или да са от любимата марка на шефа ти DMG ? Напротив, всичко е от Сърплекс и ти самия познаваш човека, за чиято фирма говоря.Ако случайно не го познаваш, то е приятел на шефа ти.Само че, за разлика от шефа ти, инвестиция в нова машина, за него не стои като възможност, изобщо.

И точка на тази провокация ,ще пиша само по темата.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Пон Авг 31, 2020 2:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
Не е това темата, иначе много може да се пише. На Дънди сделката е каквато е, добра лоша, такава е, инвестират ли, инвестират. А какво има общо ковачи не знам, казах Геотехмин, Ковачки е един мошеник на дребно, като него хиляди, кредитно милионерче. Очевидно си много далеч, което е нормално ако се осведомява от жълти вестници, щото то други няма. Аз ти го казвам от опит, от работа по проекти, и никой не е дошъл да ми каже абе дай 50% и не прави нищо. Мога много добре да преценя дали има инвестиция или има крадене на пари, и за всички които споменах инвестициите са съвсем истински. Ако искаш да продължим тоя разговор нека е в друга тема.


Пон Авг 31, 2020 3:37 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Въпроси около CNC
Ок

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Пон Авг 31, 2020 4:51 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Въпроси около CNC
Както си и мислех преди, с Mach3 няма да стане май читаво управление на струче Не и без добавянето на безброй джиджавки.Взех че сложих уж на първо време DB25 (контролерче) на Екзорор .Само че уж прехвалено от други колеги ,PWM изхода му не работи коректно.Прави такава зверска нелинейност ,че не си струва да му се моля май.
Някой подкарвал ли е стругче с Mach3 да каже как управлява шпиндела,че не ми се пробва с 485 .Там знам че пак е дърво,пробвал съм - плъгина на Хуан Йанг не струва и прави квото си иска.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Сря Сеп 02, 2020 10:55 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Пон Фев 20, 2012 6:49 pm
Мнения: 581
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Въпроси около CNC
Направих едно стругче на един клиент.Тъй като изискванията му изключваха правенето на резби за най-лесно ползвах 3осен Мач и се справя добре.
Говорих с един клиент на Иван и той си е направил ЦНЦ струг със негов контролер. Много е доволен.Нарязва и резби.
За мен тоя въпрос ще възникне в близкото бъдеще.Нека да събера механиката,която се реже в момента на лазер и докато събирам,експериментирам ще действам и по тоя въпрос.


Чет Сеп 03, 2020 5:32 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Въпроси около CNC
Модифицирай му PWM-а и ще стане линеен. Само дето с мач3 има един проблем - трябва да пуснеш ядрото на много висока честота за да докараш прилична честота с прилична резолюция на PWM-а. Не помня точно каква му беше схемата - някъде ми се търкалят няколко негови платки, ама по спомен не беше нещо феноменално. Аз това го изпълнявам малко по-различно и PWM-а ми е сравнително линеен и със малко пулсация, обаче пък е бавен заради големия кондензатор дето слагам. Недостатък на тая концепция - голямо RC и става бавно, малко RC и почва да има голям рипъл... Бях си правил една платка за нас, на която с контролерче хващам PWM-а, меря го и пускам друг PWM на много по-висока честота, с не много голямо RC. Ако не искаш да се разделяш галванично, може и директно с DAC да се направи, ама като знам как тия платки се вържат с едни китайски "инвертори" и не смея.


Чет Сеп 03, 2020 9:13 am
Профил ICQ
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10611
Местоположение: София
Мнение Re: Въпроси около CNC
Хм, ама все още ли има хора използващи буламач3 през LPT?


Чет Сеп 03, 2020 9:19 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Въпроси около CNC
Стой та гледай :)

За тъпа машина дето дяла надписи по камъни или някаква стругоимитация за разни интериорни/екстериорни фикни - за къв ти е по сложна машина. Или за плазма дето работи основно 2D...

PC-та все още се намират. Купуват ги направо с контейнерите по $30-40 парчето. Виждал съм склад пълен със чисто нови слим делл-ове. Буферна платка за 20-30 лв. максимум и CNC-то ти е готово...


Чет Сеп 03, 2020 10:03 am
Профил ICQ
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: Въпроси около CNC
Абе странно ,нали ми е корава главата и се запецнах и шанаджийски го докарах достатъчно линейно мисля.Само че на инвертора му казвам че е на обхват 10 волта ,пък му включвам 5.На Mach3 от ратиото му давам 10000об. ,докато на инвертора са разрешени 3000.И хоп - задаваните обороти до 1500 са с 10% надолу,а над 1500,са с 10% нагоре.Направо перфектно,не очаквах !
А защо Mach3 Ицо,защото това е дефолтно задвижване на всичко което правя ,докато не се убедя че работи добре.Засега това ми е първо стругче ,пък имам два компа с LPT ,за единия дадох 400лв на времето,щото е 200/200/50мм и не ми се хвърлят.Ако всичко е наред,мисля да добавя серво на шпиндела ,фрезови инструмент с възможност за поставяне както по Х,така и по Z,пък защо не и по Y.
Тогава ще стане сложно и не знам какъв спец контролер ,ще взема за да замени мача.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Чет Сеп 03, 2020 10:29 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 400 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 27  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни