Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
MACH3 бъгове 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: MACH3 бъгове
Абе аз от много време съм се замислил ама все има нещо по-спешно. Въпросът е че ми се иска да е нещо малко по-големичко, но в крайан сметка каквото и да е по-добр еот нищо .. айде да не оспамвам още темата


Пон Фев 20, 2017 1:01 am
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: MACH3 бъгове
Един малко страничен въпрос. Защо ползвате Mach3 , а не Mach2 ? Аз имам две машини, едната с mach2 , я другата с 3-ка. От двойката съм много по-доволен като стабилност, като поне за моите случай не виждам нещо което да липсва на Mach2 спрямо 3-ката.

_________________
www.ev-bg.com


Последна промяна Stoi на Пет Юни 23, 2017 3:22 pm, променена общо 1 път



Пет Юни 23, 2017 1:38 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: MACH3 бъгове
Аз използвам 3, тъй като съм новобранец в областта. Занимавам се с такива джаджи едва от няколко години.
Отделно, и заради моушън контролера който използвам, към момента нямам много алтернативи. Те са мач 3 и 4.
Докато работят нещата, не мисля да мигрирам към друг продукт. Духчето от железата тъкмо е прогонено. :D


Пет Юни 23, 2017 1:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: MACH3 бъгове
Ми не знам - аз имам само 2Д при мене. Не знам Мач2 дали има за плазма ама Мач4 все още май няма. От китайското чудо NCStudio честно казано съм доволен - досега няма едно повредено джелезо заради него ама нашето е с външен моушън контролер (Lambda нещо си - някаква тяхна си простотия). И последно в класацията недоклатеното чудо на Microstep : iMSNC - няма такова дърво - то не бяха ъпгрейди, ъпдейти препрограмиране на хардуер (5-6 пъти) ръчкане на серва (около 30 пъти) и не знам вече какво друго. 4 месеца машината стои и не могат да я накарат да работи както пише в рекламната брошура. Ама те и шефовете се запънаха яко ...


Пет Юни 23, 2017 3:30 pm
Профил ICQ
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: MACH3 бъгове
Cekins написа:
Ми не знам - аз имам само 2Д при мене. Не знам Мач2 дали има за плазма ама Мач4 все още май няма. От китайското чудо NCStudio честно казано съм доволен - досега няма едно повредено джелезо заради него ама нашето е с външен моушън контролер (Lambda нещо си - някаква тяхна си простотия). И последно в класацията недоклатеното чудо на Microstep : iMSNC - няма такова дърво - то не бяха ъпгрейди, ъпдейти препрограмиране на хардуер (5-6 пъти) ръчкане на серва (около 30 пъти) и не знам вече какво друго. 4 месеца машината стои и не могат да я накарат да работи както пише в рекламната брошура. Ама те и шефовете се запънаха яко ...


Точно за плазма с автоматично следене на Z го ползвам mach2 вече сигурно 8-ма година, и от там имам впечатление, че е много надежден, защото за толкова години и хиляди часове работа не е показал нито веднъж бъг.

_________________
www.ev-bg.com


Пет Юни 23, 2017 3:52 pm
Профил WWW
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: MACH3 бъгове
Ей Cekins ,онзи ден говорих с един човек тук във Варна ,който спомена за вашата одисея с Евромаркет .Аз не можах да вържа веднага, но после стоплих за коя фирма става дума.Шефовете ти са съвсем прави да изискват ,по друго е че няма от кого.По принцип и вината че са избрали тази фирма, си е тяхна.Та добре че си се справил добре с вашата, че да не останете без плазма.Странно че сте се спряли на винтове в задвижването и но кво пък ,като ви устройва дължината ?

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Съб Юни 24, 2017 10:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: MACH3 бъгове
Ами опъваш им една палатка на тия от Евромаркет и там на хляб и вода докато не я подкарат, ако искат те на свой ред да опънат друга за китайците. Аз съм нямал сериозни проблеми с тях, ако изключим че едно телоподаващо дойде с разхлабени кабели ...всъщност сега се сещам, за еидн винтов компресот на Gardner Denver, да снего имаме грижи, от Евромаркет твърдят че било защото малко работел и не се натоварвал, ако пък работеше повече сигурно щеше да е защото го претоварваме ... но той не е наш, клиента изрично си го поиска и сега да се оправя.


Нед Юни 25, 2017 1:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: MACH3 бъгове
С винтове е машинката дето сами си я правехме. Тая голямата от Евромаркет е с рейки. То като цяло и Евромаркет нямат голяма вина за одисеите с машината. 80% от проблемите си бяха заради кривата концепция на Microstep. Серва с колекторни мотори, носят мост над 1 тон и искат да постигнат ускорения от 0 до 5м./мин. за няколко милисекунди. Още като я пуснаха правата и линия беше по скоро крива - вълна с амплитуда от по 3-4 милиметра. За 1 месец докараха амплитудата под милиметър и накрая я оправиха. Няколко пъти препрограмираха някакви комуникационни платки тяхно си производство. Имаше и един проблем с газовата конзола ама там Килберг се наложи да се намесят. Та от Евромаркет само пращат едни "дистанционни ръце" и словаците нареждат по телефона. И като цяло явно словаците не знаят основния инженерен принцип. Купища промени и накрая по два дена търсят къде гърми системата. И то как няма да гърми, като всичко върви по етернет и усб.


Нед Юни 25, 2017 7:44 pm
Профил ICQ
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: MACH3 бъгове
Да де, аз за тази която сами сте си правили казвам ,нейни снимки ми показаха и затова коментирам.А словаците не са единствените, които искат да надхитрят физичните закони.Аз самия, съм се ебавал с един турски боклук (макар че те всичките турски са такива) Ермаксан, с плазмена техника на Хайпъртерм, пък те през цялото време си мислели че правят фреза ,ама накрая се оказало плазма.Портала 800кг !!!!!! къде отиваш бе аркадаш ?Ама тя била с мотори Митцубиши с редуктори и отварят капака да ми показват.Абе викам с каквито и да е мотори, таз машина бързо не може да вземе завоя бре .Ама на кой да приказваш ,така я ква била корава !!!
Пускат я и почват проблемите - на завоите не си спира THC ,а съответно забавя за да ги вземе и горелката се забива надолу и .... ъгъла ти е изгорен.Не можела да работи с ръждясала и крива ламарина !?!?! ами ние друга немаме бре .Е да, ама като си фрасне HD горелката с амнайсе о пръстена вътре 5 пъти в ламарината и ..... сменяме капачка ,дифузьор,дюза, електрод и т.н. все евтини неща. Интересен ефект - програмата им за 2600$ не спира THC и в лийдс ин и лийдс аут макар че там няма кво да мери и ако ламарината ти е крива малко нагоре от масата даречем 10мм - изрязва отпадъка, който пада на масата и тръгва да го гони по напрежение и си удря горелката в детайла !!!!!
Рязането с един наклон, кво да ти кажа .Една година след това и 20 пъти баене заклинания както турци идваха така и представителя им тук и смяна на 20 неща - разгеле докараха някакво прилично рязане ,ама ако ги питаш как ......

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Нед Юни 25, 2017 8:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: MACH3 бъгове
Ами малката машинка шефа му се видя сложно да я прави с рейки и я направи с винтове. Ама то и източника ни такъв, че повече от 1500мм/мин не се налага да тича, а с винтовете до 4м/мин стигам без особени проблеми. THC-то аз съм го правил и има антидайв и разни други полезни благинки. А и ако имам нужда от нещо повече, винаги мога да си го ъпгрейдна както ми харесва. Докато на микростеп-а THC-то няма антидайв и се почват едни баенета кога аджеба има и кога нема шанс да тръгне да гони изрезката дето е паднала чак долу в масата. Поне има крайни за колизия и не се е случвало да прецакаме консуматив заради удари (то ако беше така щяхме да сме осрали вече две чанти консумативи). Иначе и нашата става за фреза. Като цяло е по-корава от китайски дърводелски рутер, ама както казах 1 тон мост : 150мм квадратен профил дебел 6мм и на всичко отгоре усилен с няколко винкела. Всичко без плазмения източник накичено на моста, включително и таблото със моушън контролера и сервата(таблото има и климатик); газова конзола за плазмата и конзолата за газореза. Добре че не са се опитали охлаждането на бренера и него да сложат на моста. Сигурно щеше да им се получи.

Иначе ми дават 7000мм/мин. за рязане на 1,5мм неръждаема ламарина на 90А ама като я пусна така и стават говна. Шефовете за това се хванаха. Казаха "искам да я видя как реже със скоростите дето ми ги рекламирахте". Да де ама то и Люк Скайуокър да си с лазерния меч пак не може да се докара такава скорост. Поне да бяха написали някакви по смислени скорости - щеше да мине номера...


Вто Юни 27, 2017 7:29 am
Профил ICQ
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: MACH3 бъгове
Ами аз не те хваля за първи път ,макар че не се познаваме ,явно си се справил и има какво да научат от тебе, дори и прехвалените словенци (производителя с най много продажби в Европа) както и тези дето Килбърг им пробутват софтуера.Ако не е тайна какъв е софта за управление и този за постпроцесинг ?

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Вто Юни 27, 2017 9:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: MACH3 бъгове
На микростеп е тяхна си простотия и CAM и интерфейса - и двете са много криви и объркани - точно както и хардуера започнал е от нещо и са кърпили кърпили докато го докарат до този хаос в момента. И двата софта са богати с функции които не ми трябват. Всичко е много неясно и нелогично (с много малко изключения). Особено CAM-а е адски неудобен.


Вто Юни 27, 2017 9:56 pm
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: MACH3 бъгове
Аз си мисля че има някаква причина за да ги правят с толкова тежки портали , като гледам всички големи производители са със сериозни мостове. Предполагам че самото рязане отделя голяма топлина и при лека конструкция ще има големи температурни разширения а и тоя мост сигурно е 3М


Вто Юни 27, 2017 11:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: MACH3 бъгове
Къде има топлина?

Никаква топлина няма - най-топлото място им е в таблото при сервата - не случайно са му сложили климатик - нещо от сорта на 2-3000BTU Rital-ско климатиче. За плазма е пълно безумие да правиш портал по-здрав от необходимото. На машинката дето си я правихме сами, портала се суче като локум - двете страни могат да се разминат с над 10 см. обаче като му пусна зануляване (двата мотора работят независимо) се изравнява и след това, докато е захранена машината, геометрията и е точна. И 10 метра да е моста същата работа - сили на рязане няма никакви в никоя ос. Най голямата сила е по Z нагоре от струята дето излиза през дюзата и тя е незначителна - едва ли е повече от 300-400 грама. Плазмата, а и всички други видове рязане с топлина, не позволява много да си играеш със скоростта - забавиш ли някъде и се осира - особено по ъгли - и като добавим, че на словаците дървения Аспер няма никакви глезотии за добавяне на екстри в контура - става съвсем осрано. Заради малката плазма и водното си купихме "невзрачния" SheetCam - обаче ако си поиграеш малко с него и могат да се правят чудеса. Могат да му се задават правила при дадена ситуация какво да прави - примерно 5 мм преди остър ъгъл да забави на Х процента и 2 мм. след това да си върне нормалната скорост. И още после можеш цял сет от правила да си направиш. Имаме си направени за тънко, за дебело, за алуминий, и за какво ли не. На водното каквото си пожелая го прави. На голямата плазма само кършим пръсти и се молим да стане нещо използваемо. За капак на всичко има купища настройки дето не правят това което очакваш - примерно "време за пробиване" не прави нищо. Слагам го 1 час да видя аджеба нещо става ли - грънци пали и тръгва без да пробива а ламарината 20мм - хвърля едни шлаки и стават едни говна навсякъде. Докато разбера че единствения начин да я накарам да пробива е да променя някакво време дето няма нищо общо с това... Абе нямам думи направо - за тия пари тая машина свирки трябваше да прави.

Като цяло не бих препоръчал на никого такава машина. По добре да си вземе някой китайско дърво за 1/10 от тая цена и да си я докара до работещо състояние както намери за добре - хем ще си е по негов вкус, хем ще си е "за толкова пари - толкова"...


Сря Юни 28, 2017 7:46 am
Профил ICQ
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: MACH3 бъгове
Точно така е, прав е Cekins за пореден път ,има си физични закони колега s7ama7 и те не могат да се пренебрегнат, за голяма периферна скорост, е нужно ниско тегло.Точно затова, аз махнах таблото и източника от портала в моите конструкции и сведох теглото на портала до 60кг. Така мога смело да заявя, че при мотори 2х12Nm ,машината с портал широк 2500мм работи с 20м/мин. бърз ход без проблеми (за никакъв климатик не става дума в таблото което е само 40/30/20см) Мнението ми за Шиткама е същото и пак смело заявявам, че ако имаше и верижно рязане щеше да е най добрия САМ за плазмено рязане,но и така за цената си е най добър.
Нещо което не написах преди, е причината за вида на конструкцията, както при Микростеп ,така и при Дурма, Ермаксан и т.н. ,това е убеждението на безхаберните им клиенти - "я виж каква е корава бе брат ,таз машина ще работи не ами ....... и не може да ми я строши лесно мангала, който съм цопнал да работи на нея.Ще го научим кое копче да натиска и ....."
Време е да се разбере, че повечето от вносните машини имат едно единствено предимство пред нашите - предубеждението на клиентите, че вносното е ...... баси якото, това че западняците са напред с материала и вече имат договори с маркови производители на режещи източници и не на последно място ,това че ние сме назад с разработките и с работата с марковите производители.


Ето един от най известните в цял свят производители какви конструкции избира - https://www.youtube.com/watch?v=WsI9odo65Ws

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Сря Юни 28, 2017 10:07 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 66 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни