Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
MACH3 бъгове 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8888
Местоположение: Разград
Мнение Re: MACH3 бъгове
Ами нежна конструкция - цялата машина я дига с мотокара като перце. На микростепа нашия мотокар (3 тона) се понапъва като вдига само портала. За масата нищо няма да кажа - словаците искали 10-тина хиляди евро за маса и си я правихме сами по техни чертежи. За работна площ 4,5 х 2 м масата тежи около 3 тона при това е предимно от ламарина. То под 5мм ламарина в нея няма. Ламелите от 5 и 8 мм. (така е по чертеж) и на тоя дебелия ламел като сложиш една тънка неръждавейка, така яко се осира като мине плазмата от там че не е истина. Шефа се е заканил да я модифицира яко тая маса.

Вносните машини имат предимство и че работят с големи вносители в БГ. Щото тая плазма нали се сещаш, че е по проект. И там работата задебелява. Не че не сме вземали и китайски машини по проект ама сложна работа.


Чет Юни 29, 2017 9:45 am
Профил ICQ
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: MACH3 бъгове
Работата е ясна бе Cekins,натоварваш отвсякъде конструкцията даречем с 3 тона - 5-6000Е допълнителен разход,голямо важно, това е само ДДС на плазмения източник HyperthermHPR130.Ермаксан 1.5/3м тежи 4.3 тона ,само вентилацията е 23кW.Е,ефект от нея няма ,ама пък е по мощна от източника !!!
По лошото е, че ако до нея сложиш олекотена и пресметната за maximal pеrformance както се казва машина,тя ще изглежда като макет.И ако клиента не е познавач ,а той по правило не е ...... ясно е какво избира.
А най гадното е, ако се заммислиш - по европрограма, не е ли по добре да купиш българска машина и така всички пари да останат тук,а не да им ги върнем с горница ?

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Чет Юни 29, 2017 9:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8888
Местоположение: Разград
Мнение Re: MACH3 бъгове
Ами аз знаех че ще купуваме машина ама не знаех нито каква нито колко скъпа. Не знам дали е уместно да казвам колко струва затова ще кажа само че е 6 цифрена сума - без аспирация и без маса. Източник Килберг 280А с ръчна газова конзола (между другото НИКОГА НЕ СИ КУПУВАЙТЕ РЪЧНА ГАЗОВА КОНЗОЛА) и като екстра има газопламъчно рязане.

В Евромаркет имат един монтажник дето е такова леке че ако беше работник в нашата фирма нямаше да изкара повече от седмица. Още на втория ден изкара мен извън нерви а на следващия ден ядоса шефа така както никога не бях го виждал. Едва ли не му бяхме длъжни да му слугуваме. Претенции до безкрай а изръси толкова много откровени простотии за 4-те дни дето беше при нас че не е истина... Между другото същия умник като видя какъв вентилатор сме си купили за аспирация и каза че въобще нямало да дърпа (5 киловата охлюв) и после цъка с език половин час като видя как от дърпане чак едвам им отварят клапите по масата и грам пушек няма в помещението.


Пет Юни 30, 2017 6:44 pm
Профил ICQ
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: MACH3 бъгове
Истината ето каква е (пиша я щото ме е яд на тези мурафети) - тази машина особено без маса и вентилация едва ли е и 50000Е.Източника макар и с ръчна конзола е поне 25000Е .Евромаркет са спретнали една фактурна стойност, от порядъка на 120000Е като услуга, така че да предпочетеш тях .Целта е, какъвто и кредит да ползваш докато дойде машината ,сумата която ще ти върнат като 75% ,ще бъде по голяма от действителната стойност на машината.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Нед Юли 02, 2017 9:15 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 748
Мнение Re: MACH3 бъгове
Да докладвам и аз за новооткрити бъгове по буламача ...
При използване на 4 ос G0 на практика не работи или по скоро работи малоумно . Пример :
Оста се върти до A1900 . след което и казвам по най бързия начин да се върне G0 A150. Вместо да направи проста сметка върти кат гламав по обратния път до достигане на A150.
Когато в g кода има редове със самостоятелни координати на ос А се получава забавяне / накъсване на движението и не зависи от скоростта .
Пример :
А1.
А2.
А3.

Ако участва поне още една ос в движението проблем не се наблюдава.


Нед Дек 08, 2019 9:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10606
Местоположение: София
Мнение Re: MACH3 бъгове
Ооо, бледнееш пред бъгът който аз открих.
Не мога да определя еднозначно дали е от мача, или от плъгина за моушън контролера, ама мача е боза и затова ще овикам него. :lol:
Преместваш някоя от осите с MPG. Мачът отчита новата позиция. Моушън контролера също.
От команден ред казваш да се върне където е бил, и не следва никакво движение. Ако кажеш да отиде на различна от предишната позиция, отива на разликата между това което си казал и преместването с MPG. На следваща команда всичко е наред.
Тоест, всички джаджи знаят къде са били, знаят новата позиция след преместване с MPG, но в същото време не знаят новата позиция и не знаят че са се преместили. 8O

Е как да не съм хепи с такъв тъп и весел бъг. Когато за пръв път се сблъсках с него, вероятно съм гледал така: 8O


Нед Дек 08, 2019 9:53 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 748
Мнение Re: MACH3 бъгове
itso.t написа:
Ооо, бледнееш пред бъгът който аз открих.
Не мога да определя еднозначно дали е от мача, или от плъгина за моушън контролера, ама мача е боза и затова ще овикам него. :lol:
Преместваш някоя от осите с MPG. Мачът отчита новата позиция. Моушън контролера също.
От команден ред казваш да се върне където е бил, и не следва никакво движение. Ако кажеш да отиде на различна от предишната позиция, отива на разликата между това което си казал и преместването с MPG. На следваща команда всичко е наред.
Тоест, всички джаджи знаят къде са били, знаят новата позиция след преместване с MPG, но в същото време не знаят новата позиция и не знаят че са се преместили. 8O

Е как да не съм хепи с такъв тъп и весел бъг. Когато за пръв път се сблъсках с него, вероятно съм гледал така: 8O


Еха... това сигурно е от плъгина :D
При мен пък в 23:59 - 00:00 часа ако работи машината и става мазало :D паралелния порт се рестартирва следствие на което цялата машина спира рязко и детайла е за коша :D

Аз и друго се чудя как смело и безотговорно подменя височината на инструмента ако е зададен от Г-кода . :(


Нед Дек 08, 2019 10:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10606
Местоположение: София
Мнение Re: MACH3 бъгове
s7ama7 написа:
...Пример :
Оста се върти до A1900 . след което и казвам по най бързия начин да се върне G0 A150. Вместо да направи проста сметка върти кат гламав по обратния път до достигане на A150...

Апропо, има логика тая функция да работи по тоя начин. Сещам се за два случая в които ако работи както ти се иска, ще има проблем.
1. Машина с абсолютни екнкодери. Там връщане в изходна позиция с ход напред не е еквивалентно на връщане назад. А и абсолютните екодери имат лимит на хода напред и назад който могат да отчетат.
2. На работната маса на четвърттата ос имаш кабеляци и/или маркучи, да кажем за някаква автоматизация на процеса. При твоят тачин на движение, като ги навиеш, навиеш и пак навиеш, няма да имаш маркучи и кабели.

Може би било удачно това да се конфигурира - как да се връща - по обратния път или директно.

А вероятно има и други проблеми за които не се сещам в момента...


Нед Дек 08, 2019 11:59 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Съб Юли 28, 2007 12:10 pm
Мнения: 481
Мнение Re: MACH3 бъгове
Да бе Ицо - заваръчен робот например.Ако програмата е свястна обаче - може да има опцийка при настройка (при G0 движение по най късия път).Какво имам предвид ? Ако си избрал тази опцийка и правиш обработка- фрезоване с ротационна ос и с G1 си изминал от A0 до A364 ,след което трябва да направиш същия ход с по нисък Z, трябва да преместиш с G0 до A0 - с тази екстра прави движение в същата посока само 1 градус, а не 364 назад.

_________________
Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com


Пон Дек 09, 2019 8:46 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10606
Местоположение: София
Мнение Re: MACH3 бъгове
s7ama7 написа:
При мен пък в 23:59 - 00:00 часа ако работи машината и става мазало :D паралелния порт се рестартирва следствие на което цялата машина спира рязко и детайла е за коша...

Е що през паралелния порт?


Пон Дек 09, 2019 1:30 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 748
Мнение Re: MACH3 бъгове
itso.t написа:
s7ama7 написа:
При мен пък в 23:59 - 00:00 часа ако работи машината и става мазало :D паралелния порт се рестартирва следствие на което цялата машина спира рязко и детайла е за коша...

Е що през паралелния порт?


Меса картата си стои в кашончето до сервата в очакване на новата машина :D
На тая не ми се слага контролер за 500лв :D

Явно и ти още не си "играл" това по*но с четвъртата ос :) . По принцип ако не си ограничил / лимитирал движението няма какво да я спре оста да навърта и километрични отсечки :D
Голям недостатък е това че G0 не работи като хората .
Днес открих G92 :) частично решава проблема , но свърши ли програмата , контролера си връща първоначалните координати с начислените метри


Пон Дек 09, 2019 5:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10606
Местоположение: София
Мнение Re: MACH3 бъгове
s7ama7 написа:
...Явно и ти още не си "играл" това по*но с четвъртата ос...

Каква железария използваш за четвърта ос?


Пон Дек 09, 2019 6:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27993
Местоположение: София
Мнение Re: MACH3 бъгове
Аз зимата гледах един робот, кука, с оригинално управление но измислен софт който генерира G кода, няма спасение от малоумно написан G код. Само на пръв поглед времето можеше да се оптимизира с мин 50%, това от безмислени ходове и ротации, а там са 6 оси ако си спомням правилно.


Пон Дек 09, 2019 7:09 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 748
Мнение Re: MACH3 бъгове
itso.t написа:
s7ama7 написа:
...Явно и ти още не си "играл" това по*но с четвъртата ос...

Каква железария използваш за четвърта ос?


Не е за казване :D

Трябва си вълнов редуктор или червяк .
Мотора е сервак на ABB 750w с предавка 1:9 , и идва малък :) не удържа позицията при по сериозен товар когато е по посока на въртене на щпиндела


Прикачени файлове:
IMG_20190612_215723.jpg
IMG_20190612_215723.jpg [ 6.6 MiB | Прегледано 5057 пъти ]
Пон Дек 09, 2019 7:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10606
Местоположение: София
Мнение Re: MACH3 бъгове
Имам в долапа два вълнови редуктора. Имам и серва за тях. Някъде се мотаеше и една дребна китайска въртяща се маса, която става за работа в хоризонтално и във вертикално положение.
Ама няма кой да ги сглоби да станат в едно... :lol:


Пон Дек 09, 2019 9:52 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 66 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни